HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 183; niedziela, 9 sierpień 2020 Imieniny Klary, Romana, Rozyny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-07-09
Kaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratów
Kaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratów

Źródło: podkom. Grzegorz Jaroszewicz Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wlkp. 


Kierowcy jeżdżą za szybko, a zbyt dużą prędkość to od dawna główna przyczyna wypadków.

Dlatego policjanci reagują na drogowych piratów. Stąd powstanie grupy SPEED czy kaskadowe pomiary prędkości. Funkcjonariusze cel mają jeden – zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i spowodować, by na Policyjnej Mapie Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym w Wakacje 2020 czarnych punktów nie przybywało.
 
Policjanci na różne sposoby dyscyplinują kierowców, by nie powodowali zagrożenia dla siebie i innych. Od lat główną przyczyną drogowych wypadków jest zbyt szybka jazda. Takie zdarzenia mogą zakończyć się tragedią. Dlatego policjanci drogówki codziennie dbają o bezpieczeństwo i pojawiają się przy trasach z radarami lub w nieoznakowanych radiowozach. Tylko w tym roku w Gorzowie i okolicach kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość niemal 3 tysiące razy. W 2019 roku takich sytuacji było niemal 6 tysięcy. Kontrole kończą się mandatami, a także wnioskami do sądu. Dlatego policjanci stawiają na kaskadowe pomiary prędkości. Funkcjonariusze znają przypadki, gdy kierowca zatrzymany był przez dwa patrole na odcinku kilku kilometrów. Jeśli dla niektórych mandat nie wystarczy, by zrozumieć zagrożenie, sprawa kierowana jest do sądu. A ilość punktów karnych może sprawić, że kierowca szybko straci prawo jazdy.
 
O słuszności pomiarów prędkości prowadzonych przez policjantów możemy przekonać się oglądając wyczyny niektórych kierowców. Dwukrotne przekroczenie dopuszczalnej prędkości to dla niektórych jedynie pośpiech na spotkanie lub do domu albo chwilowe zamyślenie. 160 km/h na ograniczeniu do 90 – „zawsze tu tak jeżdżę i nic się nie dzieje”. Tymczasem o życiu decyduje ułamek sekundy, chwilowy brak kontroli nad pojazdem.
 
Doświadczeni policjanci ruchu drogowego w swoim zawodowym życiu widzieli konsekwencje zbyt szybkiej jazdy. Dlatego nie zamierzają odpuszczać nikomu, kto lekceważy drogowe przepisy. Kaskadowe pomiary prędkości potwierdzają, że niektórych kierowców należy dyscyplinować. Dla wielu już sama obecność policjantów przy drodze powoduje, że ściągają nogę z gazu.
 

Kaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratówKaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratówKaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratówKaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratówKaskadowe pomiary prędkości sposobem na drogowych piratów

Chętni na modernizację „odzieżówki” poszukiwani2020-07-09

Zespół Szkół Odzieżowych ogłosił przetarg na wybór firmy, która zaprojektuje i zmodernizuje ich budynek po Zespole Szkół nr 12 przy ul. Śląskiej 20.  
NARKOTESTY PRZEKAZANE LUBUSKIM POLICJANTOM2020-07-09

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim, mł. insp. Bogdan Piotrowski otrzymał od Wicemarszałka Województwa Lubuskiego, Łukasza Poryckiego narkotesty. 
Rozkręcają się remonty wolnych lokali mieszkalnych2020-07-09

Zmiana reguł polityki mieszkaniowej zaczyna przynosić efekty.
Odeszła Bożena Bekierska2020-07-09

7 lipca w wieku 92 lat zmarła pionierka, członkini Klubu Pionierów Miasta Gorzowa Wielkopolskiego, Bożena Bekierska z domu Świątkiewicz.  
Szpital na plusie. Zarząd z absolutorium. 2020-07-08

Zarząd Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. po raz czwarty  z rzędu otrzymał absolutorium. 
Relacja z wiecu Rafała Trzaskowskiego w Gorzowie Wielkopolskim2020-07-08

Rafał Trzaskowski w Gorzowie.2020-07-08

Wybory prezydenckie 2020. Rafał Trzaskowski w środę, 8 lipca odwiedzi województwo lubuskie.
W piątek tylko do 13.002020-07-08

W piątek (10 lipca) Sala Obsługi Klienta w budynku Urzędu Miasta Gorzowa Wielkopolskiego przy ul. Sikorskiego 3-4 jest czynna od godziny 8:00 do 13.00.  
Wizyta Minister Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak 2020-07-08

Województwo lubuskie odwiedziła Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak by mówić o narzędziach pomocowych dla przedsiębiorców i samorządów oraz obejrzeć realizację projektu systemu zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
Skuteczny pościg za skradzionym fiatem. Policjanci odzyskali auto warte 60 tys. złotych2020-07-08

Gorzowscy policjanci drogówki zatrzymali po pościgu mężczyznę, który chwilę wcześniej ukradł fiata ducato. Uciekający kierowca porzucił auto tuż przed schodami i próbował jeszcze uciekać pieszo.
Dziś jest Światowy Dzień Czekolady2020-07-07

Czekolada – wyrób cukierniczy sporządzany z miazgi kakaowej, tłuszczu kakaowego (masło kakaowe) lub innego tłuszczu roślinnego, środka słodzącego i innych dodatków, a w przypadku czekolady mlecznej także z mleka. 
Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą 2020-07-07

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizuje program działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2020”. 
Niesprawne autobusy w podróż nie ruszą.2020-07-07

Policjanci dbają o bezpieczne wyjazdy  
Bezpieczne wyprzedaże w NoVa Park2020-07-07

Lato, słońce, wakacje i … letnie wyprzedaże! Z początkiem lipca wystartowała letnia kampania wizerunkowa NoVa Park promująca bezpieczne zakupy zarówno dla zdrowia, jak i portfela.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^