HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 174; piątek, 3 lipiec 2020 Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2017-01-17
Porozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitalu
Porozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitalu

Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. sp. z o.o.  

To ważny dzień dla pracowników Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp.

W poniedziałek (16 stycznia 2017 r.) zarząd szpitala podpisał porozumienie ze związkami zawodowymi dotyczące ostatecznego kształtu Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy. Pierwszego od ponad 12 lat. Umowę swoim podpisem zatwierdziła też marszałek województwa Elżbieta Anna Polak.

Zakładowy układ zbiorowy pracy to dokument, który reguluje zasady zatrudniania i wynagradzania pracowników oraz prawa i obowiązki pracodawcy oraz pracowników, a także świadczenia związane z pracą. Nowe zapisy układu zbiorowego dotyczą dwóch istotnych dla osób zatrudnionych w gorzowskim szpitalu kwestie. Pierwsza, to wypłacanie dodatku za wysługę lat (dodatek stażowy będzie przysługiwał pracownikom zatrudnionym w lecznicy przed 30 grudnia 2016 r.). Druga reguluje sprawę przyznawania i wypłacania nagród jubileuszowych.

- Obecny Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy to dokument z 12-letnią historią. Obowiązuje od 1 października 2004 r. Od czasu jego podpisania wiele się zmieniło, także w sytuacji spółki. Układ w dotychczasowym kształcie został skutecznie wypowiedziany, nie można więc dokonywać w nim zmian na zasadzie porozumień cząstkowych i aneksów. Trzeba go stworzyć na nowo i dopasować do dzisiejszych warunków. Podpisując dzisiejsze porozumienie zbliżamy się do do tego momentu – mówił podczas spotkania ze związkami i p. marszałek – Jerzy Ostrouch, prezes gorzowskiej lecznicy.

Po podpisaniu ostatecznej wersji Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy zostanie on zarejestrowany w Państwowej Inspekcji Pracy. Wszyscy sygnatariusze poniedziałkowego  porozumienia zadeklarowali chęć dalszej współpracy nad współpracę nad nowymi zapisami układu zbiorowego, korzystnymi zarówno dla pracowników jak i samej spółki.

Porozumienie podpisali: Elżbieta Anna Polak Marszałek Województwa Lubuskiego, zarząd spółki: Jerzy Ostrouch i Robert Surowiec oraz przedstawiciele związków zawodowych działających na terenie szpitala: Andrzej Andrzejczak z NSZZ Solidarność, Maria Kozimur z Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia, Lubomira van der Linden z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy i Anna Małochwiej z  Zakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych.

Porozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitaluPorozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitaluPorozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitaluPorozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitaluPorozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitaluPorozumienie w sprawie układu zbiorowego w szpitalu

Czy Technikum Ogrodnicze będzie musiało opuścić teren przy Poznańskiej?2017-01-17

Jeśli plany wydziału edukacji urzędu miasta nie zostaną skorygowane, to Technikum Ogrodnicze zmieni swoją siedzibę z ulicy Poznańskiej na Czereśniową.
Sondaż preferencji partyjnych: spora przewaga PiS2017-01-16

37 proc. ankietowanych przez CBOS zagłosowałoby na PiS. 16 proc. wskazań notuje PO, 9 proc. – Nowoczesna, a 8 proc. Kukiz’15. To wyniki styczniowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby też SLD z 6-proc. poparciem oraz PSL – 5 proc.
PO patrzy władzy na ręce. Nie wyklucza dalszych protestów2017-01-16

Opozycja nie wyklucza dalszych protestów, jeśli zauważy „symptomy ograniczania wolności mediów czy swobody wypowiedzi posłów”.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2017-01-16

Dobowy raport Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dotyczący działalności administracji zespolonej minionej doby (za 15.01 2017)
Nieudany skok na jubilera – udane zatrzymanie policjantów2017-01-16

Piątek 13-go nie był szczęśliwym dniem dla mieszkańca Gubina.
Determinacja i poświęcenie – policjanci zapobiegli tragedii2017-01-16

Dzięki telefonicznemu zgłoszeniu mieszkańca i determinacji żagańskich policjantów ogniwa patrolowo-interwencyjnego, została uratowana 89-letnia kobieta.
Lubuska Policja podsumowuje rok2017-01-16

W poniedziałek lubuscy policjanci podsumowali swe działania w 2016 roku.
5. kolejka Mistrzostw Gorzowa w futsalu2017-01-16

Przed nami ostatnia kolejka eliminacji Mistrzostw Gorzowa w futsalu
Król i LiN z koncertem w MCK2017-01-16

W piątek, 20 stycznia o godz. 20.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbędą się dwa koncerty gorzowskich zespołów.
Warsztaty filmowe Trójka Film Projekt2017-01-16

Trójka Film Projekt to warsztaty filmowe towarzyszące projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzone w Pracowni Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.
Prezydent o odejściu Moniki Wolińskiej z filharmonii: Czekamy na nowego dyrektora, być może wypowiedzenie nie będzie konieczne2017-01-16

Jak już informowaliśmy wcześniej, dyrygent i kierownik muzyczny Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, Monika Wolińska, żegna się z instytucją.
Dyrektorzy szkół o planowanych zmianach w gorzowskich placówkach2017-01-16

Do końca marca gorzowscy radni muszą zatwierdzić zmiany, które pojawią się od nowego roku szkolnego w gorzowskiej siatce szkół.
Porażka rezerw2017-01-16

Nie udała się wyprawa drugiej drużyny AZS AJP Gorzów Wlkp. do Łodzi.
Kolejny rekordowy finał w Gorzowie2017-01-16

Ok. 280 tys. – taką sumę udało się zebrać w Gorzowie wczoraj, podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^