HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 452; sobota, 15 sierpień 2020 Imieniny Marii, napoleona, Stelii
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-07-26
Kolejny sukces gorzowskiej młodzieży
Kolejny sukces gorzowskiej młodzieży

Źródło: gorzow przystan  Zdjęcia:Sebastian Christofer Herbut


Młodzi gorzowianie podbijają świat. Niedawno informowaliśmy o sukcesie Jakuba Wornbarda, który z Międzynarodowej Olimpiady Przedmiotowej z fizyki w Izraelu przywiózł brązowy medal, a teraz przedstawiamy Kalinę Moskaluk, której artykuł opublikował największy na świecie filozoficzny magazyn popularno - naukowy.
 
Kalina w ramach zaliczenia przedmiotu „Retoryka popularnej nauki” na Uniwersytecie w Lund napisała artykuł do Science & Phenomenology. Redakcja uznała go za interesujący na tyle, by opublikować rozprawę młodej adeptki nauk filozoficznych na swoich internetowych łamach.
 
Kalina Moskaluk to gorzowianka, absolwentka Zespołu Szkół nr 20 i II Liceum Ogólnokształcącego. Studia licencjackie podjęła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Od roku jest studentką semiotyki kognitywnnej Uniwersytetu w szwedzkim Lund, jednym z największych w całej Skandynawii, uznanym za jeden ze stu najlepszych uniwersytetów na świecie.
Wszystko wskazuje na to, że Kalina swoją przyszłość zwiąże ze Szwecją; myśli o karierze naukowej i kontynuowaniu nauki na studiach doktoranckich właśnie w Lund.
 
Zapytana o porównanie nauki na polskim uniwersytecie z tym w Szwecji odpowiada, że polski system nauki jest nieco „przeładowany”. W Polsce jest również więcej egzaminów i sprawdzania umiejętności. W Szwecji student ma więcej swobody naukowej oraz musi wykazać się pracowitością i samodyscypliną.
 
Kalina do Gorzowa wraca teraz rzadko, ale zawsze jest to święto. Intensywnie wykorzystuje wówczas każdy moment w gronie najbliższych, z mamą Agnieszką i tatą Andrzejem. Lubi swoje rodzinne miasto, choć ma pełną świadomość pewnych jego niedoskonałości.
Czasopismo, w którym można przeczytać artykuł Kaliny to Philosophy Now. To dwumiesięcznik filozoficzny, sprzedawany w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii i Kanadzie; jest również dostępny online. Założony został w 1991 roku, w 2016 zdobył nagrodę Bertrand Russell Society Award.
 
Kalina dała się poznać jako uzdolniona uczennica nauki w II LO w Gorzowie. Była wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta w dziedzinie nauki i sportu. Wydała - nagrodzony Srebrnym Sokolim Piórem za debiut literacki w ramach Lubuskiego Wawrzynu Literackiego - tom poezji Człowiek otwarty.
 
W czasie studiów na UMK współpracowała z wydawnictwem Marszałek. Tu redagowała różne książki oraz wydawnictwa naukowe i popularnonaukowe, np. Kognitywistyka i media w edukacji czy Studia orientalne.
 
W Gorzowie trzymamy kciuki, by „szwedzkie” marzenia Kaliny Moskaluk spełniły się i by osiągała kolejne sukcesy.   
 

Kolejny sukces gorzowskiej młodzieży

Obraz gorzowianina w Muzeum Narodowym Holandii2019-07-26

15 lipca 2019 roku w Amsterdamie miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy prac zwycięzców konkursu Long Live Rembrandt.
SZYBCY I PROFESJONALNI. GRUPA 2019-07-25

Drogowi piraci w lubuskiem muszą się mieć na baczności. Rusza bowiem specjalna grupa policjantów ruchu drogowego, kryminalnych i „cyber”, która odpowiedzialna jest za zwalczanie najbardziej agresywnych zachowań na drogach. Do dyspozycji policjantów będą nowe, ponad 200 konne radiowozy BMW, które pomogą wyłapywać najbardziej agresywnych kierowców przemierzających drogi województwa lubuskiego.
Święto Policji w Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.2019-07-25

W środę (24 lipca ) na placu przed Komendą Miejską Policji w Gorzowie Wlkp. odbyła się uroczystość wręczenia aktów mianowania na kolejne stopnie policyjne oraz wyróżnień.  
POLICJANCI ODZYSKALI WARTEGO 360 TYS. ZŁ. TIRA Z NACZEPĄ. DWA DNI WCZEŚNIEJ ZOSTAŁ ON SKRADZIONY NA TERENIE NIEMIEC2019-07-25

Trwa wakacyjny konkurs Stali2019-07-24

Do końca wakacji czekamy na Wasze zdjęcia z letniego wypoczynku z żółto-niebieskimi akcentami…  
DMPJ: triumf Motoru Lublin, czwarte miejsce młodych Stalowców2019-07-24

We wtorek na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie odbyła się trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.
Zdolny gorzowianin w Cambridge?2019-07-24

Gorzowianin Jakub Wornbard, który z kilkoma najlepszymi z fizyki polskimi licealistami uczestniczył w Międzynarodowej Olimpiadzie Przedmiotowej w Izraelu, przywiózł z niej brązowy medal.  
Oświadczenie2019-07-24

Prezydent Jacek Wójcicki z rozczarowaniem i zaniepokojeniem przyjął informację, iż dyrektor Filharmonii Gorzowskiej 19 lipca br. wysłał do Miejskiego Centrum Kultury wezwanie i zapowiedział podanie tej instytucji do sądu.  
Lato pełne nagród w NoVa Park2019-07-24

W dniach 27-28 lipca w godzinach 13.00-19.00 NoVa Park zaprasza do udziału w kolejnej edycji akcji „Doceniamy, nagradzamy”. 
DZIELNICOWY ZATRZYMAŁ POSZUKIWANEGO EUROPEJSKIM NAKAZEM ARESZTOWANIA ORAZ TRZEMA LISTAMI GOŃCZYMI2019-07-24

Dzielnicowy wraz policjantami kryminalnymi z Gorzowa Wlkp. zatrzymali 34-latka, który ukrywał się przed organami ścigania w małej wsi pod Gorzowem. 
KIEROWCA POD DZIAŁANIEM ALKOHOLU I NARKOTYKÓW ZATRZYMANY PRZEZ GRUPĘ SPEED2019-07-24

Sulęcińscy policjanci jako jedni z pierwszych ruszyli do działania, aby zwalczać najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach.
POLICYJNE STOP DLA PRZESTĘPCZOŚCI NARKOTYKOWEJ. 1,5 KILOGRAMA NIELEGALNYCH SUBSTANCJI NIE TRAFI NA RYNEK2019-07-24

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich i Drezdenka zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli około 1,5 kilograma marihuany. 
NA KONCIE NAPAD Z MACZETĄ I WŁAMANIE. SKUTECZNIE WYTYPOWANI I ZATRZYMANI PRZEZ LUBUSKICH POLICJANTÓW2019-07-24

Lubuscy policjanci wytypowali i zatrzymali niebezpiecznych przestępców. 
30 medali na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski2019-07-23

Od 19 do 21 lipca 2019 r., w Bydgoszczy odbyły się 47. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^