HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 177; niedziela, 9 sierpień 2020 Imieniny Klary, Romana, Rozyny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Kultura • 2020-06-26
247 godzin

W tej grupie spotkaliśmy się pierwszy raz 5. maja i nie sądziliśmy, że od tej daty będziemy każdy dzień spędzać ze sobą tak intensywnie.  

 
Nasza początkowo trochę przymusowa znajomość - z racji konsekwencji jakie przybrała akcja LIST, w którą się zaangażowaliśmy - pokazała to, jak różnymi osobami jesteśmy, jak różne mamy postawy i oczekiwania, ale także jak umiemy zgrać się w trudnej dla nas wszystkich chwili i nawzajem się wspierać. Stworzyliśmy rodzaj wspólnoty, zbliżyliśmy się do siebie, choć nie jesteśmy kolektywem i czujemy, że sytuacja, na którą zareagowaliśmy, była jednorazowa.
 
Chcemy opowiedzieć o nas i o tym co działo się przed, w trakcie i teraz. Chcemy pokazać jak przeżywaliśmy tamten moment, ale też zastanowić się czy nadal jesteśmy w stanie z taką siłą reagować na to co się stało i czy refleksje dotyczące akcji mogą wejść w dalszy wymiar artystyczny. Dlatego spotykamy się znowu, tym razem w Gorzowie, gdzie każdy w bardzo prywatny sposób odniesie się do  tego, co przeżyliśmy w ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni.
 
Wystawa pokaże w jaki sposób nasze doświadczenie przekuło się na nasze indywidualne postawy. Chcemy poruszyć tematy, które są ważne, tak jak LIST, ale też inne wydarzenia, które wymagałyby dzisiaj naszej dalszej stanowczej reakcji, skierowania nas ku działaniu wspólnotowemu.
 
Wszelkie wydarzenia wynikające z niesprawiedliwości, globalnej degradacji środowiska, kryzysu polityki są czymś co nas dotyka i budzi naszą bezsilność. Skoro jednorazowa akcja z naszym udziałem przyniosła nam zarówno tyle trudnych momentów jak i dała wielu ludziom nadzieję, chcemy pokazać, w jaki sposób działanie wspólnotowe różniących się od siebie osób może mieć dzisiaj większy wpływ i dawać szansę na zmianę.
Chcemy nadal być ważnym elementem tej zmiany.
 
Od otrzymania pierwszej kary administracyjnej przez dwóch naszych kolegów do anulowania jej, dzięki interwencji Rzecznika Praw Obywatelskich, minęło równo 247 godzin.
 
Artyści i artystki: Michał Frydrych, Karolina Grzywnowicz, Kuba Rudziński, Jan Możdżyński, Yulia Krivich, Weronika Zalewska, Paweł Żukowski
© 2018 Gorzow.com

^