HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 172; sobota, 4 lipiec 2020 Imieniny Aureli, Malwiny, Zygfryda
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-02-08
Na zakazie i pod wpływem alkoholu przyjechał kłusować - zatrzymał go policjant po służbie
Na zakazie i pod wpływem alkoholu przyjechał kłusować - zatrzymał go policjant po służbie

Źródło: Lubuska Policja 

Dzielnicowy z gminy Lubrza w powiecie świebodzińskim - asp. szt. Tomasz Gleszczyński w dniu wolnym od służby pojechał powędkować. Podczas pobytu nad jeziorem zauważył, a następnie zatrzymał kierującego, który prowadził pojazd pomimo sądowego zakazu. Jak się okazało ponownie wsiadł on za kierownicę wcześniej pijąc alkohol.

Aspirant sztabowy Tomasz Gleszczyński pracuje w Policji od blisko 17 lat. Pierwsze doświadczenie zdobywał przez okres 2 lat w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym w świebodzińskiej komendzie. Następnie po odbyciu specjalistycznego szkolenia został na 9 lat Przewodnikiem Psa. Aktualnie pracuje jako dzielnicowy na terenie Gminy Lubrza oraz pełni tymczasowo obowiązki dzielnicowego w rejonie nr 3 w Świebodzinie. Oprócz pracy znajduje również czas na wędkowanie, którym zajmuje się jak sam to ujmuje „prawie od dziecka". Jak we wszystko czym się zajmuje aspirant jest w to bardzo zaangażowany, należy bowiem do Społecznej Straży Rybackiej, która czuwa nad legalnością połowów. Ma to ogromne znaczenie dla wodnego ekosystemu, ponieważ między innymi zapobiega jego nadmiernemu eksploatowaniu oraz przyczynia się do oczyszczania i uzupełniania poprzez zarybianie akwenów. W czasie wolnym od służby, we wtorkowy poranek, Tomasz wybrał się na ryby w rejon jeziora Paklicko Wielkie położonego w jego rejonie służbowym w Gminie Lubrza. W pewnym momencie zauważył po drugiej stronie jeziora dziwnie zachowującego się mężczyznę. Nabrał podejrzeń, że może on kłusować. Natychmiastowo skontaktował się z innym członkiem Społecznej Straży Rybackiej i po jego przyjeździe razem udali się sprawdzić tą sytuacje. Niestety mężczyzna oddalił się przed ich przybyciem. Postanowili podjąć jednak w tym miejscu obserwację. Po pewnym czasie przyjechał w to miejsce pojazd. Policjant natychmiastowo rozpoznał kierującego. Mężczyzna posiada aktywny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Błyskawicznie powiadomił Policję, a następnie ujął 31-latka. Jak się okazało, niczego nie nauczył się na błędach i ponownie wsiadł za kierownicę będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1,3 promila alkoholu we krwi. Dodatkowo przywiózł ze sobą sprzęt kłusowniczy w postaci tzw. samołówek. Odpowie teraz za dwa przestępstwa: kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niestosowanie się do wyroku sądu, a także za wykroczenie z art. 52 Ustawy o Łowiectwie czyli posiadanie sprzętu kłusowniczego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5, przedłużenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywna.

Bal Charytatywny Fundacji Ad Rem 2019-02-08

Fundacja Ad Rem z Gorzowa Wielkopolskiego 2 marca organizuje Bal Charytatywny z którego cały dochód zostanie przekazany na ich podopiecznych oraz na wyposażenie mieszkania chronionego dla osób bezdomnych którym fundacja dysponuje.
''Łakomczuszek'' w rękach policji. Ukradł 117 czekolad2019-02-08

Policjanci z Posterunku Policji w Jasieniu ustalili i zatrzymali 22-latka, który podejrzany jest o kradzież 117 sztuk czekolad. Do zdarzenia doszło w jednym z marketów. Łączna wartość skradzionego mienia to blisko 900 zł.
Lubuska Policja i Poczta Polska w podziękowaniu za walkę z fałszywymi policjantami2019-02-08

Kierownictwo Lubuskiej Policji i Poczty Polskiej w uroczystym spotkaniu podziękowało osobom uczestniczącym w działaniach prewencyjnych. Te miały na celu ograniczenie przestępczości związanej z oszustwami „na policjanta".
III sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego2019-02-08

11 lutego br. o 11:00 w Sali Kolumnowej odbędzie się III zwyczajna sesja Sejmiku Województwa Lubuskiego.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 07.02.2019r. 2019-02-08

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (07.02.2019)
Otwarte Strefy Aktywności – edycja 2019 2019-02-08

Rusza nabór wniosków do Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA) edycja 2019.
Odszedł były premier Jan Olszewski2019-02-08

Odszedł Jan Olszewski były premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL, doradca prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
Rywalizacja INDYWIDUALNA w DBBL2019-02-08

Przed nami 2 ostatnie kolejki rundy zasadniczej, które ustalą kolejność przed PLAY-OFF ale to zmagania drużynowe, w tle również jest rywalizacjia INDYWIDUALNA, gdzie walczy się przede wszystkim o prestiż i przy okazji o nagrody po rundzie zasadniczej i na koniec sezonu.
Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców w Gorzowie Wlkp.2019-02-07

Jesteś przedsiębiorcą? Prowadzisz działalność gospodarczą na terenie Gorzowa Wielkopolskiego lub okolicznych gmin? Chcesz poznać zagraniczne rynki i nawiązać współpracę, by sprzedawać własne produkty za granicą?
BGK wesprze lubuskie szpitale2019-02-07

Możliwości finansowania wkładów własnych do inwestycji, które są realizowane, a także planowane do realizacji przez szpitale w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp. to temat spotkania marszałek Elżbiety Anny Polak z przedstawicielami oddziału Banku Gospodarstwa Krajowego w Zielonej Górze: Edytą Płanką i Mateuszem Turem.
O potrzebach seniorów2019-02-07

7 lutego br. odbyło się spotkanie z przedstawicielami Gazety Lubuskiej, którego celem było przedstawienie projektu zorganizowania Forum Seniora, zarówno w Zielonej Górze, jak i w Gorzowie Wlkp.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 06.02.2019r. 2019-02-07

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (06.02.2019)
Śladami polskiej inteligencji i historii polskiej muzyki2019-02-07

To będzie przepiękna i niezwykle interesująca podróż do źródeł naszej kultury i tożsamości, wycieczka nie tylko w głąb historii muzyki, ale też polskości.
Pierwsi w województwie 2019-02-07

Zespół Klinicznego Zakładu Medycyny Nuklearnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona placówek, w których wykonuje się badania PET/CT z wykorzystaniem choliny.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^