HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 206; czwartek, 17 październik 2019 Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Imprezy • 2019-10-11
VII Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara

VII Festiwal Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara koncentrować się będzie przede wszystkim wokół tego, co polskie i to właśnie polskość i jej konteksty stanowić będą o charakterze i kolorycie tej edycji.

 
Jak co roku na festiwalową publiczność czekać będą spotkania z dziełami wybitnych twórców oraz ze znakomitymi artystami i osobowościami scenicznymi. Podczas koncertów symfonicznych przypomnimy dzieła Henryka Mikołaja Góreckiego, Krzysztofa Pendereckiego i Wojciecha Kilara, w tym mistyczną Missa pro pace, oraz muzykę filmową takich twórców jak Jan A.P. Kaczmarek, Zygmunt Konieczny, Michał Lorenc czy Zbigniew Preisner. Będzie również znakomita kameralistyka oraz pełen polskich kontekstów projekt Marcina Wyrostka POLACC. Na scenie zobaczymy też jeden z najciekawszych spektakli polskiej sceny tańca współczesnego ostatnich lat w wykonaniu Polskiego Teatru Tańca z Poznania. Ponadto w ramach Festiwalu odbywać się będzie szereg imprez towarzyszących adresowanych do publiczności w każdym wieku.
 
Przy okazji wszystkich tych wydarzeń będziemy wywoływać emocje, zachwycać, prowokować, stawiać pytania i dotykać istoty współczesnego świata, udowadniając jednocześnie, że w tak różnorodnej i niezależnej przestrzeni twórczej, jaką stanowi muzyka ostatnich stuleci, każdy może znaleźć swoje miejsce i swoje własne fascynacje.
© 2018 Gorzow.com

^