HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 359; czwartek, 9 kwiecień 2020 Imieniny Mai, Marcelego, Wadima
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-01-31
Policjanci rozwikłali zagadkę. Ustalili i zatrzymali kobietę okradającą groby
Policjanci rozwikłali zagadkę. Ustalili i zatrzymali kobietę okradającą groby

Źródło: Lubuska Policja 


Dzielnicowi i kryminalni z komisariatu w Sulechowie ustalili tożsamość osoby, która od pewnego czasu okradała groby na cmentarzach w Babimoście i Sulechowie – to 50-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego.


Kobieta usłyszała już zarzuty. Nie była wcześniej karana.

W ubiegłym roku do policjantów z komisariatu w Sulechowie zaczęły się zgłaszać osoby, które twierdziły, że ktoś okradł groby ich najbliższych z kwiatów i zniczy. Do zdarzeń dochodziło na dwóch cmentarzach komunalnych w Sulechowie i Babimoście.  Kryminalni i dzielnicowi podjęli działania, żeby ustalić tożsamość sprawcy. Okazało się to niełatwe, bo jak się później okazało, sprawczyni celowo przyjeżdżała w różnych godzinach. Policjanci na skutek analizy zebranych informacji i sposobu działania sprawcy lub sprawców ustalili kim jest osoba okradająca groby. Okazało się, że to 50-letnia mieszkanka powiatu świebodzińskiego, która nie była wcześniej karana. Kobieta została zatrzymana, przyznała się do kradzieży i wskazała policjantom groby które okradła. W sumie ustalono co najmniej 25 miejsc ograbienia nagrobków. 50-latka kradła kwiaty, znicze, a także wkłady do zniczy. Policjantom tłumaczyła, że zanosiła to na groby swoich najbliższych.
 

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że kobieta przyjeżdżała w okolice nekropolii swoim samochodem zawsze o innej porze. Przez chwilę spacerowała i typowała groby, które chciała okraść, a następnie czekała aż na cmentarzu nie będzie zbyt wielu ludzi i dopiero wtedy wynosiła kwiaty i znicze. Została zatrzymana przez dzielnicowych w chwili gdy wynosiła kwiaty i znicze z jednego z cmentarzy. Zatrzymana 50-latka usłyszała już zarzuty z art. 262 kodeksu karnego - ograbienia grobów. Za to przestępstwo grozi kara od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci sprawdzają czy zatrzymana kobieta nie ma na swoim koncie także innych podobnych przestępstw. Prosimy wszystkie osoby, których groby na terenie nekropolii w Sulechowie i Babimoście zostały okradzione, o kontakt z komisariatem Policji w Sulechowie pod numerem telefonu (68) 385 96 11.

Policjanci rozwikłali zagadkę. Ustalili i zatrzymali kobietę okradającą groby

Policjantem jest się 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu2019-01-31

Sierżant Sylwia Przewoźna i sierżant Radosław Mela są policjantami z Komisariatu Policji w Drezdenku. Mimo niewielkiego stażu udowodnili, że dzięki zaangażowaniu i sumiennemu wykonywaniu obowiązków są stróżami prawa z przysłowiowej „krwi i kości".
Wyniki konkursu ofert z zakresu zdrowia publicznego2019-01-31

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert z zakresu publicznego – przeciwdziałanie uzależnieniom w 2019 roku.
Kolejny przystanek „Archeologii niebiańskiej”2019-01-31

Wystawa „Archeologia niebiańska” podróżuje po Polsce. Kolejny wernisaż odbędzie się w Muzeum Archeologiczno-Historycznym w Głogowie na Dolnym Śląsku.
Bezpieczeństwo jest w modzie – zakładajmy odblaski i bądźmy widoczni!2019-01-31

W czwartkowy poranek sulęcińscy policjanci podjęli się misji specjalnej. Promowali modę... modę na odblaski. Mundurowi rozdawali „świecące" opaski napotkanym uczniom i ich rodzicom.
Zabrzmiał Dzwon Pokoju2019-01-30

30 stycznia po raz kolejny świętowaliśmy Dzień Pamięci i Pojednania. To wspólna inicjatywa władz miasta i mieszkańców dawnego Landsberga, której ideą jest kultywowanie przyjaźni dawnych i obecnych mieszkańców miasta.  
ZUS wysyła PIT-y 2019-01-30

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę deklaracji podatkowych PIT do wszystkich, którzy w ubiegłym roku chociaż raz pobrali świadczenie z ubezpieczeń społecznych.
Sprayem niszczyli budynki. "Rysownicy" w rękach Policji2019-01-30

W nocy z niedzieli na poniedziałek (28 stycznia) policjanci ze Świebodzina zatrzymali osoby odpowiedzialne za niszczenie mienia.
Biała Sobota w Lubuskiem – badamy się, bo chcemy!2019-01-30

Światowy Dzień Walki z Rakiem powinien trwać przez cały rok – nie tylko w lutym. To nietypowe „święto” można uczcić tylko w jeden sposób. – Idziemy na badania! W sobotę jest na to czas. Trudno znaleźć dobrą wymówkę, a przecież zdrowie jest najważniesze! – zaprasza marszałek Elżbieta Anna Polak.
Do schronu wejdziemy na wiosnę2019-01-30

Schron przeciwlotniczy na „Kwadracie” zostanie otwarty dla mieszkańców wiosną i będzie udostępniamy co pewien czas - z okazji rocznic, uroczystości i wydarzeń miejskich.
4. rocznica śmierci ks. Witolda Andrzejewskiego2019-01-30

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak upamiętnił 4. rocznicę śmierci Ks. Witolda Andrzejewskiego, kapelana gorzowskiej Solidarności.
Za kierownicą autobusu - kwartet z MZK Gorzów Wlkp. 2019-01-30

Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu o kierowcach autobusów, którzy dzielą się z nami swoim spostrzeżeniami o wykonywanej pracy. Jedziemy do Gorzowa i rozmawiamy z … czterema kierowcami, którzy prowadzą stronę "Okiem Gorzowskiego Autobusu".
Kobieta miała wypadek na stoku narciarskim- z pomocą ruszył policjant przebywający na urlopie2019-01-30

Komendant Komisariatu Policji w Skwierzynie nadkom. Łukasz Kowalski przebywając z rodziną na urlopie w górach pomógł kobiecie, która podczas zjazdu ze stoku miała wypadek. Połamała miednicę. Policjant ruszył jej z pomocą.
XXI Mistrzostwa Gorzowa w futsalu2019-01-30

W miniony weekend kolejną serię spotkań rozegrali uczestnicy XXI Mistrzostw Gorzowa im. H. Hajdasza w futsalu.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 29.01.2019r.2019-01-30

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (29.01.2019)

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

© 2018 Gorzow.com

^