HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1639; niedziela, 31 maj 2020 Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2016-07-06
Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO]
 Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO]

Źródło: Lubuska Policja 

W Międzyrzeczu odbyły się wojewódzkie eliminacje do XVI Kynologicznych Mistrzostw Polski Policji.


Funkcjonariusze wraz ze swoimi podopiecznymi rywalizowali w kilku konkurencjach. Najlepsi reprezentować lubuski garnizon w finale ogólnopolskim mistrzostw.

Pies to bez wątpienia najlepszy przyjaciel człowieka. W Policji to z pewnością najwierniejszy przyjaciel i partner służbowy policjanta. Psy służbowe rozpoczęły policyjną służbę w dwudziestoleciu międzywojennym, podczas formowania się Policji Państwowej. Od tego czasu rola tych „czworonożnych policjantów” cały czas się zwiększała, a psy służbowe nie są już tylko wykorzystywane do patrolowania ulic, ale także do tropienia materiałów wybuchowych, narkotyków, poszukiwania ludzi w czasie katastrof czy klęsk żywiołowych. Tak jak policjanci ruchu drogowego czy służby kryminalnej biorą udział w zawodach policyjnych, tak dla przewodników psów i ich podopiecznych organizowane są corocznie Kynologiczne Mistrzostwa Polski Policji. Udział w rywalizacji to forma doskonalenia zawodowego, a co za tym idzie, jeszcze skuteczniejsze wykorzystanie policyjnych psów podczas codziennej pracy funkcjonariuszy.

Dzisiaj (5 lipca) na terenie Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu odbyły się wojewódzkie eliminacje XVI Kynologicznych Mistrzostw Polski. Najlepsi lubuscy przewodnicy wraz z psami patrolowo - tropiącymi rywalizowali w konkurencjach:

- posłuszeństwo ogólne – w tej konkurencji zawodnicy wykonują zadania z zakresu ogólnego posłuszeństwa psa realizowanych zarówno przy nodze przewodnika, jak i na odległość oraz pokonywania przeszkód terenowych

- pokonywanie przeszkód – pies wraz z przewodnikiem pokonują specjalny tor przeszkód, polegający na pokonaniu kładki, ściany, tunelu i drabiny

- pościg bez kagańca za osobą, czołowy atak pozoranta na psa i obrona przewodnika – przewodnik prowadzi psa na smyczy bez kagańca i po chwili zwalnia psa ze smyczy, który rozpoczyna pościg za osobą. Ponadto pozorant przeprowadza atak na psa. Ostatnim punktem tej konkurencji jest obrona przewodnika podczas konwoju.

W dzisiejszych eliminacjach najlepsi okazali się:

1. mł. asp. Michał Zapotoczny z psem EFALA – KMP Zielona Góra

2. asp Ryszard Chojnacki z psem IMAR – KMP Gorzów Wlkp.

3. asp. Łukasz Walorczyk z psem IGATON– KPP Wschowa.

Będą oni reprezentować lubuski garnizon podczas finału ogólnopolskiego, który odbędzie się 6-9 września w Zakładzie Kynologii Policyjnej CSP w Sułkowicach W zawodach uczestniczył gospodarz obiektu, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Międzyrzeczu, kom. Sławomir Gorący.

 


 Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO] Najlepsi przewodnicy jadą na Mistrzostwa Polski [VIDEO]

Jerzy Sobolewski o zmianach w radzie i magistracie2016-07-06

– Nie było podstaw do odwoływania Roberta Surowca ze stanowiska szefa gorzowskiej Rady Miasta – mówił w Radiu Gorzów Jerzy Sobolewski.
W Sejmie drugie czytanie projektu ustawy o minimalnej stawce godzinowej2016-07-06

Dziś (06.07.) w Sejmie drugie czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu za pracę.
Konferencja prasowa po meczu z ROW Rybnik2016-07-05

Konferencja prasowa po meczu z ROW Rybnik.
Stal Gorzów - ROW Rybnik 53:362016-07-05

Stal Gorzów - ROW Rybnik 53:36.
Magazyn Piłkarski2016-07-05

Gołubowski, Pajdzik (Kłos), Warta, Dobiegniew Cup.
Ogłoszono wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych2016-07-05

Dziś ogłoszono wyniki naboru do szkół ponadgimnazjalnych.
Stowarzyszenie Zielona Przystań ze Skwierzyny z dotacją od ministra2016-07-05

Zielona Przystań, jako jedyne lubuskie stowarzyszenie otrzyma dotację od Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w konkursie ofert „Partnerstwa przeciw wykluczeniu społecznemu – profesjonalne formy pomocy ze szczególną rolą zatrudnienia socjalnego. Edycja 2016 r.”
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem2016-07-05

Dobowy raport Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego dotyczący działalności administracji zespolonej minionej doby (za 04.07.2016r.).
Informacja Wojewody Lubuskiego w sprawie aktualnej sytuacji w Słubicach2016-07-05

Nawiązując do wypowiedzi Marcina Jabłońskiego podczas konferencji prasowej, która odbyła się 4 lipca 2016 roku w Słubickim Centrum Organizacji Pozarządowych, informujemy, że przekazane przez Marcina Jabłońskiego wiadomości nie pokrywają się ze stanem faktycznym i prawnym.
Zabezpieczyli papierosy bez akcyzy2016-07-05

Policjanci z Przewozu we współpracy funkcjonariuszami Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KPP Żary, ujawnili i zabezpieczyli 1140 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.
Z uznaniem za wzorową służbę2016-07-05

„…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” to fraza, którą znają wszyscy policjanci powtarzając ją na uroczystych ślubowaniach jeszcze przed podstawowym szkoleniem policjantów.
Co nas czeka w ten weekend na Scenie Letniej?2016-07-05

„Złota Kaczka”, koncert Piotra Polka i występ Kabaretu Melonik i Szminka to propozycje Sceny Letniej na ten weekend.
Kumaré. Guru dla każdego.2016-07-05

Kino 60 Krzeseł i DKF Megaron zapraszają wszystkich miłośników sztuki filmowej na ostatni seans przed wakacyjną przerwą.
Ogólnopolskie Dni NATO również w Gorzowie2016-07-05

Szczyt NATO to spotkanie najważniejszego gremium NATO – Rady Północnoatlantyckiej, w skład której wchodzą szefowie państw i rządów krajów członkowskich.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

© 2018 Gorzow.com

^