HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 404; piątek, 20 wrzesień 2019 Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Informacje • 2019-06-09
Festyn charytatywny "Baczyna gra dla Hospicjum".

Festyn charytatywny połączony z obchodami Dnia Dziecka dla podopiecznych Hospicjum im.Oskara i Róży w Gorzowie Wlkp.

„Kilka słów o Hospicjum…"
 
Stowarzyszenie Hospicjum Świętego Kamila powstało w 1993 roku. Początkowo za parawanem tej nazwy kryło się kilkoro zapaleńców, którzy zdecydowali się na utworzenie placówki obejmującej pomocą osoby chore na choroby nowotworowe. Były to jedynie wyjazdy, w ramach których zespół medyczny (ksiądz, lekarz, pielęgniarka i wolontariusz) docierał do domów chorych potrzebujących pomocy w swoim cierpieniu.
 
W miarę upływu lat Hospicjum się rozrastało, wzbogacając się w podarowany przez władze miasta budynek byłego żłobka.
 
Dziś – poza administracją – jest pięć hospicyjnych działów:
 
1) Hospicjum Stacjonarne z 13 łóżkami,
 
2) Hospicjum Domowe, obejmujące co miesiąc opieką ok. 60 chorych,
 
3) Hospicjum Domowe dla Dzieci "Oskara i Róży",
 
4) Dział Rehabilitacji,
 
5) Dział Pobytu Dziennego z około 20 pensjonariuszami każdego dnia.
 
Oznacza to, że chorzy objęci są kompleksową opieką lekarską, pielęgniarską, rehabilitacyjną, psychologiczną, duchową (poprzez osobę kapelana i siostry), a także – gdy trzeba – socjalną.
 
Podobną opieką objęte są rodziny osób chorych i to nie tylko w terminalnej fazie choroby ich bliskich, ale często także po ich śmierci. Przykładem ciągłości działań, zmierzających do wypełniania tej części hospicyjnej misji, jest projekt „Jaskółka”, obejmujący dzieci osierocone przez któregoś z rodziców, których szlak ziemskiej wędrówki w końcowej jej fazie wiódł przez Hospicjum. W 2009 roku została otwarta – właśnie w ramach tego programu – świetlica dla wspomnianych dzieci. W świetlicy tej spotykają się one kilka razy w tygodniu. Dla nich organizowane były wycieczki do Marxdorfu i Świerkocina, a także wypoczynek letni w Ośrodku Kolonijnym w Długiem, należącym do Stowarzyszenia Brata Krystyna oraz bale karnawałowe i kuligi.
 
Różnorodność form opieki nad chorym i jego rodziną, to misja Hospicjum Św. Kamila. Jest ona realizowana  w oparciu o koncepcję osobowego traktowania każdego człowieka, bez względu na jego przekonania, światopogląd czy wyznanie, a świadczone usługi dla ich beneficjentów są całkowicie nieodpłatne.

wydarzenie z fb 

© 2018 Gorzow.com

^