HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 420; sobota, 29 luty 2020 Imieniny Lecha, Lutomira
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-06
LUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW
LUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW

Źródło: Policja Lubuska  


Lubuscy policjanci odpowiedzialni za bezpieczeństwo na drodze rywalizowali o tytuł najlepszego.

W Gorzowie Wlkp. w turnieju wzięło udział 14 funkcjonariuszy drogówki z komend miejskich i powiatowych. Po zaciekłej walce w upale wyłoniono zwycięzcę. Podobnie jak przed rokiem został nim sierż. szt. Łukasz Zalewski, który będzie reprezentował garnizon lubuski na szczeblu centralnym.
Policjanci w białych czapkach codziennie czuwają nad bezpieczeństwem na lubuskich drogach. Dokonują kontroli drogowych, w trakcie których sprawdzają trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów czy dokumenty, obsługują zdarzenia drogowe, zabezpieczają imprezy masowe. Zwracają szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez kierowców. W przypadku łamania przepisów prawa i powodowania zagrożenia bezpieczeństwa na drodze policjanci wyciągają konsekwencje wobec takich kierowców. Niezmiernie istotne w pracy policjanta drogówki jest ciągły proces doskonalenia zawodowego, zarówno pod kątem stosowania przepisów prawa jak i umiejętności praktycznych – chociażby sprawnej i dynamicznej jazdy radiowozem, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy regulacji ruchem na skrzyżowaniu.
 
W środę /5 czerwca/ policjanci lubuskiej drogówki mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności zawodowe. W Gorzowie Wlkp. odbyły się eliminacje wojewódzkie turnieju „Policjant Ruchu Drogowego 2019”, w którym udział wzięło czternastu najlepszych policjantów drogówki z całego województwa lubuskiego. Mundurowi sprawdzili się w kilku konkurencjach. Na początku rywalizowali na strzelnicy oraz wykazywali się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Kolejnym punktem zmagań było zmierzenie się z testem wiedzy ogólnopolicyjnej. Pytania dotyczyły głównie zagadnień z zakresu ruchu drogowego, ale także prewencji i przepisów prawa. Następnie policjanci przenieśli się na specjalny tor przeszkód, który znajdował się na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp. Wspomniany tor przeszkód musiał zostać pokonany policyjnym motocyklem i radiowozem w jak najkrótszym czasie, pamiętając przy tym, aby zmieścić się między ustawionymi pachołkami. Ostatnią i najbardziej atrakcyjną konkurencją było kierowanie i regulacja ruchem na ruchliwym skrzyżowaniu.
 
Całodzienne zmagania w piekielnym upale wyłoniły zwycięzcę. Już po raz trzeci z rzędu został nim sierż. szt. Łukasz Zalewski reprezentujący Komendę Powiatową Policji we Wchowie. Drugi był sierż. Paweł Alchimowicz z Zielonej Góry. Warto dodać, że przed rokiem wspomniana dwójka zajęła III miejsce na szczeblu centralnym, a indywidualnie Łukasz zajął II miejsce. We wrześniu w Warszawie będą chcieli powtórzyć sukces, a nawet pokusić się o zwycięstwo. Trzymany kciuki i życzymy powodzenia.

LUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓWLUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓWLUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓWLUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓWLUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓWLUBUSKA DROGÓWKA WYŁONIŁA NAJLEPSZYCH POLICJANTÓW

Mecz z Get Well Toruń coraz bliżej! Bilety w sprzedaży!2019-06-06

W niedzielę 9 czerwca na Stadionie im. Edwarda Jancarza kolejne spotkanie PGE Ekstraligi...  
Dlaczego warto kupić program na mecz z Get Well?2019-06-06

Kolejne ligowe spotkanie już w najbliższą niedzielę. Gorzowska Stal podejmie na własnym torze ekipę Get Well Toruń. Zapraszamy do kupna programu zawodów.  
Złoty medal drużynowo oraz brązowy medal Marka Chybińskiego na ITTF Para Polish Open 2019 w Cetniewie2019-06-06

Od 30 maja do 1 czerwca 2019 r., w Cetniewie odbyły się zawody międzynarodowe w tenisie stołowym niepełnosprawnych Para Polish Open, w których udział wzięło 220 sportowców z 25 krajów. 
"… jak siebie samego…"2019-06-06

Siostra Michaela Rak na zawsze zmieniła myślenie o pomaganiu.
Gorzów od kilku lat walczy z groźną rośliną2019-06-05

Firmy zajmujące się profesjonalnym zwalczaniem szkodników - na zlecenie Wydziału Gospodarki Komunalnej i Transportu Publicznego - walczą z niebezpiecznym Barszczem Sosnowskiego.  
Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka2019-06-05

Szkoła Podstawowa nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wlkp. przy współpracy z Wojewódzkim Ośrodkiem Metodycznym serdecznie zaprasza uczniów klas I - III gorzowskich szkół podstawowych do wzięcia udziału w IV Miejskim Konkursie Plastycznym "Gorzowskie legendy widziane oczami dziecka".  
Cotygodniowe podsumowanie startów zawodników rezerwowych gorzowskiej Stali 2019-06-05

W ostatnim tygodniu żużlowych zmagań nasi rezerwowi zawodnicy nie mieli zbyt wielu okazji, by wykazać się na torze.  
SEZON LETNI ROZPOCZĘTY. POLICYJNE KONTROLE NA WODACH I TERENACH PRZYWODNYCH2019-06-05

Woda, nawet ta pozornie najspokojniejsza, w jednej chwili może stać się niebezpiecznym, groźnym żywiołem. 
WJECHAŁ W INNE AUTO, KTÓRE POTRĄCIŁO 12-LATKA. BYŁ POD WPŁYWEM ŚRODKÓW ODURZAJĄCYCH2019-06-05

Zielonogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego – potrącenia 12 latka - do którego doszło we wtorek (4 czerwca) na ul. Obywatelskiej. 
Wakacje bez zagrożeń2019-06-05

Celem spotkania jest uświadamianie młodym ludziom potencjalnych zagrożeń związanych z wakacyjnym czasem.  
Pijana matka wiozła małe dziecko. W terenie zabudowanym jechała 110 km/h 2019-06-05

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazała się młoda kobieta, która mając w organizmie 1,5 promila alkoholu, wiozła małe dziecko. 
GORZOWSKIE POLICJANTKI ROZMAWIAJĄ Z MŁODZIEŻĄ O „HANDLU LUDŹMI”2019-06-05

Jak co roku od miesiąca maja gorzowscy policjanci przeprowadzają w szkołach średnich spotkania z młodzieżą na temat zapobiegania procederu handlu ludźmi. 
„Dzielnicowi bliżej nas” podczas festynów i rodzinnych pikników2019-06-05

Zbliżające się wakacje i słoneczne dni to szczególna okazja dla dzielnicowych do spotkań z dziećmi i dorosłymi w trakcie trwających festynów i rodzinnych pikników. 
Elitserien: Czwarty komplet Zmarzlika w Elitserien, dobre występy Kasprzaka i Thomsena2019-06-05

We wtorkowych rozgrywkach ligowych w Szwecji wzięło udział czterech podstawowych zawodników truly.work Stali Gorzów oraz rezerwowy Filip Hjelmland.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^