HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 234; sobota, 29 luty 2020 Imieniny Lecha, Lutomira
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-07-21
Super łuk precyzyjnie trafia do celu
Super łuk precyzyjnie trafia do celu

Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. 


W Ośrodku Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. 12 lipca 2019 r. rozpoczęto napromienianie pacjentów, u których zastosowano technikę napromieniania HyperArc. 

To unikalna metoda leczenia nowotworów dedykowana radioterapii polegająca na podaniu dużej dawki promieniowania niemal bezpośrednio w obszar guza, która ze względu na swój wyjątkowy charakter może być stosowana do napromieniania jednocześnie wielu zmian w znacznie krótszym czasie. 
 
HyperArc jest leczeniem techniką dynamiczną łukową (VMAT) w połączeniu z wykorzystaniem możliwości automatycznych ruchów stołu i głowicy aparatu terapeutycznego. Napromienianie pacjenta w różnych położeniach stołu nie wymaga od personelu wchodzenia do bunkra, gdzie znajduje się akcelerator, a to znacząco wpływa na krótszy czas podawania leczniczej dawki promieni. Dość powiedzieć, że leczenie trwa nie - jak przy innych technikach - kilkanaście czy kilkadziesiąt minut, ale 3-4 minut. Aby napromienianie uczynić jak najbardziej efektywnym i zapewnić nieruchomą pozycję  pacjenta w trakcie leczenia, pacjent jest unieruchomiony w specjalnie zaprojektowanym unieruchomieniu Encompass(Qfix), połączonym  z maską stereotaktyczną, które jest dedykowane do techniki napromieniania HyperArc.
 
Pierwszą pacjentką poddaną tej metodzie leczenia była chora na nowotwór mieszkanka Gorzowa Wlkp. ze zmianami przerzutowymi do ośrodkowego układu nerwowego. 
 
- HyperArc pozwala na napromienianie w jednym czasie wielu zmian w ośrodkowym układzie nerwowym. To dla nas ważna chwila, bo jesteśmy drugim ośrodkiem w Polsce, który stosuję tę terapię. Pierwszym jest Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej – Curie w Warszawie – mówi dr n. med. Edyta Wolny – Rokicka, kierownik Ośrodka Radioterapii Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Zastosowanie HyperArc niesie wiele korzyści dla pacjenta. Krótszy czas przebywania w bunkrze i napromieniania powoduje, że pacjent jest mniej zmęczony, ma większe szanse na zachowanie nieruchomej pozycji, a samo podanie dawki promieniowania jest bardziej precyzyjnie – dodaje dr Wolny - Rokicka
W zależności od objętości obszaru leczonego, chory może być leczony jedną lub wieloma dawkami napromieniania. Dzięki technologii HyperArc może być napromienianych jednocześnie kilka obszarów w obrębie mózgu. Co ważne dla pacjenta ta forma leczenia pozwala na maksymalną ochronę zdrowych narządów pacjenta.

- Precyzyjne naświetlanie wysoką dawką na ściśle określony obszar jest porównywalne do leczenia operacyjnego. Dla wielu pacjentów, u których guz jest zlokalizowany w miejscu niedostępnym dla chirurga lub którzy są zbyt słabi na klasyczny zabieg operacyjny to jedyna możliwa forma leczenia – wyjaśnia dr Edyta wolny-Rokicka. 
HyperArc to wciąż nowa, a nawet nowatorska metoda leczenia nowotworów nie tylko w Polsce, ale i na świece. W tej chwili technika HyperArc jest stosowana tylko dla pacjentów z z nowotworami głowy. 

W gorzowskim szpitalu tę metodę do tej pory zastosowano u dwóch osób. 

Jak działa program „Mama 4+” w Lubuskiem?2019-07-21

Już niemal półtora tysiąca osób w naszym województwie pobiera Rodzicielskie Świadczenie Uzupełniające, potocznie nazywane „Mama 4+”. Aż 50. z nich wychowało ponad dziewięcioro dzieci.
Tęczowy kocyk dla rodziców po stracie2019-07-18

Narodziny dziecka i jego pierwszy krzyk to jedne z najważniejszych chwil w życiu rodzica. 
Od lipca pobyt opiekuna przy dziecku lub osobie niepełnosprawnej jest bezpłatny 2019-07-18

Zgodnie z nowymi przepisami podmioty lecznicze nie mają prawa do pobierania opłat od rodziców lub opiekunów za pobyt z dzieckiem albo osobą z niepełnosprawnością w stopniu znacznym w szpitalu lub innym zakładzie leczniczym. Prezydent 6 czerwca 2019 r. podpisał nowelizację ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
200 tys. na usuwanie skutków intensywnych opadów2019-07-17

Na ręce wiceprezydent Małgorzaty Domagały trafiło 200 tysięcy złotych na usuwanie skutków ulewnych opadów z czerwca bieżącego roku.  
NoVa Park przyjazny miłośnikom dwóch kółek2019-07-17

Coraz więcej klientów dociera do centrów handlowych na rowerze. 
Plac zabaw przy Gracji2019-07-17

Czy dzieci powinny się bawić na takim placu?
Seniorka podała oszustom dane do konta. Pracownicy banku zapobiegli utracie jej pieniędzy2019-07-17

Oszust zadzwonił na telefon biura rachunkowego podając, że jest funkcjonariuszem CBŚP, a pieniądze na rachunku pokrzywdzonej są zagrożone. 
Egzamin dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy i instruktorów nauki jazdy 2019-07-17

Najbliższy egzamin dla kandydatów na instruktorów nauki jazdy i instruktorów nauki jazdy odbędzie się w dniu 27.07.2019 r., o godzinie 10:00, w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim. 
DMPJ: Żółto-niebiescy świetnie rozpoczęli walkę o finał (relacja)2019-07-17

16 lipca w Gorzowie zainaugurowane zostały półfinały Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.  
PODCZAS POŚCIGU WYCELOWAŁ DO POLICJANTÓW ATRAPĄ BRONI. ZOSTAŁ OBEZWŁADNIONY I ZATRZYMANY2019-07-17

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali w pościgu 38-latka, który ukradł paliwo, kierował bez uprawnień i w stanie po spożyciu alkoholu.
Elitserien: Thomsen ojcem pogromu drużyny z Hallstavik2019-07-17

We wtorkowej kolejce ligi szwedzkiej Anders Thomsen popisał się doskonałą dyspozycją. Nie można tego jednak powiedzieć o Peterze Kildemandzie, który nie przywiózł do mety żadnego punktu.   
DMPJ: Stalowcy wygrywają na własnym torze! (wyniki)2019-07-17

Zwycięstwem dwóch drużyn zakończyła się pierwsza runda półfinałowa Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, która rozegrana została w Gorzowie.  
Wkrótce kolejny musical Filharmonii Gorzowskiej2019-07-17

Twoje dziecko tańczy, śpiewa, ma sceniczne zacięcie? 
Kolejny etap przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego2019-07-17

W środę (17 lipca) zaplanowano rozpoczęcie kolejnego etapu przebudowy ul. Kazimierza Wielkiego. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^