HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 166; czwartek, 13 sierpień 2020 Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
gorzow.com • artykuly • 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony
Źródło: Linkhouse.co (Artykuł sponsorowany) 

Ruszył sezon urlopowy. Wielu Polaków uda się na zagraniczne wakacje. Na czas podróży warto zadbać o odpowiednią ochronę w postaci polisy turystycznej, która zapewni nam komfort i zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba czy kradzież bagażu.


Przed wyjazdem za granicę coraz więcej Polaków decyduje się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Na rynku tym panuje ogromna różnorodność, w związku z czym znalezienie oferty dopasowanej do konkretnych potrzeb może się wydawać sporym wyzwaniem. Tymczasem nie musi tak być, jeśli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia online. Korzystanie z porównywarek internetowych to prosta i wygodna metoda pozwalająca w parę chwil zestawić kilka lub więcej propozycji w celu wyłonienia tej najlepszej – czyli takiej, która odpowiada nam zarówno pod względem cenowym, jak i w kwestii zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Pytanie tylko, na co dokładnie zwracać uwagę i jaki zakres ochrony jest najbardziej odpowiedni?

 

Koszty leczenia – najważniejszy element polisy turystycznej

 

Najistotniejszym elementem składającym się na ubezpieczenie podróżne są koszty leczenia za granicą – nie bez powodu, albowiem to właśnie one mogą w największym stopniu obciążyć nasz portfel. Pobyt w szpitalu, wizyty lekarskie, leki, transport medyczny do Polski – to wszystko sporo kosztuje. Przykładowo opłata za każdy dzień pobytu w szpitalu wynosi w Austrii od 12,00 EUR do 20,10 EUR, we Francji – 18,00 EUR etc. Bardzo kosztowny jest transport medyczny, np. z Egiptu (karetka i transport lotniczy w pozycji leżącej) – ok. 32 000 zł, z Turcji (wyspecjalizowany ambulans lotniczy i karetka z asystą medyczną) – ok. 66 400 zł, z Grecji (transport lotniczy w pozycji leżącej z asystą lekarza) – ok. 40 000 zł. Kluczowe znaczenie ma zatem gwarantowana suma ubezpieczenia – przyjmuje się, iż przy podróżach na terenie Europy powinna wynosić minimum 30 000 EUR, a przy wyjazdach poza obszar Europy co najmniej dwa razy tyle.

 

Czy EKUZ wystarczy?

Mówiąc o kosztach leczenia za granicą, nie sposób nie wspomnieć o karcie EKUZ Warszawa (www.polisaturystyczna.pl). Sporo osób wychodzi z założenia, że dokument ten całkowicie załatwia sprawę – nie jest to jednak prawdą. Przyda się, jeśli przebywamy w państwach należących do Unii Europejskiej i EFTA – ale tylko w publicznych placówkach służby zdrowia. W danym kraju zostaniemy potraktowani tak samo, jak jego obywatele – jeżeli oni muszą ponosić częściowe lub stuprocentowe koszty świadczeń, to my również. Poza tym karta nie uchroni nas przed wydatkami związanymi z ratownictwem i transportem medycznym – za to zapłacimy z własnej kieszeni. Podobnie jak za leczenie w placówkach prywatnych. Nie oznacza to oczywiście, żeby rezygnować z karty – niemniej nie gwarantuje ona takiego zakresu ochrony, jakiego rzeczywiście potrzebujemy.

 

Ubezpieczenia OC i NNW oraz inne dodatki

 

W zakresie ochrony ubezpieczeniowej powinny zostać uwzględnione także ubezpieczenia OC i NNW. Mile widziany jest też pakiet assistance oraz ubezpieczenie bagażu. Ponadto towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szereg dodatków, które mogą się przydać w zależności od rodzaju, kierunku i celu wyjazdu oraz stanu zdrowia podróżnego. Jeżeli np. ktoś choruje na cukrzycę lub inną chorobę przewlekłą, powinien wykupić ubezpieczenie na wypadek komplikacji i ich następstw. Z kolei gdy ktoś w trakcie urlopu zamierza uprawiać sporty ekstremalne lub niebezpieczne (ich wykaz znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia), polisę należy wzbogacić o stosowne opcje. Oprócz tego klienci wykupujący polisę turystyczną mogą skorzystać z innych wariantów, np. ubezpieczenia mieszkania/domu na czas podróży, ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu i wcześniejszego powrotu czy ubezpieczenia zwierząt itp. Zasada jest generalnie taka, aby zakres ochrony ubezpieczeniowej był skrojony na miarę indywidualnych potrzeb.

 

Jak kupić polisę turystyczną online?

 

Jak znaleźć atrakcyjną polisę online? To nic skomplikowanego, w tym celu należy:

 

  • sprecyzować własne oczekiwania względem ubezpieczenia,
  • uruchomić porównywarkę internetową – jest to bezpłatne narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki, nie trzeba go instalować na komputerze,
  • w poszczególnych rubrykach wpisać wymagane informacje – dotyczą one m.in. kierunku i celu wyjazdu, terminu podróży, liczby i wieku podróżnych,
  • kliknąć „porównaj oferty”,
  • sprawdzić szczegóły poszczególnych ofert,
  • dokonać zakupu online – wszelakie formalności załatwimy w parę chwil, bez zbędnych formalności.

Ubezpieczenia OC i AC – co warto o nich wiedzieć?2020-04-21

Firmy ubezpieczeniowe oferują swoim klientom wiele polis ubezpieczeniowych dotyczących transportu. Z reguły kierowcy decydują się jedynie na obowiązkowe ubezpieczenie OC i nawet nie chcą sprawdzić, jakie propozycje związane są z dodatkowymi ubezpieczeniami. A jak się okazuje, często przy stosunkowo niewielkiej opłacie możemy zapewnić sobie dodatkową ochronę, która pomoże zminimalizować nieprzyjemności związane z kolizjami, wypadkami czy zdarzeniami losowymi, jakie mają miejsce na drogach. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego, czym różni się OC od AC – poniżej znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat.
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?2018-06-13

W ostatnich latach szybkie pożyczki przez internet stały się bardzo popularne – z roku na rok firmy pożyczkowe mogą pochwalić się coraz większą liczbą klientów. Jeżeli dotychczas nie korzystałeś z chwilówek, masz szansę na całkowicie darmową pożyczkę. Jak to możliwe? Rozwiewamy wątpliwości dotyczące bezpłatnych szybkich pożyczek.
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety2018-06-06

Będąc ubezpieczonym w grupie, możemy liczyć na ciekawe warunki umowy polisowej, jak brak karencji na niektóre zdarzenia, prostą konstrukcję i przejrzysty pakiet dodatków oraz sum ubezpieczenia. Jednak to, co stanowi dla jednych zalety w polisie grupowej, może równie dobrze być słabą stroną tej formy ubezpieczeń.
Działo się (134)2018-05-29

Kolejny tydzień przynosi — jak zazwyczaj — przegląd wydarzeń z przeszłości.
Klęska antykomunizmu2018-05-29

Czy obecny spadek poparcia dla PiS okaże się trwały?
Telewizja pokazała (438)2018-05-28

Niedawno pisałem o tym, jak prokuratura w Szczecinie wysłała policję na konferencję naukową o Karolu Marksie „Karol Marks: 2018”, bo otrzymała donos, że „może dojść tam do publicznego propagowania treści totalitarnych”.
Polska jest jedna?2018-05-28

Od paru tygodni politycy rządzącej partii objeżdżają Kraj wzdłuż i wszerz, przekonując swoich, i nie swoich, że ‘Polska jest jedna’.
Trzy nieszczęścia2018-05-28

W prasie pełno artykułów o nieszczęściach, jakie spotkały piłkarzy Liverpoolu w meczu z Realem Madryt w niedawnym finale Ligi Mistrzów.
Booker dla Olgi Tokarczuk, czyli pochwała niezależnego myślenia2018-05-25

Nikt z moich Koleżanek i Kolegów nie odnotował ważnej literackiej nagrody jaką otrzymała polska pisarka, więc z pewnym opóźnieniem to robię.
Seks w Kościele Powszechnym2018-05-25

Pedofilskie skandale wstrząsają katolickim Kościołem od lat, ale hurtowej rezygnacji biskupów oskarżonych o ukrywanie tego procederu jeszcze nie było.
Ile kosztuje komunia?2018-05-24

Komunia jest ważnym wydarzeniem nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Jest to przede wszystkim wielkie przeżycie duchowe dla wszystkich, ale również miłe spotkanie w gronie rodzinnym. Aby wydarzenie przebiegło bezstresowo i było przez wszystkich mile zapamiętane, warto, aby było wcześniej przemyślane i dobrze zaplanowane. Przede wszystkim musimy ustalić szczegóły, aby wiedzieć, jakie czekają nas koszty. Ile wiec kosztuje komunia i co musimy zaplanować?
Kilka zasad pielęgnacji ciała2018-05-24

Powszechnie dominujący w obecnych czasach kult pięknego ciała niejako wymusza, nie tylko na kobietach, ale również na mężczyznach, odpowiednią pielęgnację.
© 2018 Gorzow.com

^