HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 121; poniedziałek, 6 lipiec 2020 Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-03-27
JESTEŚMY BY CHRONIĆ I POMAGAĆ – POLICJANCI W WALCE Z PTASIĄ GRYPĄ
JESTEŚMY BY CHRONIĆ I POMAGAĆ – POLICJANCI W WALCE Z PTASIĄ GRYPĄ

Źródło: Policja Lubuska  


Sulęcińskim policjantom przyszło mierzyć się z kolejnym wirusem.

W jednej z ferm indyków na terenie naszego powiatu wykryto ognisko ptasiej grypy. Całodobowo mundurowi wydziału prewencji, ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego wspomagani przez kolegów z Komendy Wojewódzkiej, Strzelec Krajeńskich, Policji wielkopolskiej oraz Żandarmerii Wojskowej, prowadzą intensywne działania zabezpieczające.
Obecna sytuacja związana z wirusem COVID-19 mocno daje się wszystkim we znaki. Szczególna odpowiedzialność leży po stronie służb medycznych i mundurowych, które każdego dnia dokładają wszelkich starań aby skutki epidemii były jak najmniej dotkliwe. Od 23 marca br. sulęcińskim policjantom przyszło mierzyć się z kolejnym zagrożeniem. W jednej z ferm indyków na terenie naszego powiatu wykryto ognisko ptasiej grypy. Taka sytuacja miała już miejsce po koniec 2016 roku i wówczas lubuscy policjanci także prowadzili bardzo intensywne czynności. Ich służbę w tym zakresie opisaliśmy w poniższych artykułach:
 
 
 
Teraz także funkcjonariusze wkładają wiele wysiłków, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się ptasiej grypy, która została potwierdzona w badaniach. Całodobowo mundurowi wydziału prewencji, ruchu drogowego oraz wydziału kryminalnego prowadzą intensywne działania zabezpieczające. Kiedy jedni funkcjonariusze przygotowują się do zakończenia służby, inni są już w pełni gotowi do jej kontynuacji. Rotacja możliwa jest dzięki wsparciu sulęcińskich stróżów prawa przez kolegów z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich, Policji wielkopolskiej oraz Żandarmerii Wojskowej. Kluczowym zadaniem policjantów jest niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się wirusa. Od kilku dni mundurowi przeprowadzają liczne konwoje pojazdów ciężarowych do punktów utylizacji. To setki kilometrów podczas których nie można pozwolić sobie nawet na najmniejszy błąd. Funkcjonariusze czuwają również nad nieuprawnionym wywozem drobiu, a także dostępem do strefy zagrożenia osób postronnych. Walka z wirusem trwa, ale dzięki pracy wszystkich służb neutralizacja skutków tej choroby przebiega sprawnie. To wzmożone działania, które mobilizują podmioty za nie odpowiedzialne. Bez wątpienia ta sytuacja prócz profesjonalizmu zaangażowanych służb wymaga również czasu.

JESTEŚMY BY CHRONIĆ I POMAGAĆ – POLICJANCI W WALCE Z PTASIĄ GRYPĄJESTEŚMY BY CHRONIĆ I POMAGAĆ – POLICJANCI W WALCE Z PTASIĄ GRYPĄJESTEŚMY BY CHRONIĆ I POMAGAĆ – POLICJANCI W WALCE Z PTASIĄ GRYPĄJESTEŚMY BY CHRONIĆ I POMAGAĆ – POLICJANCI W WALCE Z PTASIĄ GRYPĄ

Wsparcie od najmłodszych – przyślijcie nam swoje prace2020-03-27

„Dziękuję, że ratujecie ludzi. Bardzo was wspieram”. Tak napisał do szpitala 9-letni Adrian z Gorzowa. 
Grypa ptaków (HPAI) w województwie lubuskim 2020-03-26

Grypa ptaków (HPAI) w województwie lubuskim (powiat sulęciński i słubicki)  
CO Z TEGO, ŻE KWARANTANNA – AUTO MUSI BŁYSZCZEĆ. 2020-03-26

Osoby, które poddane są kwarantannie muszą bezwzględnie pozostawać w miejscu wyznaczonym.
Pakiet pomocowy Gorzowska Dycha2020-03-26

Prezydent Jacek Wójcicki wspólnie z gorzowskimi radnymi, biorąc pod uwagę możliwości samorządu oraz widząc potrzebę pomocy gorzowskim przedsiębiorcom, którzy w drastyczny sposób odczuwają skutki epidemii, wprowadzają Pakiet pomocowy Gorzowska Dycha.  
Koronawirus – rady nie tylko dla seniorów2020-03-26

Dr n. med. Beata Trzcińska-Butkiewicz, specjalista geriatrii z Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp udziela rad i odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa SARS-CoV-2 odpowiada. -  Wirus. Czym jest? 
Na materiały do druku przyłbic GORZÓW WLKP.2020-03-25

Od początku epidemii koronawirusa można było przewidzieć, że sprzętu i środków ochrony osobistej nie wystarczy dla każdego, zwłaszcza w naszym mieście Gorzowie Wielkopolskim.  
Ryneczek przy Jerzego pozostaje otwarty2020-03-25

Miejski sztab kryzysowy po zapoznaniu się z opinią zarządu Gorzowskiego Rynku Hurtowego i wizji lokalnej wyraził zgodę na dalsze funkcjonowanie rynku przy ulicy Jerzego.  
MZK wprowadza ograniczenia2020-03-25

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim informuje, iż od 25 marca 2020 r. władze państwowe wprowadziły kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się i zgromadzeń, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. 
Zbiórka odpadów w czasie epidemii - o czym trzeba pamiętać?2020-03-25

Odpady produkujemy codziennie, nawet podczas kwarantanny. 
Zamknięcie żłobków i klubów dziecięcych2020-03-25

Zgodnie z poleceniem Wojewody Lubuskiego z dnia 24 marca 2020 r. żłobki oraz kluby dziecięce zostają zamknięte od 26 marca 2020 r. do 10 kwietnia 2020 r. 
Odwołana sesja Rady Miasta2020-03-25

W związku panującą sytuacją epidemiczną w kraju oraz z uwagi na zaostrzenie ograniczeń związanych z gromadzeniem się, przewodniczący gorzowskiej Rady Miasta Jan Kaczanowski zdecydował o odwołaniu zaplanowanej na środę (25 marca) sesji.
Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo2020-03-25

W związku z uruchomieniem w obrębie Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego przy ul. Walczaka izby przyjść dedykowanej pacjentom z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem kornoanwirusem, pracownicy Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie apelują o rozwagę i zgłaszanie się do szpitala tylko i wyłącznie osób wymagających konsultacji medycznej. 
Dalsze ograniczenia w przekraczaniu granicy RP2020-03-25

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca br. wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej. 
OBLALI DENATURATEM I PODPALILI CZŁOWIEKA. 2020-03-25

Dwaj oprawcy oblali denaturatem swoją ofiarę i ją podpalili. Pokrzywdzony 64-latek cudem uszedł z życiem i w stanie śpiączki farmakologicznej przebywa w specjalistycznym szpitalu. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^