HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 100; piątek, 14 sierpień 2020 Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2017-01-16
Lubuska Policja podsumowuje rok
Lubuska Policja podsumowuje rok

Źródło: Lubuska Policja 

W poniedziałek lubuscy policjanci podsumowali swe działania w 2016 roku.

Aktywność i skuteczność służb funkcjonariuszy garnizonu lubuskiego oceniła Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak. Lubuszanie mogą czuć się bezpiecznie.

Poniedziałek /16 stycznia/ był dniem, kiedy szef lubuskich policjantów miał okazję zrelacjonować kierownictwu Komendy Głównej Policji efekty ubiegłorocznych działań osiągniętych przez policjantów regionu. W uroczystej odprawie wzięła bowiem udział Zastępca Komendanta Głównego Policji- nadinsp. Helena Michalak. Pracy było sporo. Przystanek Woodstock, Światowe Dni Młodzieży czy działania związane z walką z ptasią grypą /trwają nadal/ to wydarzenia, które generowały ogromne siły i środki policyjne. Zadania do powyższych wydarzeń  musiały być jednak prowadzone równolegle do tych codziennych wyzwań, przed którymi stoi Policja. Ale dzięki determinacji, aktywności oraz profesjonalizmowi policjantów, także z poza województwa lubuskiego, możemy powiedzieć, że zadania te zostały wykonane w pełni.

Uwagę społeczeństwa zawsze skupiają wydarzenia, które mają wpływ na ich bezpieczeństwo oraz jego poczucie. Stąd zawsze na piedestale oceny pracy Policji znajdują się zdarzenia o charakterze kryminalnym. W tej materii lubuscy policjanci wykonali sporo pracy, aby mieszkańcy regionu mogli uczestniczyć w życiu społecznym bez obawy o zdrowie, życie czy mienie swoje oraz swoich najbliższych. Stąd wysoki wskaźnik wykrywalności sięgający blisko 70 % /bez zmian z 2015/ przy przestępczości ogólnej. Warto zaznaczyć, że liczba spraw wszczętych spadła niemal o dwa tysiące. W 2016 roku zanotowano ich bowiem 22 161, w 2015 – 24 056, a w roku 2012 niemal 30 000 tj. o 7 000 więcej ! Bardzo dobrze wygląda również ocena pracy przestępczości kryminalnej. Policjanci wykazali się tutaj ponad 60,5 % wykrywalnością /średnia kraju wynosi 57,4 % / wszczynając o ponad 1500 spraw mniej niż w roku 2015- 15 127 ( bójki, pobicia, rozboje kradzieże, wymuszenia, uszkodzenia mienia etc.). Lubuscy policjanci skutecznie zwalczają również przestępczość narkotykową. W 2016 roku zabezpieczyli łącznie 136 kg narkotyków oraz prowadzili 1114 spraw przeciw osobą je posiadającym i handlującym /w 2015 zaś 1063/. Policjanci ograniczyli również uciążliwe społecznie kradzieże samochodów. W ubiegłym roku policjanci prowadzili w tym zakresie 445 spraw. W 2015 o 27 więcej. To pokazuje, że Lubuszanie mogą czuć się bezpiecznie. Taką deklarację składa blisko 75 % naszej społeczności.

Zaufanie to budowane było m.in. na rozwiązywaniu spraw kryminalnych, którymi żyła cała Polska. To :

  • szybkie ustalenie i zatrzymanie sprawcy zabójstwa z Kostrzyna nad Odrą:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/16707,Podejrzany-o-zabojstwo-w-rekach-policjantow.html

  • wytypowanie i zatrzymanie trzech mężczyzn odpowiedzialnych za napady na banki w Nowogrodzie, Niegosławicach oraz Nowej Soli, gdzie policjanci zabezpieczyli mienie wartości 250 tysięcy złotych:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/17316,Ostatni-z-trzech-podejrzanych-o-napady-na-banki-w-rekach-lubuskich-policjantow.html

  • zatrzymanie trzech osób za handel dużymi ilościami narkotyków:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/18008,6-kg-narkotykow-nie-trafi-na-rynek-Akt-oskarzenia.html

  • Rozbicie przygranicznej, samochodowej grupy przestępczej dzięki JIT /Joint Investigation Team/:

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/135591,Gang-samochodowy-rozbity-dzieki-JIT.html?search=98064

  • Odzyskanie auta chorego Dominika z Kostrzyna:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/18419,Chlopiec-odzyskal-swoje-auto-Podejrzany-o-kradziez-37-latek-zatrzymany-i-areszto.html

Niezwykle istotnym zagadnieniem jest również bezpieczeństwo na drogach. Mimo dużej aktywności i zaangażowaniu służb ruchu drogowego oraz jednej z najlepszych w kraju efektywności, w 2016 roku na lubuskich drogach w 683 wypadkach życie straciło 113 osób, a  877 zostało rannych. W zdarzeniach tych największy udział miały samochody ciężarowe- 37 %, uderzenia w drzewo- 32 % oraz zaśnięcie za kierownicą 12%. Dużą uwagę w licznych akcjach i działaniach prewencyjnych zwracaliśmy na pieszych. Ale nie wszystkich zdarzeń z tą grupą uczestników w ruchu drogowym dało się uniknąć. W 168 wypadkach z udziałem pieszych życie straciło 19 z nich, a 158 zostało rannych.

Duża aktywność policjantów wynikała m.in. z kontroli zachowań kierowców oraz ich stanu trzeźwości. W 2016 roku lubuscy policjanci przeprowadzili aż 670 tysięcy badań. I to tylko sama „drogówka”. Dzięki temu wyeliminowaliśmy z ruchu 3600 zmotoryzowanych. Liczba ta wyraźnie spada bowiem w 2015 roku pijanych na lubuskich drogach było aż 4300 ! Dość powiedzieć, że w 2008 roku po lubuskich drogach jeździło  ponad 9000 tysięcy nietrzeźwych. Za łamanie drogowych przepisów nałożyliśmy blisko 109 tysięcy mandatów /w 2015 roku 103 tysiące/, ujawniliśmy blisko 56 tysięcy sytuacji, w których kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość. Sporządziliśmy ponad 600 wniosków mających na celu poprawę stanu bezpieczeństwa w naszym regionie, współpracując w tym zakresie z wieloma podmiotami.

http://www.gazetalubuska.pl/wiadomosci/kostrzyn-nad-odra/a/na-krajowej-drodze-22-coraz-bezpieczniej-zdjecia,10705343/

Wiele dobrego wynika z działań profilaktycznych i prewencyjnych. Wychodzimy naprzeciw społeczeństwu podczas wielu spotkań, debat i konsultacji.
Tych w minionym roku przeprowadziliśmy 235, a udział w nich wzięło ponad 4 tysiące osób. Ale to także spotkania z najmłodszymi przedstawicielami naszego społeczeństwa. Zorganizowaliśmy ponad 1700 spotkań profilaktycznych dla grupy 37 tysięcy młodych osób. W samym programie „Lupo” policjanci przeprowadzili 260 spotkań przedstawiając ponad 17 tysiącom dzieci zasady bezpieczeństwa.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/18423,Dla-bezpieczenstwa-najmlodszych.html

Duże wsparcie dla policjantów stanowiły nowe aplikacje. Z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa skorzystało ponad 5000 osób, informując w ten sposób Lubuską Policję o znanych im, różnych formach łamania prawa. Uzupełniliśmy wakaty policyjne pionu Dzielnicowych. To duży kapitał szczególnie, że ma się do dyspozycji takich policjantów:

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/17310,quotPolicjant-ktory-mi-pomoglquot-Zaganski-policjant-wyrozniony.html

Ale nie sposób nie wspomnieć o przywracanych Posterunkach, które sprawiły, że społeczeństwo ponownie może korzystać z pomocy Policji bez potrzeby pokonywania wielu kilometrów. Chodzi tu o Posterunek w Dobiegniewie, Szlichtyngowej oraz Kargowej, które już służą mieszkańcom. Z zupełnie nowej i jednej z najbardziej nowoczesnej zarazem siedziby, której wartość wyniosła 20 mln złotych, korzystają policjanci i mieszkańcy powiatu krośnieńskiego.  Do dyspozycji lubuskich stróżów prawa trafiło 68 nowych pojazdów, których wartość wyniosła 7 mln złotych.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/135382,Otwarcie-Komendy-Powiatowej-Policji-w-Krosnie-Odrzanskim.html


5. kolejka Mistrzostw Gorzowa w futsalu2017-01-16

Przed nami ostatnia kolejka eliminacji Mistrzostw Gorzowa w futsalu
Król i LiN z koncertem w MCK2017-01-16

W piątek, 20 stycznia o godz. 20.00 w Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbędą się dwa koncerty gorzowskich zespołów.
Warsztaty filmowe Trójka Film Projekt2017-01-16

Trójka Film Projekt to warsztaty filmowe towarzyszące projektowi Kształtowanie kompetencji kluczowych na potrzeby rynku pracy na obszarze MOF Gorzowa Wlkp., prowadzone w Pracowni Filmoteki Szkolnej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3.
Prezydent o odejściu Moniki Wolińskiej z filharmonii: Czekamy na nowego dyrektora, być może wypowiedzenie nie będzie konieczne2017-01-16

Jak już informowaliśmy wcześniej, dyrygent i kierownik muzyczny Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej, Monika Wolińska, żegna się z instytucją.
Dyrektorzy szkół o planowanych zmianach w gorzowskich placówkach2017-01-16

Do końca marca gorzowscy radni muszą zatwierdzić zmiany, które pojawią się od nowego roku szkolnego w gorzowskiej siatce szkół.
Porażka rezerw2017-01-16

Nie udała się wyprawa drugiej drużyny AZS AJP Gorzów Wlkp. do Łodzi.
Kolejny rekordowy finał w Gorzowie2017-01-16

Ok. 280 tys. – taką sumę udało się zebrać w Gorzowie wczoraj, podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Sąd: Łukasz F. znęcał się nad psem. Jest wyrok2017-01-16

Sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na dwa lata za znęcanie się nad psem – taką karę wymierzył gorzowski sąd Łukaszowi F, mieszkańcowi podgorzowskiego Santoka.
Gorzowianin drugi w turnieju Dragon's Den Cup2017-01-16

14 stycznia w Radomiu odbył się Dragon's Den Cup.
Pierwsza piątka Energa Basket Cup rusza do USA2017-01-16

Amadeusz Łupiński, uczeń klasy 6g Szkoły Podstawowej nr 13, dziś wyrusza do Stanów Zjednoczonych.
Zadymienie w LUW, pracownicy ewakuowani2017-01-16

Ewakuacja w Lubuskim Urzędzie Wojewódzkim.
(Chwilowy) powrót Adama Piechowicza do magistratu2017-01-16

Adam Piechowicz wraca do gorzowskiego magistratu. Będzie to jednak powrót chwilowy.
Na horyzoncie kolejny duży remont – modernizacja wschodniego wylotu DK nr 222017-01-16

Ta inwestycja to potężne wyzwanie, które przyniesie jednak mieszkańcom i miastu wiele korzyści.
Reforma administracji celno – skarbowej może ominąć Gorzów?2017-01-16

– Tak może się stać – ostrzegał w Radiu Gorzów Jarosław Porwich.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^