HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 150; sobota, 11 lipiec 2020 Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2018-11-29
Trzy raki po raz drugi
Trzy raki po raz drugi

Źródło: lubuskie.pl, Małgorzata Tramś-Zielińska 

Zarząd województwa ogłosił konkurs związany z wykrywaniem i zapobieganiem nowotworom złośliwym jelita grubego, szyjki macicy i piersi.

Nabór wniosków odbędzie się w terminie 14 grudnia - 21 grudnia 2018 r. Pula środków wynosi ponad 5,8 mln zł. - Dostępność do badań i profilaktyka są najlepszą receptą na zdrowie. W Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia wyznaczyliśmy konkretne priorytety i konsekwentnie poprawiamy bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców – mówi  marszałek Elżbieta Anna Polak.

Celem konkursu jest wdrożenie programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i zapobieganie nowotworom złośliwym jelita grubego, szyjki macicy, piersi, w tym działania zwiększające zgłaszalność na badania profilaktyczne.


PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA PIERSI

W ramach projektów o charakterze profilaktycznym ukierunkowanych na wczesne wykrywanie raka piersi mogą być realizowane w szczególności następujące działania:

a) działania informacyjno-edukacyjne oraz dotyczące edukacji prozdrowotnej o charakterze lokalnym polegające na zachęcaniu kobiet do badań profilaktycznych. Tego typu działania nie mogą stanowić jedynego działania w ramach projektu. Prowadzenie działań z zakresu edukacji prozdrowotnej możliwe jest wyłącznie przez osoby z wykształceniem lekarskim, pielęgniarskim lub położniczym lub przez absolwentów kierunku zdrowie publiczne. Działania edukacyjne z zakresu profilaktyki mogą być również kierowane do lekarzy POZ;

b) zapewnianie dojazdu niezbędnego dla realizacji badania w ramach programu profilaktyki raka piersi dla danej osoby z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania badania i z powrotem;

c) zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba objęta wsparciem w ramach projektu, w czasie korzystania ze wsparcia.

 

ROGRAM PROFILAKTYKI RAKA SZYJKI MACICY

W ramach projektów o charakterze profilaktycznym ukierunkowanych na wczesne wykrywanie raka szyjki macicy mogą być realizowane w szczególności następujące działania:

a) działania informacyjno-edukacyjne oraz dotyczące edukacji prozdrowotnej o charakterze lokalnym, polegające na zachęcaniu kobiet do badań profilaktycznych. Tego typu działania nie mogą stanowić jedynego działania w ramach projektu. Prowadzenie działań z zakresu edukacji prozdrowotnej możliwe jest wyłącznie przez osoby z wykształceniem lekarskim, pielęgniarskim lub położniczym lub przez absolwentów kierunku zdrowie publiczne. Działania edukacyjne z zakresu profilaktyki mogą być również kierowane do lekarzy POZ;

b) zapewnianie dojazdu niezbędnego dla realizacji badania w ramach programu profilaktyki raka szyjki macicy dla danej osoby z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania badania i z powrotem;

c) zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba objęta wsparciem w ramach projektu, w czasie korzystania ze wsparcia

 

PROGRAM PROFILAKTYKI RAKA JELITA GRUBEGO

W ramach projektów o charakterze profilaktycznym kierunkowanych na wczesne wykrywanie raka jelita grubego mogą być realizowane w szczególności następujące działania:

a) usługi zdrowotne, w tym: badanie kolonoskopowe w maksymalnej kwocie do 420 zł brutto; koszt znieczulenia w kwocie 239 zł;

b) działania informacyjno-edukacyjne oraz dotyczące edukacji prozdrowotnej o charakterze lokalnym polegające na zachęcaniu osób do badań profilaktycznych. Tego typu działania nie mogą stanowić jedynego działania w ramach projektu.

Prowadzenie działań z zakresu edukacji prozdrowotnej możliwe będzie wyłącznie przez osoby z wykształceniem lekarskim lub pielęgniarskim lub przez absolwentów kierunku zdrowie publiczne;

c) zapewnianie dojazdu niezbędnego dla realizacji usługi zdrowotnej w ramach programu profilaktyki raka jelita grubego dla danej osoby z miejsca zamieszkania do miejsca wykonywania badania i z powrotem;

d) zapewnienie opieki nad osobą niesamodzielną, którą opiekuje się osoba objęta wsparciem w ramach projektu, w czasie korzystania ze wsparcia


Kto może składać wnioski?

  • jednostki samorządu terytorialnego (JST) ich związki, stowarzyszenia i porozumienia,
  • jednostki organizacyjne JST posiadające osobowość prawną,
  • organizacje pozarządowe,
  • przedsiębiorstwa i ich związki i stowarzyszenia (mikroprzedsiębiorstwa, małe i średnie przedsiębiorstwa), w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą,
  • podmioty ekonomii społecznej,
  • instytucje lub podmioty działające w obszarze ochrony zdrowia (w tym podmioty lecznicze).

Konkursu zostanie rozstrzygnięty w kwietniu 2019 r. Wniosek w wersji elektronicznej należy wypełnić za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego dostępnego na stronie www.lsi.rpo.lubuskie.pl

Wniosek w wersji papierowej wraz z wymaganą dokumentacją należy składać od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu, tj.

  • poniedziałek: od 8:00 do 16:00
  • wtorek – piątek: od 7:30 do 15:30

w:

Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

ul. Podgórna 7, 65-057 Zielona Góra, pokój nr 59

lub w:

Wydziale Zamiejscowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego

ul. Ignacego Mościckiego 6, 66-400 Gorzów Wielkopolski

Konkurs realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Lubuskie 2020, Osi Priorytetowej 6 Regionalny Rynek Pracy Działania 6.7 Profilaktyka i rehabilitacja zdrowotna osób pracujących  i powracających do pracy oraz wspieranie zdrowych i bezpiecznych miejsc pracy.

Ogólna pula środków przeznaczona na dofinansowanie projektów wynosi 5 882 352,94 zł w tym dofinansowanie: 5 588 235,29 zł (EFS: 5 000 000,00 zł, BP: 588 235,29 zł) w tym wkład własny: 294 117,65 zł.

Więcej informacji na stronie:  http://rpo.lubuskie.pl/-/ogloszenie-konkurs-nr-rplb-06-07-00-iz-00-08-k03-18-w-ramach-regionalnego-programu-operacyjnego-lubuskie-2020-osi-priorytetowej-6-regionalny-rynek-pra


Zaczynamy III edycję Lubuskiej Akademii Rozwoju!2018-11-29

14 grudnia rusza III edycja Lubuskiej Akademii Rozwoju. To cykl warsztatów dla przedsiębiorców oraz samorządowców, podczas których chcemy podzielić się wiedzą m.in. na temat funduszy unijnych, promocji marek produktowych oraz wsparcia przedsiębiorczości.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 28.11.2018r. 2018-11-29

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (28.11.2018)
Rusza „Maluch +” 20192018-11-29

Rozpoczął się nabór ofert do przyszłorocznej edycji programu „Maluch+”. 450 mln zł – właśnie tyle na tworzenie nowych i dofinansowanie już istniejących miejsc opieki dla najmłodszych dzieci ma zostać przeznaczone w 2019 r.
Gorzów blisko świąt2018-11-29

W Gorzowie, jak co roku, przez cały grudzień organizujemy cykl wydarzeń, by przybliżyć mieszkańcom świąteczny klimat. Wszystko w ramach kampanii „Gorzów blisko świąt”.
Stowarzyszenie NOVUM składa petycję do Prezydenta o przywrócenie Młodzieżowej Rady Miasta2018-11-29

Stowarzyszenie NOVUM wraz z grupą uczniów gorzowskich szkół średnich chce przywrócić w Gorzowie Młodzieżową Radę Miasta.
Spotkanie autorskie z twórcami „LandsbergONu”. Do zdobycia egzemplarze czasopisma!2018-11-29

Stowarzyszenie NOVUM zaprasza wszystkich gorzowian na spotkanie autorskie z twórcami drugiego numeru magazynu „LandsbergON".
Nowi partnerzy i zniżki dla mieszkańców2018-11-29

Z wielką przyjemnością informujemy, iż nasze lokalne programy, a mianowicie: Karta Seniora, Gorzowska Karta Mieszkańca oraz Gorzowska Karta Dużej Rodziny wzbogaciły się o nowe punkty oferujące rabaty i zniżki dla naszych obywateli.
Inwestycje kolejowe to większe bezpieczeństwo2018-11-29

Rozmowy o inwestycjach kolejowych w regionie były tematem spotkania Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Infrastruktury Andrzejem Bittlem.
Zwycięskie krzyżówki wybrane! 2018-11-29

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak wybrał laureatów spośród osób, które prawidłowo rozwiązały Krzyżówkę Niepodległościową.
Pomoc dla Bezdomnych 2018-11-29

Zimą osoby w sytuacji bezdomności borykają się z jeszcze większymi problemami niż w pozostałych miesiącach. Do bardzo ciężkich doświadczeń związanych z wykluczeniem społecznym, stygmatyzacją, problemami ekonomicznymi, dochodzi przenikliwe zimno zagrażające zdrowiu, a nawet życiu.
Wyniki VI edycji Konkursu Wojewody Lubuskiego na kartkę świąteczną2018-11-29

Spośród nadesłanych prac komisja konkursowa wyłoniła trójkę laureatów oraz przyznała trzy wyróżnienia. Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa wyróżniła jedną pracę.
Ostatni przetarg na tanie działki2018-11-29

W czwartek, 29 listopada odbył się ostatni przetarg na zbycie nieruchomości przeznaczonych pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne w ramach dotychczas realizowanego programu pn. „Tania działka budowlana”.
Zrywał krzyże z nagrobków i przetapiał na złom. Szybko zatrzymali go policjanci.2018-11-29

Policjanci z Komisariatu Policji w Iłowej zatrzymali 40-letniego mężczyznę, który na iłowskim cmentarzu ograbiał nagrobki z krzyży oraz elementów ozdobnych. Mężczyzna usłyszał zarzuty i grozi mu teraz do 8 lat pozbawienia wolności.
Kobieta upadła w mieszkaniu i wołała o pomoc. Pomogli policjanci. 2018-11-29

Dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów z ogniwa patrolowo-interwencyjnego świebodzińskiej komendy pomoc do 87 letniej kobiety, której życie było zagrożone dotarła na czas.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^