HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 72; niedziela, 5 lipiec 2020 Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2019-02-05
MOS - PROTEST!
MOS - PROTEST!

Źródło: Miejski Ośrodek Sztuki w Gorzowie Wlkp. 

Miejski Ośrodek Sztuki zaprasza 01.03 o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy pt. "Protest"!

Wystawa „Protest" poświęcona jest artystycznym refleksjom na temat ruchów protestacyjnych w XX wieku. Prezentowane grafiki, fotografie, video i instalacje nie odnoszą się bezpośrednio do podłoża i warunków, które powodowały istotne społeczne i polityczne protesty, lecz raczej mają na celu uchwycić ich obecność i związane z nimi konsekwencje w sferze publicznej, głownie w przestrzeni miejskiej.

Ważnym tematem wystawy są formy obecności krytyki. Na myśl nasuwają się istotne pytania odnośnie idei „narodowości", która często stanowi argument uzasadniający protesty i działania protestujących. Bardziej niż o indywidualny wymiar chodzi o ogólnospołeczne i kolektywne znaczenie tego zjawiska. Każdy ruch protestacyjny legitymizuje się słowną lub wizualną argumentacją tematu, postawy czy światopoglądu dążąc do mobilizacji mas. Wyobrażenie „narodu" (das Volk, le peuple, the people) ma na celu utworzenie homogenicznego ciała narodowego, a przez to poczucia wspólnotowości. Jednak idea przedstawionej tu zideologizowanej kolektywnej narracji jest zawsze częściowo wyimaginowana, a czasem nawet fikcyjna. Podczas gdy dawniej obrazy tradycyjnie wytwarzane i rozpowszechniane w mediach i sztuce były wykorzystywane do manipulacji, dziś przede wszystkim służą w celu dowodzenia znaczenia i słuszności sprawy za pomocą internetu.

Prace zebrane na wystawie odnoszą się do społeczno-politycznych protestów w latach 20. i 30. XX wieku we Francji i w Niemczech oraz podążają tropem zjawiska anonimizacji protestu. Przedstawiają manifestacje środowisk pracowniczych i studenckich, a także pokazują demonstracje, które doprowadziły do upadku NRD. Wiele z prezentowanych dzieł powstało równolegle do przedstawianych protestów, przez co mają także wartość dokumentacyjną - w swojej artystycznej formie są jednocześnie świadectwem społecznym i historyczno-artystycznym.

Współpraca: Brandenburgisches Landesmuseum für moderne Kunst

 

kuratorka: Ulrike Kremeier
wystawa czynna do 7.04.2019
 
Bruno Barbey, Alice Creischer, Robert Doisneau,
Latifa Echakhch, Paul Fusco, Otto Griebel,
Harald Hirsch, Renata Kaminska, Jean-Luc Moulène,
Tanja Mouraud, Oskar Nerlinger, Ludwig Rauch,
Jens Rötzsch, Andreas Rost, Ines Schaber,
Gundula Schulze Eldowy, David Seymour,
Sylvie Ungauer, Karl Völker
 

 


213 km/h, czołowe wyprzedzanie i amfetamina. Stop piratom drogowym!2019-02-05

Policjanci z Krosna Odrzańskiego, Słubic oraz Sulęcina połączyli siły w walce z piratami drogowymi. Podczas wspólnych działań zatrzymali i ukarali mandatem w kwocie 1 tys. zł kierowcę Audi, który jechał z prędkością 213 km/h.
W filharmonii zabłysną nowe światła2019-02-05

Sala koncertowa Filharmonii Gorzowskiej zyskała nowoczesne oświetlenie sceniczne. Wszystko dzięki ministerialnemu dofinansowaniu w ramach programu Infrastruktura Kultury.
Walentynki? Tylko „Kulturalna Gra Wstępna” w Muzeum 2019-02-05

Kto nie chciałby spędzić walentynkowego popołudnia w romantycznej atmosferze, przy nastrojowej muzyce Leonarda Cohena, niosącej się po pięknych wnętrzach zabytkowej willi?
Strażnicy walczą ze smogiem2019-02-05

Gorzowscy strażnicy miejscy uważnie obserwują dym unoszący się z kominów. W styczniu przeprowadzili 81 kontroli; w ośmiu przypadkach ujawnili zamiast materiałów opałowych spalanie odpadów, często śmieci.
Marcin Mędrzecki "Buddyzm - pogląd, medytacja, działanie"2019-02-04

Buddyjski Ośrodek Medytacyjny w Gorzowie Wlkp. zaprasza serdecznie na wykład Marcina Mędrzeckiego, nauczyciela buddyzmu Diamentowej Drogi, ucznia Lamy Ole Nydahla, pt. „Buddyzm - pogląd, medytacja, działanie".
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 03.02.2019r. 2019-02-04

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (03.02.2019)
I liga: Do ostatniej minuty! Stal z 3 punktami z Koszalina! - KSPR Gwardia Koszalin vs Stal Gorzów (relacja)2019-02-04

Gorzowianie, po trudnym boju do ostatniej minuty spotkania, wygrali mecz z koszalińską Gwardią i tym samym dopisali kolejne punkty do ligowej tabeli.
Przed nami wojewódzki etap Olimpiady ZUS2019-02-04

Znamy już finalistów I etapu Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych. W etapie wojewódzkim zmierzy się 20 trzyosobowych grup. Która z nich będzie reprezentowała nasze województwo w finale? Tego dowiemy się już w marcu.
Aby jesień życia była twórcza i radosna2019-02-04

W Gorzowie Wielkopolskim otwarto pierwszy Klub Senior Plus. W uroczystym otwarciu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.
O tradycyjnej kuchni regionu lubuskiego2019-02-04

Ser kozi zamkowy, szynka indycza, babka ucierana, miodowa musztarda z dyni, śliwa w occie, te i wiele innych specjałów znalazło się w publikacji „Tradycyjna Kuchnia Regionu Lubuskiego” przygotowanej przez urząd marszałkowski.
WiMBP zaprasza na Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych2019-02-04

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych, które odbędą się 8 lutego 2019 r. w godz. 12.00 - 16.00 w gmachu WiMBP przy ul. Sikorskiego 107 (wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich).
Konkurs z zakresu pomocy społecznej2019-02-04

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych.
O Dekercie z gorzowskiego muzeum2019-02-04

Jan Dekert był jednym z twórców Prawa o miastach, które było częścią konstytucji 3 maja – powiedział w audycji Słowem Niepodległa prof. Paweł Leszczyński z Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Lubuskie: rosną wynagrodzenia w przedsiębiorstwach2019-02-04

Jak podaje dodatek Życie Regionów dziennika Rzeczpospolita, Lubuskie jest regionem, w którym najszybciej rosną wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^