HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 318; środa, 17 październik 2018 Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • Wystawy • 2018-10-26
WŁADYSŁAW HASIOR. WYOBRAŹNIA POETYCKA

Otwarcie: 26.10.2018, 18:00


Wystawa czynna do 9.12.2018

Nie interesuje mnie absolut formy, kolor, ale treść. Strona wizualna winna transmitować treść. [...] Dlatego prace moje zawierają elementy anegdoty, działam skojarzeniami – Władysław Hasior mówił w wywiadzie dla „Panoramy” 1967, nr 14. Gdzie indziej podkreślał, że sposób traktowania materii w sztuce ma gwarantować określone przeżycie. Do historii sztuki wszedł dzięki swoim entropicznym pomnikom i bazującym na estetyce postludowej asamblażom (montażom). Te ostatnie na salony sztuki wprowadziły powszedniość estetyczną tamtego czasu, która zderzona z ikonografią zarezerwowaną dla wyrażania rzeczy wzniosłych zbudowała język mówienia o traumie wojennej dostępny dla klasy społecznej i pokolenia Hasiora.

Wystawa jest pokazem monograficznym. Wybór asamblaży z Gorzowskiej kolekcji został uzupełniony Notatnikami Fotograficznymi oraz wczesnymi pracami Hasiora, by pokazać jego sposób myślenia o akcie tworzenia i warsztat artysty. Program towarzyszący zbuduje dla publiczności tło ogólnopolskie i międzynarodowe sztuki lat pięćdziesiątych, sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Tytuł wystawy to odnoszący się do dostrzegania w rzeczach zwyczajnych piękna termin Gastona Bachelarda, jednego z ulubionych autorów artysty, oraz tytuł jednej z najbardziej zaczytanych książek w biblioteczce Hasiora.
Kuratorka: Ewa Tatar

Partner wystawy: Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem

 

© 2018 Gorzow.com

^