HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 303; piątek, 28 luty 2020 Imieniny Ludomira, Makarego, Wiliany
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-02-07
Jak to jest z rewitalizacją linii kolejowej 203?
Jak to jest z rewitalizacją linii kolejowej 203?

Źródło: lubuskie.pl, Michał Iwanowski 

W związku z wczorajszą publikacją na portalu Wojewody Lubuskiego , zamieszczamy oświadczenie marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak w sprawie nieścisłych informacji zawartych w tej publikacji, a dotyczących elektryfikacji i rewitalizacji linii kolejowej nr 203 Kosztrzyn - Gorzów - Krzyż.Informacja zamieszczona dn. 06.02.2019 r. na portalu internetowym Wojewody Lubuskiego (lubuskie.uw.gov.pl) pt. „Sprostowanie informacji dot. elektryfikacji linii kolejowej 203 i zadłużenia Powiatu Słubickiego” ma znamiona manipulacji faktami, dodatkowo motywowanej względami politycznymi, o czym świadczy cytowana następująca wypowiedź Wojewody: „Ze zdziwieniem i zaskoczeniem przyjąłem informację, że Zarząd Województwa Lubuskiego wraz z Panią Marszałek rozpoczyna projekt koncepcji elektryfikacji linii nr 203. Być może to oznaka troski, jednak powinno się okazywać ją wtedy, gdy formacja polityczna Pani Marszałek rządziła przez osiem lat, a ona sama była na obecnym stanowisku. Nie zostały wtedy podjęte żadne konkretne działania, choć o sprawie mówiono wiele. Po objęciu rządów przez Prawo i Sprawiedliwość podjęto działania, które już za chwilę zaowocują gotową dokumentacją przedprojektową.”

Czytelnikom portalu należą się jednak informacje rzetelne i nie poddane politycznej manipulacji. Po pierwsze, rozbudowa i modernizacja linii kolejowej 203 została zapisana w Strategii Rozwoju Woj. Lubuskiego 2020, jako jedna z trzech priorytetowych inwestycji w zakresie modernizacji linii kolejowych w Lubuskiem (obok „Nadodrzanki” Zbąszynek – Gubin oraz linii Żagań – Żary – Forst). W ślad za tym, w roku 2014 staraniem władz samorządowych województwa lubuskiego i po akceptacji ówczesnego rządu Polski (nie był to jeszcze rząd PiS), udało się zapisać tę inwestycję w Kontrakcie Terytorialnym dla Woj. Lubuskiego, czyli umowie między rządem a samorządem województwa, co do finansowania poszczególnych zadań z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej.

Po drugie, przed ponad rokiem, w styczniu 2018 r. spółka PKP PLK podpisała umowę na dokumentację przedprojektową (wartość umowy 5,3 mln zł), obejmującą możliwość elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn. Pieniądze pochodziły z budżetu państwa, a umowę podpisano w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim. Natomiast w grudniu 2018 r. przedstawiciele PKP PLK i Zarząd Województwa Lubuskiego podpisali w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Lubuskiego umowę na dofinansowanie dokumentacji projektowej i przedprojektowej w celu doprowadzenia parametrów linii 203 do współczesnych wymogów prowadzenia publicznego transportu zbiorowego. Wartość projektu to ponad 11 mln zł, z czego 7,5 mln zł będzie pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020.

Po trzecie, samorząd województwa lubuskiego widząc konieczność elektryfikacji linii 203 na całym odcinku leżącym na terenie woj. lubuskiego, wyraźnie zastrzegł, że dokumentacja przygotowana przez PKP PLK ma być koordynowana z innymi inwestycjami, a rozwiązania projektowe opracowane przez wykonawcę dokumentacji mają umożliwić powiązanie modernizacji linii 203 z innymi inwestycjami na tej linii, m.in. elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn. Chodziło o to, by zapobiec niepotrzebnym, a kosztownym pracom modernizacyjnym w przypadku, gdyby linia ta miała być elektryfikowana.

Podsumowując, Pan Wojewoda ma rację tylko w jednym – że działania Zarządu Województwa są oznaką troski. Tyle tylko, że oprócz troski, także zapobiegliwości i przezorności, wykazywanej od dawna, czyli od czasu przyjęcia i uchwalenia aktualnej Strategii Rozwoju Województwa Lubuskiego.

Spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych2019-02-07

Z inicjatywy Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim, we współpracy z Departamentem Infrastruktury Społecznej zorganizowano kolejne spotkanie informacyjne dla organizacji pozarządowych.
Policjanci zabezpieczyli blisko 17 tysięcy sztuk nielegalnych papierosów i zatrzymali podejrzanego2019-02-07

W środę (6 lutego) gubińscy policjanci skontrolowali samochód BMW, który stał w rejonie targowiska. W pojeździe policjanci znaleźli blisko 17 tysięcy sztuk papierosów, które nie posiadały polskich znaków akcyzy.
Policjanci dotrzymali słowa i spełnili postulat mieszkańców. Na drodze będzie bezpieczniej2019-02-07

W ubiegłym roku, podczas debaty z mieszkańcami Krosna Odrzańskiego, policjanci obiecali pomóc poprawić infrastrukturę drogową przy ulicy Piastów. Rozwiązaniem problemu miało być zamieszczenie lustra drogowego. Funkcjonariusze dotrzymali słowa.
Porozumienie dot. Gorzowskiej Biblioteki Cyfrowej2019-02-07

6 lutego br. w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gorzowie Wlkp. dyrektor Sławomir Szenwald oraz dyrektor Muzeum Lubuskiego Ewa Pawlak podpisali porozumienie dotyczące współpracy przy tworzeniu „Gorzowskiej Biblioteki Cyfrowej”.
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Lubuskiem2019-02-07

Wizytę w województwie lubuskim odbywa Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Towarzyszy mu Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.
11 lutego - Światowy Dzień Chorego2019-02-07

Jak co roku, już od dwudziestu siedmiu lat, obchodzimy Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II.
Szybka reakcja zgłaszającej i policjanta pozwoliła udaremnić oszustwo2019-02-07

Fałszywi policjanci dali znów o sobie znać. Tym razem ich ofiarą miała paść mieszkanka Strzelec Krajeńskich. Dzięki jej reakcji, która sprawę zgłosiła Policji, udało się w ostatniej chwili zablokować przelew.
Siła wymiany informacji. Policjanci odzyskali skradzionego mercedesa o wartości przeszło 100 tysięcy złotych 2019-02-07

Odzyskiwanie utraconych pojazdów nie zawsze jest wynikiem spektakularnych pościgów. Tym razem kluczową rolę odegrała szybka i sprawna wymiana informacji.
ZTL Gorzowiacy ogłaszają nabór2019-02-07

Działający przy Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim Zespół Tańca Ludowego "Gorzowiacy" pragnie zaprosić chętną młodzież do wzięcia udziału w naborze do sekcji tanecznej.
Redakcja magazynu „LandsbergON” czeka na prace gorzowian2019-02-07

Stowarzyszenie NOVUM dzięki dotacji z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. przygotowuje trzeci numer gorzowskiego półrocznika fantastycznego - "LandsbergON".
Wystawa rowerów zabytkowych w Galerii Askana 2019-02-06

To będzie bardzo wyjątkowa wystawa w Galerii Askana, prawdziwa podróż w czasie, która pozwoli wszystkim zwiedzającym poznać modele rowerów z dawnych lat.
Sprostowanie informacji dot. elektryfikacji linii kolejowej 203 i zadłużenia Powiatu Słubickiego2019-02-06

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zwołał konferencję prasową, podczas której sprostowane zostały informacje na temat stanu zadłużenia Powiatu Słubickiego oraz działań podjętych w celu elektryfikacji linii kolejowej 203.
POLICJANT CZUJNY TAKŻE PO SŁUŻBIE. SKUTECZNY POŚCIG PIESZY ZA SPRAWCĄ KRADZIEŻY2019-02-06

Szybka reakcja sierż. szt. Marcina Kaczyńskiego - krośnieńskiego policjanta będącego po służbie, pozwoliła na zatrzymanie sprawcy kradzieży alkoholu z marketu na jednym z zielonogórskich osiedli.
WDARLI SIĘ DO MIESZKANIA I POBILI LOKATORÓW. NAPASTNIKÓW ZATRZYMAŁA POLICJA2019-02-06

Zielonogórscy policjanci śledczy prowadzą sprawę pobicia dwóch zielonogórzan przez czterech napastników, którzy wdarli się do mieszkania na jednym z zielonogórskich osiedli.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^