HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 114; czwartek, 6 sierpień 2020 Imieniny Jakuba, Sławy, Wincentego
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-02-04
Lubuscy Sportowcy docenieni
Lubuscy Sportowcy docenieni

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki 

W zielonogórskiej Palmiarni odbyła się Gala Sportu Lubuskiego, podczas której poznaliśmy zwycięzców plebiscytu "Gazety Lubuskiej” na Lubuskiego Sportowca roku 2018.

Najlepszym zawodnikom pogratulował Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.


- Sukcesy sportowe odnoszone w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sprawiają, że otrzymane wyróżnienie nabiera jeszcze bardziej wyjątkowego charakteru. Siłę naszej Ojczyzny budowały różne środowiska, w tym również środowisko sportowe. To, że udało się zbudować II Rzeczpospolitą, jedno z największych i najsilniejszych państw ówczesnej Europy, to też zasługa naszych wspaniałych sportowców. W 2018 roku sportowcami stulecia zostali Halina Konopacka, Irena Szewińska i Janusz Kusociński. Trzy wielkie nazwiska. Pamiętamy wielkie sukcesy. 31 lipiec 1928 r. w Amsterdamie,  rzucając dysk na  odległość 39,62 m Konopacka zdobyła pierwszy, złoty  medal  igrzysk dla  Polski. 1932 w Los Angeles Janusz Kusociński został mistrzem olimpijskim w biegu na 10 tys. metrów  i znowu Polska była na ustach całego świata. I później, po wojnie, Irena Szewińska wielka, pierwsza dama polskiej lekkoatletyki- przypomniał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

-  To  był  wspaniały rok, nie tylko ze względu  na obchodzoną setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale też na sukcesy sportowe. Rok igrzysk olimpijskich, Mistrzostwa Świata w piłce nożnej, Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce , Mistrzostwa Świata w siatkówce. Wspaniałe sukcesy Kamila Stocha,  złoty medal igrzysk olimpijskich,  Mistrzostwa Europy w Berlinie: 12 medali, w tym 7 złotych. Halowe Mistrzostwa Świata w Birmingham: 5 medali w tym 2 złote. Naprawdę piękny rok dla polskiego sportu. Chylę czoła przed tymi wszystkimi sportowcami, którzy dzięki swojej wielkiej determinacji i zaangażowaniu, tak pięknie rozsławiali Polskę na całym świecie. Ale w sposób szczególny chcemy dziś oddać szacunek naszym lubuskim sportowcom. Mamy wśród nas wicemistrza świata na żużlu. Jest z nami Bartek Zmarzlik. Szósty najlepszy sportowiec Polski. Dziękuję wszystkim zawodnikom za promowanie województwa lubuskiego oraz tym wszystkim, którzy wspomagają sportowców: sponsorom i samorządowcom. Dzisiaj sport jest jednym z filarów budowania silnego państwa. Gratuluję wszystkim nominowanym zawodnikom - dodał Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak.

Laureaci plebiscytu Lubuski Sportowiec Roku 2018 to wybitni zawodnicy, którzy w roku ubiegłym zdobywali medale mistrzostw świata, Europy seniorów lub młodzieżowców, a także należeli do czołowych zawodników lubuskich drużyn ekstraklasowych.

Wyniki 56. plebiscytu na najlepszych i najpopularniejszych sportowców województwa lubuskiego w 2018 roku:

Najlepsi lubuscy sportowcy w 2018 r.

Miejsce 1.

Bartosz Zmarzlik, żużlowiec

Miejsce 2.

Anna Puławska (AZS-AWF Gorzów/kajakarstwo)

Miejsce 3.

Joanna Łochowska (UKS Zielona Góra/podnoszenie ciężarów)

Miejsce 4.

Karolina Naja (AZS AWF Gorzów/kajakarstwo)

Miejsce 5.

Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra/żużel)

Wyróżnienia Specjalne Kapituły Plebiscytu

Najlepsza drużyna roku

STAL GORZÓW

Najlepszy trener roku – Sporty Indywidualne

Tomasz Pasek, trener kick-boxingu i boksu

Najlepszy trener roku – Sportowe gry zespołowe

Stanisław Chomski, trener Stali Gorzów

Najpopularniejszy sportowiec roku (kobiety) województwa lubuskiego

3 miejsce: Sylwia Kolecka, bieganie, Kolec Team, Zbąszynek

2 miejsce: Małgorzata Krzyżan, rzut dyskiem, LKS Lubusz Słubice

1 miejsce: Michalina Kwaśniewska, lekkoatletyka, ZLKL Zielona Góra

Najpopularniejszy sportowiec roku (mężczyźni) województwa lubuskiego

3 miejsce: Jarosław Sieledczyk, kolarstwo, Seven Perceptus Team

2 miejsce: Daniel Zając, karting, Wallrav Racing Club, Zielona Góra

1 miejsce: Michał Nowak, biegi długodystansowe Lemiesz Team, Trzciel

Najpopularniejszy Trener Województwa Lubuskiego

3 miejsce: Tomasz Górski, koszykówka, Chromik Żary

2 miejsce: Przemysław Majchrzak, piłka nożna, SKP Słubice

1 miejsce: Sebastian Wierzbicki, bieganie, Wierzbicki Running Project, Gorzów Wielkopolski

Najpopularniejsza drużyna województwa lubuskiego

3 miejsce: Arcy Workout, street workout, Szprotawa

2 miejsce: Sporty Walki Gorzów, Kick-boxing, Zapasy, Boks – drużynę reprezentuje Łukasz

1 miejsce: Victoria Szczaniec, piłka nożna

 RENATA ŚLIWIŃSKA – HONOROWY SPORTOWIEC ROKU


Lubuscy Sportowcy docenieni Lubuscy Sportowcy docenieni Lubuscy Sportowcy docenieni Lubuscy Sportowcy docenieni Lubuscy Sportowcy docenieni Lubuscy Sportowcy docenieni Lubuscy Sportowcy docenieni

Lubuskie stawia czoła nowotworom 2019-02-01

4 lutego obchodzić będziemy Światowy dzień walki z rakiem. To czas, aby zwrócić szczególną uwagę na problemy osób dotkniętych chorobą nowotworową.
KREW = ŻYCIE. Policjanci podzielili się cząstką siebie2019-02-01

Nowosolscy policjanci oddawali krew podczas zorganizowanej zbiórki, w którą również włączyli się mieszkańcy powiatu nowosolskiego.
Rozstrzygnięcie naboru do Klubu Senior+2019-02-01

W ramach przeprowadzonego w dniach 22.01.2019 r. – 30.01.2019 r. naboru uczestników do Klubu Senior+, który rozpocznie swoją działalność 4 lutego 2019 r., wybrano 15 uczestników.​
Zmiany organizacyjne w UM2019-02-01

Od 1 lutego Wydział Obsługi Inwestora i Biznesu ma nowego dyrektora – jest nim Jacek Gumowski.
Rusza rekrutacja na misję gospodarczą do Chin! 2019-02-01

Szukasz międzynarodowych kontrahentów z Chin? Możemy Ci w tym pomóc. Urząd Marszałkowski zaprasza lubuskie przedsiębiorstwa do udziału w wyjazdowej misji gospodarczej do Chin (Kanton), która odbędzie się w terminie 8-12 czerwca 2019 r.
Projekt zmian w Planie transportowym2019-02-01

Od piątku (1. lutego) mieszkańcy Gorzowa mają możliwość wglądu do projektu zmian w „Planie zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Miasta Gorzowa Wielkopolskiego i gmin sąsiadujących, z którymi Miasto Gorzów Wielkopolski zawarło porozumienie w zakresie organizacji publicznego transportu zbiorowego na lata 2014-2025.”
Gala Sportu Lubuskiego2019-02-01

2 lutego 2019 r. o godz. 19.00 w Zielonogórskiej Palmiarni odbędzie się Gala Lubuskiego Sportu, podczas której poznamy zwycięzców 56. plebiscytu Gazety Lubuskiej na najlepszego i najpopularniejszego sportowca.
Życie to najwyższa wartość – nie traćmy go na drodze2019-02-01

Na drogach, w związku z trudnymi warunkami ślisko i niebezpiecznie. O wypadek w takich zimowych okolicznościach naprawdę nietrudno. Dlatego policjanci apelują i zachowanie szczególnej uwagi i zdjęcie nogi z gazu.
Niebezpieczny piroman podpalał co popadnie. Później to nagrywał i... sam dzwonił po służby2019-02-01

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kilka podpaleń. Tylko jednej nocy funkcjonariusze odnotowali pięć takich zdarzeń.
Utrudnienia na Kosynierów Gdyńskich2019-02-01

Od piątku do wtorku (od 1 do 5 lutego) wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Kosynierów Gdyńskich w rejonie skrzyżowania z ul. 30 Stycznia i Bohaterów Warszawy.  Ma to związek z usunięciem awarii linii kablowej przez spółkę Enea.
Spotkanie z samorządowcami z Gminy Santok2019-01-31

Członek zarządu Marcin Jabłoński spotkał się dziś (31.01) w Gorzowie Wlkp. z władzami Gminy Santok: wójtem Pawłem Pisarkiem i sekretarzem Krzysztofem Karwatowiczem.
Gorzów Wielkopolski: Spotkanie w sprawie ZIT2019-01-31

Ponad 40 podpisanych umów na kwotę przekraczającą 164 mln zł. To liczby opisujące dotychczasowe efekty funkcjonowania gorzowskiego ZIT-u. Z jego przedstawicielami spotkali się dziś (31.01) członkowie zarządu Marcin Jabłoński i Tadeuszu Jędrzejczak.
Lubuskie szpitale mocno inwestują (wideo)2019-01-31

Blisko 15 mln zł – to wartość umów podpisanych z jednostkami ochrony zdrowia podległymi samorządowi województwa z przeznaczeniem na inwestycje.
Stypendia sportowe marszałka 2019-01-31

- Nie ma lepszego wychowania, niż wychowanie przez sport. To coś więcej niż tylko przysłowiowe zdrowie. To przede wszystkim rozwijanie swoich pasji, walka ze słabościami oraz motywacja do pokonywania przeszkód – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^