HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 159; czwartek, 13 sierpień 2020 Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2019-08-19
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 2019
Źródło: artykuł sponsorowany - Link House  


Kredyt konsolidacyjny pozwala na połączenie kilku zobowiązań w jedno, z jedną, często niższą ratą miesięczną, i uporządkowanie swoich kredytów i pożyczek, co ułatwia ich spłatę.
 
Zaciągnięcie w jednym czasie kilku kredytów i pożyczek powoduje znaczne obciążenie zdolności finansowej kredytobiorcy. W momencie podpisywania umów kredytowych najpewniej miał on wystarczająco duże dochody, aby banki i firmy pożyczkowe chciały mu udzielić finansowania, ale z czasem jego sytuacja finansowa mogła ulec zmianie. Warto w takim przypadku pomyśleć o konsolidacji. Kredyt konsolidacyjny pozwoli na zmniejszenie miesięcznego zobowiązania kredytowego, a nawet może przynieść znaczne oszczędności. Sprawdźmy, na czym polega.
 
Szczególny typ zobowiązania: kredyt konsolidacyjny
 
Banki udzielają klientom różnego rodzaju kredytów, spośród których na uwagę zasługuje kredyt konsolidacyjny. Sama konsolidacja dotyczy połączenia w jeden kilku kredytów lub pożyczek o zróżnicowanym charakterze. Kredyt konsolidacyjny będzie pozwalał na spłatę kilku wcześniej zaciągniętych zobowiązań finansowych od różnych kredytodawców lub pożyczkodawców.


Czy wiesz, że....?

Niektóre banki przy udzielaniu kredytu konsolidacyjnego są skłonne udzielić go w wyższej kwocie, niż wynikałoby to z dotychczasowych zobowiązań. Dodatkowe pieniądze można traktować jak kredyt lub pożyczkę kredytową.

Celem kredytu konsolidacyjnego jest spłata wcześniej udzielonych kredytów i pożyczek po to, aby poprawiła się płynność finansowa klienta. Zdarza się, że warunki udzielenia kredytu konsolidacyjnego są znacznie lepsze niż wcześniejszych zobowiązań, np. z uwagi na fakt, że zdecydowanie zmalały główne stopy procentowe i co za tym idzie – stawka WIBOR, a to od nich zależna jest wysokość oprocentowania kredytów w bankach.
 
Co łączy ze sobą kredyt konsolidacyjny?

Zdecydowaną większość zobowiązań, jakie udzielane są w bankach i w firmach pożyczkowych, można połączyć w ramach kredytu konsolidacyjnego. W zależności od oferty bankowej kredyt konsolidacyjny może pozwalać na uregulowanie:

- kredytu gotówkowego, 
- kredytu ratalnego, 
- kredytu udzielonego na koncie osobistym, 
-kredytu samochodowego, 
- debetu, 
- kredytu na karcie kredytowej, 
- wcześniej zaciągniętego kredytu konsolidacyjnego, 
- pożyczki gotówkowej, również udzielonej przez instytucję pozabankową. 
 
 
Można więc uznać, że niemal wszystkie zobowiązania konsumentów mogą być ujęte w ramach jednego kredytu konsolidacyjnego.
 
Gotówkowy czy hipoteczny kredyt konsolidacyjny?

Istnieją dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: hipoteczne i gotówkowe, w zależności od tego, czy kredyt konsolidacyjny jest zabezpieczony, czy nie. W przypadku hipotecznego konieczne jest ustanowienie zabezpieczenia dla banku w postaci hipoteki. Wymaga ona zachowania formy notarialnej i dokonania wpisu do księgi wieczystej nieruchomości. Natomiast kredyt gotówkowy konsolidacyjny nie jest zabezpieczony i nie wymaga ustanawiania dodatkowych zabezpieczeń spłaty, zwykle jednak nie pozwala na konsolidację np. kredytu hipotecznego czy udzielenie wysokokwotowego kredytu konsolidacyjnego.
 
Jak w praktyce zaciąga się kredyt konsolidacyjny?

Kiedy zaciągany jest kredyt konsolidacyjny, banki sprawdzają, czy klient, który się o niego ubiega, ma wystarczająco wysoką zdolność kredytową i dobrą historię kredytowania.


Uwaga!

Negatywne wpisy w Biurze Informacji Kredytowej, świadczące o braku spłaty rat zobowiązań w terminach ustalonych w umowach kredytowych, niweczą starania klienta o udzielenie kredytu konsolidacyjnego. Nie jest on bowiem kredytem oddłużeniowym i nie jest udzielany nierzetelnym dłużnikom.
 
 
Jeśli wszystkie warunki zaciągnięcia kredytu konsolidacyjnego zostały spełnione, wówczas może on zostać zaciągnięty. W takim przypadku bank na podstawie przedstawionych mu przez klienta umów kredytowych i zaświadczeń o kwotach pozostałych do spłaty reguluje zadłużenie. Polega to na wcześniejszej, przedterminowej spłacie kredytów i pożyczek.
W efekcie klientowi pozostaje jeden duży kredyt do spłaty, który może mieć lepsze warunki kredytowania. Nie tylko z tego powodu łączna rata kredytu konsolidacyjnego może być niższa niż suma wszystkich wcześniej spłacanych rat. Na ogół wynika to z wydłużenia okresu kredytowania.


Czy wiesz, że...?

Przy rozciągnięciu w czasie spłaty kredytu rosną łączne koszty kredytowania. Warto rozważyć, czy taka zmiana na pewno będzie opłacalna dla kredytobiorcy.
 
 
Przykładowe oferty kredytu konsolidacyjnego na lato 2019

Oferty kredytów konsolidacyjnych w bankach mogą być różne, dlatego warto porównać je ze sobą, aby wybrać najlepszą finansowo opcję. W porównywarce Totalmoney.pl można to zrobić w krótkim czasie. Sprawdźmy przykładowe oferty kredytów konsolidacyjnych na kwotę 100 000 zł na okres 60 miesięcy:

- Citi Handlowy – pożyczka gotówkowa konsolidacyjna: oprocentowanie 5,99 proc. w skali roku, RRSO 8,94 proc., prowizja 6 proc., całkowita kwota do spłaty 122 927,05 zł, rata miesięczna 2 048,78 zł; 
- PKO BP – Mini Ratka (konsolidacja): oprocentowanie 8,99 proc. w skali roku, RRSO 9,37 proc., prowizja 0 proc., całkowita kwota do spłaty 124 521,01 zł, rata miesięczna 2 075,35 zł; 
- Bank BNP Paribas – kredyt konsolidacyjny: oprocentowanie 5,99 proc. w skali roku, RRSO 10,93 proc., prowizja 9,9 proc., całkowita kwota do spłaty 127 449,83 zł, rata miesięczna 2 124,16 zł; 
- Santander Bank Polska – kredyt konsolidacyjny: oprocentowanie 7,99 proc. w skali roku, RRSO 11,17 proc., prowizja 5,99 proc., całkowita kwota do spłaty 128 915,27 zł, rata miesięczna 2 148,59 zł; 
- Alior Bank – Pakowna konsolidacja: oprocentowanie 7 proc. w skali roku, RRSO 12,14 proc., prowizja 9,99 proc., całkowita kwota do spłaty 130 676,03 zł, rata miesięczna 2 177,93 zł; 
- Eurobank – kredyt konsolidacyjny: oprocentowanie 10 proc. w skali roku, RRSO 13,69 proc., prowizja 6,41 proc., całkowita kwota do spłaty 135 653,88 zł, rata miesięczna 2 260,90 zł; 
- T-Mobile Usługi Bankowe (dostarczane przez Alior Bank) – kredyt konsolidacyjny: oprocentowanie 9,99 proc. w skali roku, RRSO 16,24 proc., prowizja 10,99 proc., całkowita kwota do spłaty 141 459,80 zł, rata miesięczna 2 357,66 zł. 
 

To tylko przykładowe oferty na kredyt konsolidacyjny w polskich bankach. Warto przy wyborze jednej z nich kierować się wysokością RRSO – rocznej rzeczywistej stopy oprocentowania – oraz całkowitą kwotą do spłaty

Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie2019-08-16

Każdy gracz, zarówno ten nowy, jak i stary wyjadacz, poszukuje idealnego sposobu na najlepsze typy bukmacherskie. 
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?2019-06-28

Chociaż komunikacja miejska w Poznaniu uznawana jest za jedną z najlepszych w kraju, dla osób odwiedzających miasto bardziej komfortowym i praktyczniejszym rozwiązaniem będzie wynajem auta.  
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?2019-06-19

Nie raz zastanawiamy się, jaki prezent jest najlepszy dla dziecka, szczególnie wtedy, gdy jest jeszcze małe i nie zwraca większej uwagi na takie podarki. 
Bilety online - czy warto wykupić miejscówkę na koncert z wyprzedzeniem?2019-05-22

Każdy, kto choć raz w życiu był na koncercie swojej ulubionej kapeli doskonale wie, jak wielkie emocje towarzyszą całemu wydarzeniu. 
Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady2019-05-21

Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady
Bukmacher BETFAN - dowiedz się więcej na jego temat!2019-05-21

Bukmacher BETFAN działa na rynku od niedawna, jednak szybko zdobywa uznanie wśród graczy. Szeroka oferta dyscyplin, możliwość obstawiania live, a także korzystania z wielu bonusów sprawiają, że zakłady bukmacherskie zapewniają doskonałą zabawę i wysokie wygrane. Dowiedz się więcej o BETFAN.  
Taktyk i motywator. Powrót imperium.2019-05-20

Czyli cud na Anfield Road ma wiele imion….
Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?2019-05-16

Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?
Szybka pożyczka w Gorzowie – gdzie ją otrzymać? 2019-05-06

W Twoim życiu pojawił się problem natury finansowej, z którym musisz sobie poradzić tak szybko, jak tylko się da. 
Czym wyróżnia się telefon LG V30?2019-04-24

Zakupienie smartfonu, który spełni wszystkie oczekiwania, nie jest takie proste. 
Zegarek, a moda - czym kierować się przy wyborze idealnego modelu?2019-04-23

W dobie minimalizmu modowego zegarek jest wisienką na torcie każdej stylizacji. Odpowiednio dobrany doskonale będzie komponował się z biżuterią, ale tak naprawdę wcale nie potrzebuje towarzystwa. Solo również sprawdza się idealnie!
© 2018 Gorzow.com

^