HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 302; sobota, 29 luty 2020 Imieniny Lecha, Lutomira
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-01-28
Konkurs dla organizacji pozarządowych
Konkurs dla organizacji pozarządowych

Źródło: lubuskie.pl, Małgorzata Tramś-Zielińska 

Zarząd Województwa Lubuskiego podjął uchwały w sprawie ogłoszenia otwartych konkursów  ofert na realizację w formie wsparcia w 2019 roku zadań publicznych Województwa Lubuskiego w obszarze kultury, obszarze turystyki regionalnej oraz w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym.

Zgodnie z „Programem współpracy Województwa Lubuskiego z organizacjami pozarządowymi w 2019 roku”, planowane jest wsparcie zadania:rozwój kultury, ochrony i racjonalnego wykorzystania dziedzictwa kulturowego, promocja twórczości, edukacji i oświaty kulturalnej, działania i inicjatywy kulturalne oraz promocja walorów kulturowych województwa, w tym:

 • organizowanie festiwali, konkursów, przeglądów, spotkań, plenerów, happeningów, warsztatów, konferencji, seminariów, wystaw historycznych, muzealnych i innych imprez mających istotne znaczenie dla polskiej kultury i sztuki,  
 • wspieranie zawodowego i amatorskiego ruchu artystycznego, twórczości ludowej oraz ochronę unikalnych i zanikających zawodów i umiejętności artystycznych i ich warsztatów,
 • działania na rzecz ochrony i propagowania kultur mniejszości narodowych,
 • udział zespołów artystycznych i wykonawców indywidualnych z województwa lubuskiego w festiwalach, przeglądach i konkursach regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych,
 • wspieranie edukacji kulturalnej i działań artystycznych dzieci i młodzieży m.in. organizacja warsztatów, plenerów, spotkań itp.
 • edukacja kulturalna przez zabawę - edukacje radiowe dla dzieci i młodzieży

Na wsparcie ww. zadań publicznych w 2019 roku przeznaczona została kwota 110.000 zł.

Na wsparcie zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe w obszarze  turystyki regionalnej przeznaczona została kwota 45.125 zł.

Wspierane będą zadania wpisujące się w założenia  Programu Rozwoju Lubuskiej Turystyki do 2020 r., obejmujące w szczególności:

 • rozwój i promowanie konkurencyjnego wizerunku turystycznego regionu,
 • stworzenie kompleksowego systemu informacji i promocji turystycznej oraz oznakowania turystycznego w regionie,
 • rozwój i promocja lubuskich produktów turystycznych i regionalnych,
 • rozwój i promocja wiodących form turystyki w oparciu o główne produkty wizerunkowe województwa lubuskiego,
 • rozwój turystyki transgranicznej i wykorzystanie szans przygranicznego położenia.

Na wsparcie zadań publicznych w obszarze przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym na działania wynikające z „Wojewódzkiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2018 – 2021”  przeznaczono środki w wysokości 130.000 zł. Maksymalna kwota dofinansowania pojedynczego projektu może wynieść do 13.000 zł.

Zgodnie z „Wojewódzkim Programem Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na lata 2018 – 2021”, planowane jest wsparcie zadań, w tym:

 • wspieranie działań służących promocji zdrowego stylu życia, z uwzględnieniem aktywności kulturalnej i sportowej dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem wypoczynku letniego oraz innych form aktywnego spędzania czasu wolnego z elementami profilaktyki;
 • wspieranie działań ukierunkowanych na poszerzenie i udoskonalanie oferty, upowszechnianie oraz wdrażanie programów rozwijających kompetencje wychowawcze rodziców i wychowawców sprzyjające kształtowaniu postaw i zachowań prozdrowotnych dzieci i młodzieży;
 • wzmacnianie abstynenckich postaw i zachowań wśród dzieci i młodzieży;
 • wspieranie działań w zakresie zwiększania dostępności do istniejących form wsparcia dla osób uzależnionych od alkoholu.

 

Oferty należy składać do dnia 13 lutego 2019 roku w kancelarii ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7 lub w sekretariacie Wydziału Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego z siedzibą w Gorzowie Wlkp. przy ul. Mościckiego 6.

O terminie złożenia oferty decyduje data stempla pocztowego w przypadku ofert wysłanych pocztą lub data wpływu do Urzędu w przypadku ofert złożonych osobiście.

Więcej informacji oraz formularze do pobrania  na  http://bip.lubuskie.pl/756/Otwarte_konkursy_ofert/


Gala Wiedeńska w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim2019-01-28

Już 1.03.2019 zapraszamy na Galę Wiedeńską w Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim z udziałem solistów polskich i europejskich scen.
Komitet organizacyjny obchodów wydarzeń sierpniowych „Gorzów ‘82” 2019-01-28

W Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim w Gorzowie Wielkopolskim odbyło się pierwsze spotkanie komitetu organizacyjnego obchodów wydarzeń sierpniowych „Gorzów ‘82”.
Konkurs „Od zależności ku samodzielności” – edycja 20192019-01-28

Zakończył się nabór i ocena ofert do Konkursu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Od zależności ku samodzielności”- edycja 2019, etap wojewódzki.
Wystawa "Marszałkowi w hołdzie"2019-01-28

W sobotę, 26 stycznia w Klubie Kultury MCK Jedynka, przy ul. Chrobrego odbył się finisaż wystawy "Marszałkowi w hołdzie".
APEL O POMOC DLA OKTAWIANA2019-01-28

W grudniu 2018 r. u Oktawiana Śniowskiego (lat 13), syna naszego kolegi nadkom. Artura Śniowskiego z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., rozpoznano nowotwór złośliwy tkanki łącznej i innych tkanek miękkich kończyny dolnej łącznie z biodrem.
Absolwent Elektryka najlepszym technikiem w kraju!2019-01-28

  Absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp. zdobył tytuł Super Technik 2018, co oznacza, że jest najlepszym technikiem wśród absolwentów szkół technicznych w Polsce.  
Korekta rozkładu jazdy linii autobusowej 106 od dnia 28.01.2019 r. 2019-01-28

  Korekta rozkładu jazdy linii autobusowej 106 od dnia 28.01.2019 r.
Policjanci odzyskali skradzione we Francji citroeny2019-01-28

Nowosolscy policjanci odzyskali citroeny, które zostały skradzione na terenie Francji.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 27.01.2019r. 2019-01-28

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (27.01.2019)
E-dowody: rusza kurs szkoleniowy2019-01-28

W trosce o jak najlepsze przygotowanie do planowanych zmian z zakresu wdrożenia e-dowodu Centralny Ośrodek Informatyki, działający na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji, przygotował szkolenie e-learningowe i materiały szkoleniowe, które będą pomocne w nauce przed wdrożeniem nowych funkcjonalności w SRP i zmian w przepisach prawnych.
Dzieje się! – MCK świętuje 25-lecie2019-01-28

W styczniu mogliście napotkać w mieście tajemnicze banery i plakaty głoszące, że „Nic się nie dzieje?”. Otóż jest zupełnie odwrotnie i „Dzieje się!” w Gorzowie, a to również dlatego, że w roku 2019 Miejskie Centrum Kultury obchodzi 25-lecie swojego powstania. Zapraszamy Was do wspólnego świętowania!
Koncert symfoniczny za złotówkę2019-01-28

Wspaniały koncert symfoniczny w gorzowskiej Filharmonii za jedyną złotówkę!
Multirecydywista napadł na 65-latkę. Jest już zatrzymany i aresztowany2019-01-28

W gorzowskim Parku Kopernika mężczyzna podbiegł do starszej kobiety, przewrócił ją i zabrał portfel. Chwilę później był już w rękach policjantów. Na miejscu zabezpieczony został także nóż.
Skuteczny pościg policji. Uciekinier wyskoczył z jadącego auta2019-01-28

Funkcjonariusze sulęcińskiej drogówki podjęli pościg za poszukiwanym 20-latkiem, który jechał mercedesem i nie zatrzymał się do kontroli. W pewnym momencie mężczyzna wyskoczył z jadącego jeszcze pojazdu i kontynuował ucieczkę pieszo.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^