HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 128; sobota, 8 sierpień 2020 Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2019-03-11
Ciekawe funkcje w bieżniach: trening na wyższym poziomie
Źródło: https://specialfitness.pl/ (materiał partnera) 


Bieżnia treningowa to jedna z najprostszych maszyn do ćwiczeń. A przynajmniej byłaby taką, gdyby nie całe mnóstwo usprawnień, ulepszeń i gadżetów, które można znaleźć nie tylko w najdroższych modelach, ale coraz częściej również w sprzęcie z nieco niższej półki. Co więc można zyskać, dorzucając trochę grosza?


Bieżnia z lepszymi wykończeniem

Od tego należy zacząć: żadne komputery, silniki czy regulacje nie dadzą tyle, ile lepsze wykończenie pasa, wygodniejsze, bardziej ergonomiczne chwyty czy ramy oraz lepszy materiał na pas. Nie zawsze widać tego rodzaju usprawnienia, ale już po kilkunastu minutach łatwo daje się odróżnić bieżnię kiepską od dobrej, a dobrą od bardzo dobrej. I od tego w ogóle warto zacząć poszukiwania lepszego sprzętu. Nie o tym jednak miał być ten artykuł. Dla porządku warto dodać, że spora część tych udogodnień dotyczy przede wszystkim bieżni elektrycznych.

Symulacje podbiegów

W zależności od konstrukcji niektórych bieżni, umożliwiają one symulacje podbiegów na zboczach o nachyleniu prawie 20%. To już naprawdę wiele zmienia w konstrukcji treningu. W bieżniach z niższej i średniej półki nachylenie będzie mniejsze: 10, 12, czasem 14%. To już i tak wystarczy, żeby się porządnie zmęczyć, a do podstawowego treningu wytrzymałościowego dorzucić więcej ćwiczenia siły biegowej. Jeśli zmiana nachylenia odbywa się płynnie, to tym lepiej – można wtedy na bieżąco lub zgodnie z wcześniej ułożonym planem modyfikować parametry chwilowe: i prędkość, i nachylenie.

Komputer z mnóstwem funkcji

Każda bieżnia do biegania na poziomie przynajmniej ciut wyższym od kompletnie amatorskiego ma komputer z analizą wybranych funkcji. Im wyższym model, tym tych dodatków będzie więcej.

  • Absolutnie podstawowa sprawa to czas treningu. To jest prawie wszędzie. Jeśli do tego dodać wskaźnik prędkości, to automatycznie można brać się za szacowanie spalonych kalorii, prędkości średniej, tempa i kilku równie prostych do obliczenia parametrów, które dziś są dostępne prawie w każdej bieżni.

  • Pulsometr. Ten też jest dołączony już do większości sprzętu. Jeśli dodatkowo komputer obsługuje programowalne strefy tętna lub przynajmniej szacuje je na podstawie wieku, to już można pokusić się o tworzenie customowych treningów wytrzymałościowych, siłowych, tempowych i mieszanych. Problemem są tylko kiepskie pulsometry w najtańszych bieżniach, ale już na środkowej półce wszystko działa jak marzenie.

  • Wizualizacje. Wiele bieżni pozwala na wizualizację trasy i parametrów w różnej formie. Przydatny gadżet, ale nie aż tak, jak symulacja tras. Niektóre bieżnie odzwierciedlają – podobnie jak najdroższe trenażery rowerowe, konkretne trasy. Duża precyzja pozwala nadać treningowi naprawdę realistyczny charakter i sprawia, że ćwiczenia się aż tak nie nudzą. To już jednak opcja dostępna w naprawdę profesjonalnym sprzęcie za solidne pieniądze.


Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Przygotowywanie ogrodu na wiosnę – o czym nie możemy zapomnieć?2019-03-08

Pogoda za oknem coraz bardziej chce nam dać do zrozumienia, że zbliża się wiosna. Dlatego pora zacząć myśleć o pracach przygotowawczych w ogrodzie. Dzięki temu już za parę miesięcy będziemy mogli spędzić miły czas w otoczeniu, które sami stworzyliśmy, a przede wszystkim pracowaliśmy przy jego stworzeniu. Jednak najpierw uporządkujmy naszą wiedzę i sprawdźmy, jakie działania powinniśmy podjąć, by nasz ogród rozkwitł.
Jak korzystnie pożyczać w Gorzowie?2019-03-01

Pożyczanie pieniędzy w Gorzowie może być równie korzystne jak w pozostałych częściach kraju. Szkopuł w tym, żeby kierować się kilkoma sprawdzonymi i skutecznymi zasadami. Oto one. Sprawdź nasz krótki, ale treściwy poradnik!
Usługi transportowe do 3,5 tony z serwisem Furgonetka Giełda2019-02-13

Planujesz przeprowadzkę do innego miasta i nie wiesz, jak przetransportować meble, sprzęt RTV i AGD oraz inne rzeczy? Masz do przewiezienia ciężkie i duże przedmioty, np. lodówkę, kino domowe czy meble kuchenne? Niestety większości gabarytowych przedmiotów nie da się wysłać kurierem, a przewóz we własnym zakresie najczęściej w ogóle nie wchodzi w grę. Co wtedy zrobić? Wystarczy skorzystać z oferty serwisu Giełda Furgonetka.
Kredyt bez zaświadczenia z pracy? Jest możliwy!2019-02-05

Pilnie potrzebujesz gotówki, bo zaskoczył Cię większy nieprzewidziany wydatek? Z pomocą przychodzą banki – proponują szybkie kredyty na korzystnych warunkach. Możesz je zaciągnąć także bez zaświadczenia o miejscu zatrudnienia. Sprawdź, jak ubiegać się o takie wsparcie finansowe.
Rolety klasyczne czy rzymskie – które wybrać?2019-01-31

Zarówno jedne, jak i drugie rolety prezentują się w okiennej wnęce niezwykle subtelnie. Niezależnie który rodzaj wybierzesz, zawsze możesz liczyć na niebanalny design i praktyczne przyciemnienie wnętrza. Wiele zależy od tego, jak jest urządzone pomieszczeni, w którym znajdą się rolety i czego dokładnie szukasz. Tkanin i wzorów jest mnóstwo. Tyle samo wybarwień. Rolety klasyczne – tanio i praktycznie.
Niezbędne wyposażenie każdego wędkarza2018-12-28

Odpowiedni sprzęt wędkarski to nie wszystko, bo tak naprawdę sukces w dużej mierze zależy od tego, z jakich zanęt oraz przynęt będzie się korzystało podczas łowienia. Na szczęście wcale nie trzeba samodzielnie porównywać różnych opcji, aby wybrać tę najlepszą.
Dobry filtr do akwarium – jak go wybrać?2018-11-29

Decydując się na założenie akwarium konieczny będzie zakup wielu akcesoriów dzięki którym będzie można hodować nie tylko różne gatunki ryb lecz także rośliny. Prócz dobrej jakości podłoża warto zaopatrzyć się w specjalne filtry, za pomocą których woda w akwarium będzie i klarowna i wolna od zbędnych substancji.
Najważniejsze jest Twoje wnętrze2018-11-26

Twoje mieszkanie to twoja twierdza, miejsce, gdzie jesteś sobą. Urządzając je, weź pod uwagę przede wszystkim potrzeby swoje i domowników. Inspirację możesz czerpać z bieżących trendów w aranżacji wnętrz, one zgrabnie łączą estetykę i funkcjonalność.
Co to jest Botox? Lekarze z P&P Beauty Clinic wyjaśniają na czym polega zabieg.2018-11-21

Botox to nazwa handlowa preparatu produkowanego przez firme Allergan i zawierającego substancje czynną – toksynę botulinową typu A.
Jak kupić tanie OC młodego kierowcy?2018-11-14

Każdy młody kierowca musi się liczyć z tym, że zawierając swoje pierwsze czy drugie ubezpieczenie OC, będzie musiał sporo za to zapłacić. Wiąże się to z ryzykiem, jakie niesie ze sobą młody i brak doświadczenia albo brawur i niebezpieczny styl jazdy.
Pięć najlepszych atrakcji Zakopanego2018-11-05

Zastanawiając się nad wyborem miejsca na spędzenie udanego weekendu lub tygodniowych wczasów warto skupić się na polskich miejscowościach, szczególnie że wiele z nich jest bardzo urokliwych i mogą śmiało konkurować z popularnymi zagranicznymi miejscami.
© 2018 Gorzow.com

^