HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 82; sobota, 11 lipiec 2020 Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2016-07-05
Policyjne kontrole na S3
 Policyjne kontrole na S3

Źródło: Lubuska Policja 

Codziennie trasą S3 przemieszczają się setki pojazdów.

Zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym, wzrasta ilość osób przemieszczających się pomiędzy północną i południowa częścią kraju. Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżującym, policjanci codziennie patrolują tą trasę i eliminują drogowe zagrożenia.

Trasa S3, droga łącząca południe z północą kraju. Codziennie setki pojazdów przemieszczające się w obie strony. Zwłaszcza teraz w okresie wakacyjnym, ruch na tej popularnej już trasie wzrasta z dnia na dzień. Dwa pasy ruchu w jedna stronę powodują, że wielu kierowców zapomina o ograniczeniu prędkości oraz o utrudnieniach spowodowanych miejscowymi remontami lub budową drogi. Wielu kierowców, zwłaszcza tych przemieszczających się pojazdami ciężarowymi zapomina, że na trasie szybkiego ruchu zabrania się zatrzymywania i postoju. Wykorzystują do tego pas awaryjny lub miejsca wyznaczonych zjazdów do planowanych miejsc obsługi podróżnych. Często zatrzymując się lub wykonując tzw. pauzę, stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa i płynności ruchu na tej drodze. Kierowcy mylą faktyczną awarię z chwilowym postojem. Dodatkowo w wielu przypadkach brakuje prawidłowego oznakowania miejsca, gdzie pozostawiono pojazd. Takie sytuacje mogą powodować i powodują duże zagrożenie dla innych kierowców, zwłaszcza, jeżeli ma to miejsce na zakrętach lub w rejonie wiaduktów czy wzniesień.

Aby minimalizować tego typu zagrożenia i uczulić kierowców na przestrzeganie przepisów o zatrzymaniu, świebodzińscy policjanci sukcesywnie patrolują trasę S3. Funkcjonariusze drogówki reagują na wszelkie wykroczenia, zwłaszcza na przekroczenia prędkości i nieprawidłowe manewry na drodze. Postój i zatrzymywanie  pojazdów w miejscach niewyznaczonych, na tego typu drodze, jest zagrożeniem, które może przyczynić się wielu tragedii. Dlatego mundurowi sprawdzają, co jest powodem takiego postoju, czy ma on związek z awarią czy jest tylko tzw. pauzą. Często kierowcy nie kryją zdziwienia, tłumacząc się tym, że stoją na pasie awaryjnym. Jednak po chwili już wiedzą, że popełnili wykroczenie.

Art. 49 ust 3 Prawa o ruchu drogowym zabrania zatrzymania lub postoju na autostradzie lub drodze ekspresowej w miejscach innych niż wyznaczone w tym celu. Niestosowanie się do tego przepisu niesie konsekwencje w postaci mandatu karnego. Takich kontroli świebodzińskich i wszystkich lubuskich policjantów trzeba się spodziewać nie tylko przez całe wakacje, ale również po ich zakończeniu.


 Policyjne kontrole na S3 Policyjne kontrole na S3 Policyjne kontrole na S3 Policyjne kontrole na S3 Policyjne kontrole na S3

Sukcesy gorzowskich strzelców 2016-07-05

Od 30 czerwca do 3 lipca na strzelnicy w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski osób niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym.
Zawieszenie dyżurów dla przedsiębiorców2016-07-05

Wydział Obsługi Inwestora i Biznesu informuje, że z przyczyn organizacyjnych na okres wakacyjny zostają zawieszone comiesięczne spotkania dedykowane gorzowskim przedsiębiorcom ze specjalistami z Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Gorzowie Wlkp.
Wesprzyj akcję ''Nakarm Zwierzaka''2016-07-05

Ruszyła II edycja akcji „Nakarm Zwierzaka” organizowana przez gorzowskie schronisko „Azorki”.
Maturzyści poznali wyniki. W I LO 100 proc. zdało2016-07-05

Dziś maturzyści poznali swoje wyniki egzaminów.
Wakacyjne plany Admiry2016-07-05

Wakacje to dla większości osób czas wypoczynku.
W rodzinie siła. Obchody Dnia Rodzicielstwa Zastępczego 2016-07-05

Co to jest rodzina zastępcza? Kim są rodzice zastępczy? Tego można było dowiedzieć się 5 czerwca na obchodach Dnia Rodzicielstwa Zastępczego.
Czysty Aniołek pomógł2016-07-05

Gorzów aktywnie włączył się w III Ogólnopolską Akcję Czysty Aniołek pod honorowym patronatem ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.
Po zatruciu w szpitalu m.in. nowa procedura przechowywania i wydawania posiłków2016-07-05

Dotąd nie wiadomo co było przyczyną niedawnego zatrucia pacjentów w gorzowskim szpitalu.
Rosomaki, wyrzutnie rakiet i film: od piątku dni NATO w Gorzowie2016-07-05

Z okazji zbliżającego się szczytu NATO w Polsce, Lubuski Urząd Wojewódzki zaprasza na Ogólnopolskie Dni NATO w Gorzowie.
Sukcesy Gorzowskiego START-u w Lekkiej Atletyce!2016-07-05

Od 1 do 3 lipca w Słupsku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce, gdzie organizatorem był Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START”.
Katarzyna Radkiewicz, Ewelina Mierzwa i Alicja Bukańska laureatkami konkursu LADY D.2016-07-05

Silne, niezwykłe, aktywne! Działają na rzecz kultury, sztuki i sportu. Wspierają osoby niepełnosprawne i angażują się w wiele przedsięwzięć społecznie użytecznych.
Dobre występy lekkoatletów AZS-AWF w Suwałkach2016-07-05

W dniach 01-03 lipca 2016 roku w Suwałkach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce.
Szkoła mistrzostwa sportowego dostała pieniądze z PZP2016-07-05

53 tysiące złotych otrzymał z Polskiego Związku Pływackiego Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego w Gorzowie.
Komunikaty MZK Gorzów2016-07-05

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. informuje,

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^