HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 108; wtorek, 26 maj 2020 Imieniny Eweliny, Jana, Pawła
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2016-07-05
Z uznaniem za wzorową służbę
Z uznaniem za wzorową służbę

Źródło: Lubuska Policja 

„…strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia…” to fraza, którą znają wszyscy policjanci powtarzając ją na uroczystych ślubowaniach jeszcze przed podstawowym szkoleniem policjantów.


Ale bardzo szybko i często po jego zakończeniu jest ona wdrażana w życie. To wszystko dla społeczeństwa, któremu Policja ma służyć. Ale także przełożeni recenzjonują zadania swych podwładnych. Tym razem służba siedmiu lubuskich policjantów doceniona została przez Komendanta Głównego Policji, nadinsp. dr Jarosława Szymczyka oraz szefa lubuskich stróżów prawa, mł. insp. Jarosława Janiaka.

Wkład włożony w codzienną służbę oceniany jest na wielu płaszczyznach. Pierwszym, niekwestionowanym recenzentem jest z pewnością społeczeństwo. To właśnie dla niego policjanci wykonują swe zadania starając się wywiązywać się z nich sumiennie, profesjonalnie i skutecznie. Ważne jednak, aby także wewnątrz policyjnych struktur służba mundurowych była doceniana. Pamięta o tym Komendant Główny Policji, nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, który za wzorowe wykonywanie zadań służbowych nagrodził trzech lubuskich policjantów. Kolejnych czterech zostało docenionych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Jarosława Janiaka. Wszystko to za realizację zadań służbowych, które szeroko i  uznaniem relacjonowane były przez ogólnopolskie środki masowego przekazu. Niżej przedstawiamy krótką charakterystykę policjantów i zdarzeń które ich dotyczą:

 

podkom. Tomasz Chichłowski Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

mł. asp. Hryniewicz Tomasz, kierownik Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji w Kostrzynie nad Odrą Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

W maju 2016 roku policjanci uczestniczyli w zatrzymaniu osoby podejrzanej o zabójstwo 18-letniej kobiety. Intensywnie prowadzone działania funkcjonariuszy oraz ich szczególne zaangażowanie pozwoliły na przedstawienie 27-latkowi zarzutu zabójstwa. Mężczyzna przyznał się do pozbawienia życia młodej kobiety. Za wzorowe wykonywanie zadań służbowych przy realizacji tej sprawy Komendant Główny Policji przyznał policjantom nagrodę.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/16707,Podejrzany-o-zabojstwo-w-rekach-policjantow.html

 

asp. szt. Adam Pawlak Specjalista Zespołu Minersko - Pirotechnicznego Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp.

W maju 2016 roku dowodził policyjną grupą szturmową, która skutecznie zatrzymała 22-latka, podejrzewanego o podłożenie  materiałów wybuchowych w jednym z wrocławskich autobusów. Do jego zatrzymania doszło na terenie województwa lubuskiego. Mężczyzna był całkowicie zaskoczony obecnością Policji. Za wzorowe wykonywanie zadań służbowych Komendant Główny Policji przyznał asp. szt. Adamowi Pawlakowi nagrodę motywacyjną.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/16625,Podejrzewany-o-zamach-we-Wroclawiu-zatrzymany.html?search=294846404

 

mł. asp. Krystian Strzępek, Asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

sierż. sztab. Michał Hofanowski, Asystent Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu

18 czerwca tego roku policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu wykazali się profesjonalizmem i szczególnym zaangażowaniem w wykonywaniu obowiązków służbowych,  co pozwoliło ocalić życie dwóch chłopców w wieku 9 i 10 lat. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.  Za uratowanie życia dwóch chłopców policjanci zostali wyróżnieni przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.

http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/128501,Policjanci-docenieni-przez-wojewode.html

 

st. sierż. Aleksander Gajdka, Referent Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie

sierż. Artur Stuhl, Referent Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie

Policjanci Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Świebodzinie podczas wykonywania zadań służbowych wykazali się ogromnym profesjonalizmem. W czerwcu tego roku zostali skierowani na interwencję do jednej z podświebodzińskich miejscowości. Według otrzymanego zgłoszenia w pomieszczeniu gospodarczym powiesił się mężczyzna. Po przybyciu na  miejsce zdarzenia dzięki błyskawicznej i profesjonalnie przeprowadzonej reanimacji uratowali mężczyznę, który targnął się na swoje życie. Za taką postawę, profesjonalizm i szczególne zaangażowanie Komendant Wojewódzki Policji w Gorzowie Wlkp. docenił świebodzińskich policjantów.

http://www.lubuska.policja.gov.pl/go/serwis-informacyjny/aktualnosci/16960,Skuteczna-resuscytacja-policjanci-uratowali-zycie-kolejnego-czlowieka.html

Opisane wyżej, momentami mroczne, scenariusze codziennie pisane są przez życie. Dzięki profesjonalizmowi policjantów możliwe jest, że chociaż częściowo ulegają one zmianie, pozwalając na to, że ludzie wciąż mogą się nim cieszyć. To najwyższa wartość.


Co nas czeka w ten weekend na Scenie Letniej?2016-07-05

„Złota Kaczka”, koncert Piotra Polka i występ Kabaretu Melonik i Szminka to propozycje Sceny Letniej na ten weekend.
Kumaré. Guru dla każdego.2016-07-05

Kino 60 Krzeseł i DKF Megaron zapraszają wszystkich miłośników sztuki filmowej na ostatni seans przed wakacyjną przerwą.
Ogólnopolskie Dni NATO również w Gorzowie2016-07-05

Szczyt NATO to spotkanie najważniejszego gremium NATO – Rady Północnoatlantyckiej, w skład której wchodzą szefowie państw i rządów krajów członkowskich.
Zawarcie i nie tylko: wyznaczono obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji2016-07-05

Gorzowski magistrat wyznaczył obszar zdegradowany i obszar rewitalizacji.
Próbował wręczyć policjantom łapówkę. Grozi mu do ośmiu lat więzienia.2016-07-05

Gorzowscy policjanci zatrzymali 33-latka, który w czasie interwencji znieważył ich słowami wulgarnymi oraz próbował przekupić, aby odstąpili od wykonywania dalszych czynności.
Pasjonujesz się kolejkami elektrycznymi i znasz się na ich montażu? Fabryka Aktywności Młodych zaprasza!2016-07-05

POSZUKUJEMY AKTYWNYCH SENIORÓW-PASJONATÓW!!!
Przerwana niebezpieczna jazda z prędkością ponad 250 km/h [VIDEO]2016-07-05

Lubuscy policjanci z Sekcji Zabezpieczenia Autostrady przerwali niebezpieczną jazdę kierowcy, który pędził autostradą A2 ponad 250 km/h.
Policyjne kontrole na S32016-07-05

Codziennie trasą S3 przemieszczają się setki pojazdów.
Sukcesy gorzowskich strzelców 2016-07-05

Od 30 czerwca do 3 lipca na strzelnicy w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym.
Zawieszenie dyżurów dla przedsiębiorców2016-07-05

Wydział Obsługi Inwestora i Biznesu informuje, że z przyczyn organizacyjnych na okres wakacyjny zostają zawieszone comiesięczne spotkania dedykowane gorzowskim przedsiębiorcom ze specjalistami z Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp.
Wesprzyj akcję ''Nakarm Zwierzaka''2016-07-05

Ruszyła II edycja akcji „Nakarm Zwierzaka” organizowana przez gorzowskie schronisko „Azorki”.
Maturzyści poznali wyniki. W I LO 100 proc. zdało2016-07-05

Dziś maturzyści poznali swoje wyniki egzaminów.
Wakacyjne plany Admiry2016-07-05

Wakacje to dla większości osób czas wypoczynku.
W rodzinie siła. Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2016-07-05

Co to jest rodzina zastępcza? Kim są rodzice zastępczy? Tego można było dowiedzieć się 5 czerwca na obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

© 2018 Gorzow.com

^