HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 22; poniedziałek, 24 luty 2020 Imieniny Boguty, Bogusza, Macieja
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-04-18
"MOJE DZIECKO NIE ODDYCHA. POTRZEBUJĘ POMOCY!"

Źródło: Policja Lubuska  


O wielkim szczęściu mówić mogą rodzice półtora miesięcznego dziecka, które w niedzielny poranek przestało oddychać.

 Ojciec, który wybiegł na ulicę w poszukiwaniu pomocy, natrafił na policyjny radiowóz. Bez chwili wahania policjanci pomogli rodzicom i przetransportowali niemowlę do szpitala.
Niedziela (14 kwietnia) godziny poranne. Dla policjantów żagańskiej patrolówki sierż. szt. Przemysława Karcz oraz st. post. Radosława Szwarc była to ostatnia godzina pełnionej w tym dniu służby. Żaden z nich nie spodziewał się, że jeszcze tego dnia ich służba zakończy się z poczuciem spełnienia i satysfakcją udzielenia pomocy w dramatycznej dla mieszkańców Żagania sytuacji. Funkcjonariusze po godzinie szóstej jechali z miejscowości Iłowa do Żagania, gdzie za jakiś czas mieli kończyć swoją nocną służbę. W pewnym momencie na jednej z żagańskich ulic zauważyli biegnącego i wymachującego rękoma mężczyznę. Zaniepokojeni zawrócili radiowóz i podjechali do niego, chcąc dowiedzieć się, co się wydarzyło i czy czasem nie potrzebuje jakiejś pomocy. Wówczas zdyszany mężczyzna przekazał funkcjonariuszom informację, że jego półtoramiesięczna córeczka przestała oddychać. Policjanci polecili ojcu dziecka wsiąść do radiowozu i pilnie pojechali do ich miejsca zamieszkania. Po dotarciu na miejsce wszyscy wysiedli z radiowozu i pobiegli do mieszkania, gdzie zastali kobietę trzymającą na rękach niemowlę. Dziecko nie mogło otworzyć oczek. Dziecko wymagało pomocy medycznej. Funkcjonariusze sierż. szt. Przemysława Karcz oraz st. post. Radosława Szwarc przewieźli dziewczynkę wraz z rodzicami do szpitala, gdzie natychmiast została przekazana pod fachową opiekę lekarską. Rodzice wdzięczni policjantom podziękowali za pomoc. Mieszkańcy powinni wiedzieć na jakich policjantów mogą liczyć w żagańskiej jednostce. Policjantów, którzy nie boją się podejmować szybkich i trafnych decyzji, których cechuje empatia, doświadczenie i ogromne zaangażowanie. W sytuacjach dramatycznych potrafią zachować zimną krew, ale nie są wobec nich obojętni. I co ważne wszystkie podjęte czynności wykonują rzetelnie i sumiennie do samego końca.
 
 

Stal poszukuje entuzjasty piłki ręcznej. Dołącz do redakcji2019-04-18

Redakcja klubowego portalu www.stalgorzow.pl poszukuje miłośnika piłki ręcznej na stanowisko dziennikarza odpowiedzialnego za tę sekcję.  
Karnety w sprzedaży! Nowe ceny po 1 kolejce!2019-04-18

Przed nami drugie spotkanie PGE Ekstraligi w sezonie 2019 na Jancarzu...  
WALCZYLI O PRYMAT NAJLEPSZEGO POLICJANTA SŁUŻBY KRYMINALNEJ2019-04-18

To policjanci, którzy pełnią wiodącą rolę na miejscu zdarzenia, ale również w kluczowych czynnościach operacyjnych i procesowych w prowadzonym postępowaniu. 
Policyjny cios w cyberprzestępców – realizacja sprawy wyłudzenia pieniędzy na blisko milion złotych 2019-04-18

Lubuscy policjanci zajmujący się zwalczaniem cyberprzestępczości i przestępczości gospodarczej, wsparci przez funkcjonariuszy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji BOA przeprowadzili w ubiegłym tygodniu realizację sprawy dotyczącej wyłudzenia znacznych kwot pieniędzy, dokonywanych poprzez wymianę walut w internecie.
Wielkie pisanki na Kwadracie2019-04-18

W tym roku pogoda dopisała i w środę - na cztery dni przed Wielkanocą - już po godzinie trzy blisko dwumetrowe jaja, dzięki najmłodszym gorzowianom, stały się pięknymi, kolorowymi pisankami.  
PROFESJONALIZM, SZYBKOŚĆ DZIAŁANIA, EMPATIA – POLICJANCI URATOWALI LUDZKIE ŻYCIE2019-04-17

Natychmiastowa reakcja policjantów ze Szprotawy pozwoliła na uratowanie mężczyzny, który targnął się na swoje życie.
FAŁSZYWĄ INFORMACJĘ O STRZELANINIE PRZEKAZAŁ… POSZUKIWANY MĘŻCZYZNA2019-04-17

Nowosolscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który zadzwonił pod numer alarmowy z informacją, że w jednym z mieszkań jest strzelanina i są osoby ranne. 
Co tam u kontuzjowanych? Oskar Serpina bliski powrotu na pełne obroty, Marcin Gałat z optymizmem patrzy w przyszłość!2019-04-17

Piłka ręczna to chyba jeden z najbardziej kontaktowych, a co za tym idzie, najbardziej kontuzjogennych sportów na świecie. W przerwie między dwoma ostatnimi meczami sprawdziliśmy jak mają się gorzowianie, których ten sezon doświadczył kontuzjami najmocniej.
Kandydaci na żołnierzy poszukiwani2019-04-17

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Gorzowie Wielkopolskim prowadzi nabór do służby przygotowawczej, która umożliwi pracę w wojsku.
Staszica i Okrzei bez wody2019-04-17

W związku z awarią sieci wodociągowej w środę (17. kwietnia) od godz. 8.00 do 15.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do budynków przy ulicy Staszica w Gorzowie Wielkopolskim - poinformowało PWiK.  
Kultura i sport osobno2019-04-17

Prezydent Gorzowa na miejsce Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miasta powołał w magistracie dwa wydziały; jeden będzie zajmował się kulturą, drugi sportem.  
El. SK: Mateusz Bartkowiak i Kamil Nowacki za burtą2019-04-17

We wtorkowe popołudnie kibice w Rawiczu byli świadkami eliminacji Srebrnego Kasku.
El. SK: Rafał Karczmarz na podium w Bydgoszczy2019-04-17

Kolejne zmiany dla kierowców2019-04-17

W środę (17 kwietnia) wykonawca modernizacji ulicy Sikorskiego wprowadził zmiany w organizacji ruchu na odcinku od ulicy Pionierów do Hejmanowskiej. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Kabaret Młodych Panów - Turyści

© 2018 Gorzow.com

^