HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 991; niedziela, 5 lipiec 2020 Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-02-04
Aby jesień życia była twórcza i radosna
Aby jesień życia była twórcza i radosna

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki 

W Gorzowie Wielkopolskim otwarto pierwszy Klub Senior Plus. W uroczystym otwarciu uczestniczył Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

W siedzibie Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej został zlokalizowany pierwszy Klub Senior Plus w Gorzowie Wielkopolskim. 15 seniorów po 60 roku życia będzie uczęszczało na zajęcia, które poprowadzi Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej.

- Wyrażam głębokie zadowolenie, że samorząd miasta skorzystał z możliwości jakie daje wieloletni program rządowy Senior Plus i zorganizował Klub Seniora w budynku Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. To świetne rozwiązanie, ponieważ wykorzystuje istniejącą infrastrukturę i jej lokalizację. Ożywia również obiekt pozwalając seniorom korzystać z niego w innym niż zazwyczaj wymiarze – mówiła minister Elżbieta Rafalska podkreślając, że wykorzystanie modułu mniejszej placówki daje włodarzom możliwość zorganizowania w przyszłości klubów w różnych dzielnicach miasta.

- Cieszę się, że w naszym województwie powstało kolejne miejsce dla seniorów. Coraz więcej samorządów włącza się w realizację programu Senior Plus. W województwie lubuskim mamy już 19 placówek dla seniorów – 10 Klubów Senior Plus i 9 Domów Senior Plus, które łącznie zapewniają 553 miejsca – mówił wojewoda, dodając że w tym roku kolejne 10 samorządów aplikuje do programu.

Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki podziękował m.in. Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Elżbiecie Rafalskiej za wsparcie w stworzeniu miejsca, w którym seniorzy będą mogli spędzać swój wolny czas i animować go według swoich potrzeb.

O Klubie Senior Plus

Klub będzie działał przez 8 godzin dziennie. W tym czasie seniorzy będą mogli skorzystać z szerokiej oferty placówki, która będzie uwzględniała ich oczekiwania i zainteresowania. W planie jest organizacja zajęć ruchowych, edukacyjnych i kulturalno – oświatowych.

Zaproponowane zajęcia będą uwzględniać także możliwości psychofizyczne i bariery funkcjonalne osób starszych. Oferta Klubu będzie uwzględniała wyjścia do obiektów kulturalnych, sportowych i rozrywkowych.

W styczniu 2019 r. Miasto Gorzów Wielkopolski złożyło kolejną ofertę o dofinansowanie w ramach rządowego programu „Senior+”, na funkcjonowanie nowo otwartego klubu w bieżącym roku.


Aby jesień życia była twórcza i radosnaAby jesień życia była twórcza i radosnaAby jesień życia była twórcza i radosna

O tradycyjnej kuchni regionu lubuskiego2019-02-04

Ser kozi zamkowy, szynka indycza, babka ucierana, miodowa musztarda z dyni, śliwa w occie, te i wiele innych specjałów znalazło się w publikacji „Tradycyjna Kuchnia Regionu Lubuskiego” przygotowanej przez urząd marszałkowski.
WiMBP zaprasza na Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych2019-02-04

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim zaprasza na Spotkania Autorów i Wydawców Publikacji Regionalnych, które odbędą się 8 lutego 2019 r. w godz. 12.00 - 16.00 w gmachu WiMBP przy ul. Sikorskiego 107 (wejście od ul. Kosynierów Gdyńskich).
Konkurs z zakresu pomocy społecznej2019-02-04

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych.
O Dekercie z gorzowskiego muzeum2019-02-04

Jan Dekert był jednym z twórców Prawa o miastach, które było częścią konstytucji 3 maja – powiedział w audycji Słowem Niepodległa prof. Paweł Leszczyński z Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Lubuskie: rosną wynagrodzenia w przedsiębiorstwach2019-02-04

Jak podaje dodatek Życie Regionów dziennika Rzeczpospolita, Lubuskie jest regionem, w którym najszybciej rosną wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw.
Ruszyła tegoroczna kwalifikacja wojskowa2019-02-04

Kwalifikacja wojskowa potrwa od 4 lutego do 26 kwietnia br. Procedurę przeprowadza wojewoda przy współudziale szefów wojewódzkich sztabów wojskowych, wojskowych komendantów uzupełnień oraz starostów, prezydentów miast, burmistrzów i wójtów.
Usłyszał zarzuty za rozboje i wrócił do zakładu poprawczego2019-02-04

Policjanci kryminalni z komisariatu w Sulechowie w wyniku działań operacyjnych namierzyli i zatrzymali młodego, 19-letniego mężczyznę podejrzanego o rozboje na terenie miasta.
Dotacje dla firm na misje i promocję za granicą2019-02-04

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie lubuskim  zaprasza na spotkania informacyjne dla lubuskich przedsiębiorców.
Konwent Fantastyki w Gorzowie2019-02-04

Ruszyły zgłoszenia programu do drugiej edycji gorzowskiego konwentu fantastyki Gorcon!
Lubuscy Sportowcy docenieni 2019-02-04

W zielonogórskiej Palmiarni odbyła się Gala Sportu Lubuskiego, podczas której poznaliśmy zwycięzców plebiscytu "Gazety Lubuskiej” na Lubuskiego Sportowca roku 2018.
Lubuskie stawia czoła nowotworom 2019-02-01

4 lutego obchodzić będziemy Światowy dzień walki z rakiem. To czas, aby zwrócić szczególną uwagę na problemy osób dotkniętych chorobą nowotworową.
KREW = ŻYCIE. Policjanci podzielili się cząstką siebie2019-02-01

Nowosolscy policjanci oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy powiatu nowosolskiego.
Rozstrzygnięcie naboru do Klubu Senior+2019-02-01

W ramach przeprowadzonego w dniach 22.01.2019 r. – 30.01.2019 r. naboru uczestników do Klubu Senior+, który rozpocznie swoją działalność 4 lutego 2019 r., wybrano 15 uczestników.​
Zmiany organizacyjne w UM2019-02-01

Od 1 lutego Wydział Obsługi Inwestora i Biznesu ma nowego dyrektora – jest nim Jacek Gumowski.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^