HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 228; poniedziałek, 6 kwiecień 2020 Imieniny Ady, Celestyny, Ireneusza
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-01-31
Ogrom dobrze wykonanej pracy. Gorzowska Policja podsumowała 2018 rok
Ogrom dobrze wykonanej pracy. Gorzowska Policja podsumowała 2018 rok

Źródło: KMP Gorzów  


Funkcjonariuszom gorzowskiej policji zadań do realizacji w 2018 roku nie brakowało.


Duże sukcesy służb kryminalnych i ruchu drogowego. Efekty pracy gorzowskich policjantów oceniała nadinsp. Helena Michalak, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. Policjanci codziennie dbali o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, wykazując przy tym dużą skuteczność. Spotkanie było także okazją do wskazania kierunków pracy na 2019 rok.
Nadkom. Fabian Rogala, Komendant Miejski Policji w Gorzowie Wlkp., przedstawił w czwartek (31 stycznia) efekty pracy policjantów w 2018 roku. Mówiąc o pracy podległych funkcjonariuszy, podkreślał zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji zadań. Podsumowaniu przysłuchiwała się nadinsp. Helena Michalak, Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. i zaproszeni goście. Wśród nich byli przedstawiciele miasta i powiatu, władz samorządowych, służb mundurowych i wymiaru sprawiedliwości.

Gorzowscy policjanci w 2018 roku podjęli ponad 23 tysiące interwencji. Oznacza to, że tylko w ciągu jednego dnia reagowali 65 razy na zgłoszenia mieszkańców. Sporym zainteresowaniem cieszy się platforma Krajowa Mapa Zagrozeń Bezpieczeństwa. Policjanci przyjęli ponad 2,5 tysiąca zgłoszeń, potwierdzając niemal 40% z nich. Oprócz tego funkcjonariusze mieli pełne ręce pracy związanej z zabezpieczaniem imprez kulturalnych i sportowych. To między innymi takie przedsięwzięcia jak żużlowe derby, Grand Prix czy festiwal Pol’and’Rock. W zapewnieniu bezpieczeństwa przy każdej takiej imprezie angażowane są spore siły. Dzięki temu nie doszło do żadnych poważnych sytuacji związanych z zabezpieczaniem tego typu wydarzeń.

Należy zaznaczyć zdecydowaną poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zmniejszyła się liczba wypadków i wyniosła 86 (100 w 2017 roku). Mniej osób zginęło na drogach powiatu gorzowskiego (6 w 2018 r., 13 w 2017 r.), a także zostało rannych (108 – 2018 r., 138 – 2017 r.) Obejmując stanowisko komendanta gorzowskiej jednostki, nadkom. Fabian Rogala zapowiedział skuteczniejszą walkę z osobami kierującymi pojazdami pod wpływem środków odurzających. W 2018 roku policjanci częściej kontrolowali pod tym kątem kierowców. Skutkiem tego było zatrzymanie 33 osób. W trosce o bezpieczeństwo, policjanci w 2018 roku przeprowadzili ponad 130 tys. kontroli trzeźwości. 174 osoby kierowały pojazdami wcześniej spożywając alkohol.

Praca na rzecz bezpieczeństwa to egzekwowanie zachowań zgodnych z przepisami ruchu drogowego. W 2018 roku policjanci gorzowskiej drogówki w nieoznakowanym radiowozie zatrzymali 145 praw jazdy za przekroczenie prędkości w ternie zabudowanym o ponad 50 km/h. Warto w tym miejscu zaznaczyć aktywność mieszkańców gorzowskiego powiatu. Na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa najczęściej zgłaszane było przekraczanie prędkości przez kierowców. Tylko w Wawrowie odnotowano ponad 100 takich zgłoszeń. Odpowiedzią na potrzeby mieszkańców są policyjne działania. We wskazanym funkcjonariuszom miejscu zatrzymano aż 56 praw jazdy. Rekordzista jechał o ponad 80 km/h za szybko.

 

Zatrzymywanie sprawców przestępstw to ustawowe zadanie Policji. Za działania te odpowiada przede wszystkim pion kryminalny. W 2018 roku policjanci poprawili wykrywalność przestępstw w kategorii ogólnej, która wyniosła 68,1 %. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości ponad 1mln 800 tys zł.

Skutecznie pracowali także funkcjonariusze zwalczający przestępczość narkotykową. W 2018 roku zlikwidowali 13 upraw konopi, zabezpieczając 8 kg marihuany - niemal 3 kg więcej niż w roku poprzednim.

W lutym 2018 roku śledczy miejskiej komendy skierowali akt oskarżenia w sprawie oszustw metodą na policjanta. 8 osób usłyszało niemal 140 zarzutów. Dużym sukcesem gorzowskiej komendy jest wykrycie podejrzanych o zabójstwo, którego podejrzani dokonali 5 lat wcześniej. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie skuteczna praca służb kryminalnych.

Funkcjonariusze policjantów operacyjnych dotarli także do kierowcy, który w lipcu 2018 roku potrącił rowerzystkę i odjechał z miejsca zdarzenia. Kobieta doznała ciężkich obrażeń. Policjanci dotarli do kierowcy. Przedstawili mu zarzut spowodowania wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Akt oskarżenia w tej sprawie, po uzyskaniu opinii biegłych trafi do sądu.

W zatrzymywaniu podejrzanych o przestępstwa sukcesy mają także policjanci, którzy na co dzień patroluję ulice miasta. W listopadzie 2018 roku zatrzymali trzech obywateli Ukrainy, którzy usiłowali dokonać włamania do kiosku w centrum miasta. W miejscu ich zamieszkania zabezpieczono szereg przedmiotów, które mogły pochodzić z innych kradzieży. Wcześniej policjanci odnotowali kilka podobnych zdarzeń. Podejrzanym udowodniono łącznie 7 włamań na terenie Gorzowa Wlkp. Po skutecznych działaniach gorzowskiej policji, więcej tego typu zdarzeń nie było.

Za podpalenie auta w Kostrzynie nad Odrą i kierowanie gróźb wobec dwóch osób odpowie 32-latek, mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna został zatrzymany w jednym z mieszkań po intensywnej pracy kryminalnych. Nie przyznał się do zarzucanych mu czynów, prokurator objął go dozorem i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

O swoim profesjonalizmie gorzowscy policjanci przekonywali nie tylko podczas służby, ale także w czasie wolnym.

 

 

Ogrom dobrze wykonanej pracy. Gorzowska Policja podsumowała 2018 rokOgrom dobrze wykonanej pracy. Gorzowska Policja podsumowała 2018 rokOgrom dobrze wykonanej pracy. Gorzowska Policja podsumowała 2018 rokOgrom dobrze wykonanej pracy. Gorzowska Policja podsumowała 2018 rokOgrom dobrze wykonanej pracy. Gorzowska Policja podsumowała 2018 rok

Policjanci rozwikłali zagadkę. Ustalili i zatrzymali kobietę okradającą groby2019-01-31

Dzielnicowi i kryminalni z komisariatu w Sulechowie ustalili tożsamość osoby, która od pewnego czasu okradała groby na cmentarzach w Babimoście i Sulechowie – to 50-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego.
Policjantem jest się 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu2019-01-31

Sierżant Sylwia Przewoźna i sierżant Radosław Mela są policjantami z Komisariatu Policji w Drezdenku. Mimo niewielkiego stażu udowodnili, że dzięki zaangażowaniu i sumiennemu wykonywaniu obowiązków są stróżami prawa z przysłowiowej „krwi i kości".
Wyniki konkursu ofert z zakresu zdrowia publicznego2019-01-31

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert z zakresu publicznego – przeciwdziałanie uzależnieniom w 2019 roku.
Kolejny przystanek „Archeologii niebiańskiej”2019-01-31

Wystawa „Archeologia niebiańska” podróżuje po Polsce. Kolejny wernisaż odbędzie się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie na Dolnym Śląsku.
Bezpieczeństwo jest w modzie – zakładajmy odblaski i bądźmy widoczni!2019-01-31

W czwartkowy poranek sulęcińscy policjanci podjęli się misji specjalnej. Promowali modę... modę na odblaski. Mundurowi rozdawali „świecące" opaski napotkanym uczniom i ich rodzicom.
Zabrzmiał Dzwon Pokoju2019-01-30

30 stycznia po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Pamięci i Pojednania. To wspólna inicjatywa władz miasta i mieszkańców dawnego Landsberga, której ideą jest kultywowanie przyjaźni dawnych i obecnych mieszkańców miasta.  
ZUS wysyła PIT-y 2019-01-30

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku chociaż raz pobrali świadczenie z ubezpieczeń społecznych.
Sprayem niszczyli budynki. "Rysownicy" w rękach Policji2019-01-30

W nocy z niedzieli na poniedziałek (28 stycznia) policjanci ze Świebodzina zatrzymali osoby odpowiedzialne za niszczenie mienia.
Biała Sobota w Lubuskiem – badamy się, bo chcemy!2019-01-30

Światowy Dzień Walki z Rakiem powinien trwać przez cały rok – nie tylko w lutym. To nietypowe „święto” można uczcić tylko w jeden sposób. – Idziemy na badania! W sobotę jest na to czas. Trudno znaleźć dobrą wymówkę, a przecież zdrowie jest najważniesze! – zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak.
Do schronu wejdziemy na wiosnę2019-01-30

Schron przeciwlotniczy na „Kwadracie” zostanie otwarty dla mieszkańców wiosną i będzie udostępniamy co pewien czas - z okazji rocznic, uroczystości i wydarzeń miejskich.
4. rocznica śmierci ks. Witolda Andrzejewskiego2019-01-30

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak upamiętnił 4. rocznicę śmierci Ks. Witolda Andrzejewskiego, kapelana gorzowskiej Solidarności.
Za kierownicą autobusu - kwartet z MZK Gorzów Wlkp. 2019-01-30

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu o kierowcach autobusów, którzy dzielą się z nami swoim spostrzeżeniami o wykonywanej pracy. Jedziemy do Gorzowa i rozmawiamy z … czterema kierowcami, którzy prowadzą stronę "Okiem Gorzowskiego Autobusu".
Kobieta miała wypadek na stoku narciarskim- z pomocą ruszył policjant przebywający na urlopie2019-01-30

Komendant Komisariatu Policji w Skwierzynie nadkom. Łukasz Kowalski przebywając z rodziną na urlopie w górach pomógł kobiecie, która podczas zjazdu ze stoku miała wypadek. Połamała miednicę. Policjant ruszył jej z pomocą.
XXI Mistrzostwa Gorzowa w futsalu2019-01-30

W miniony weekend kolejną serię spotkań rozegrali uczestnicy XXI Mistrzostw Gorzowa im. H. Hajdasza w futsalu.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

© 2018 Gorzow.com

^