HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 147; piątek, 14 sierpień 2020 Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-07-02
Rozszerza się integracja gmin wokół Gorzowa
Rozszerza się integracja gmin wokół Gorzowa

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia:Łukasz Kulczyński


Gmina Strzelce Krajeńskie przystąpiła do Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Gorzowa Wielkopolskiego. List intencyjny w tej sprawie podpisali w czwartek w sali Herbowej Urzędu Miasta włodarze siedmiu północnych gmin; Bogdańca, Deszczna, Kłodawy, Lubiszyna, Santoka, Gorzowa i Strzelec.

- Mamy dzisiaj historyczny moment. Powiększa się nasza rodzina. Witamy w niej miasto i gminę Strzelce Krajeńskie i cieszymy się, że wzmacnia się nasz Miejski Obszar Funkcjonalny. Mamy nadzieję, że z czasem powiększy się o kolejne gminy – Witnicę, Kostrzyn nad Odrą, Skwierzynę – powiedział prezydent Jacek Wójcicki.
 
- Dzięki Strzelcom Krajeńskim nasz obszar wzmacnia się ekonomicznie, społecznie, gospodarczo, kulturalnie. To, co najważniejsze, że w nowej perspektywie unijnej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, wspólnie będziemy mogli pozyskiwać większe pieniądze na rozwój naszego regionu. Będzie to z pożytkiem dla całej naszej rodziny, dla naszych gmin. Mam nadzieję, że przyniesie to nam same korzyści – dodał Wójcicki.
 
- W tym symbolicznym dniu, w którym w Gorzowie ponownie ruszają tramwaje, możemy powiedzieć, że dołączamy do tramwaju gorzowskiego MOF-u. Ten tramwaj rusza teraz po torach strzeleckich. Mamy nadzieję, że będzie nas wiózł do lepszej przyszłości, ku rozwojowi naszych gmin – powiedział burmistrz Strzelec Krajeńskich Mateusz Feder.
 
- Powiększamy się, bo w większości jest siła. Będziemy bardziej słyszalni, będziemy mogli zadbać o nasze interesy, będziemy mogli wspólnie realizować zadania. Dziękuję za ten moment prezydentowi Gorzowa i wszystkim kolegom z samorządów zrzeszonych w MOF. Dziękuję za to, że się zgodziliście na nasze przyjęcie. Strzelce chcą się rozwijać i to jest jedna z takich szans – dodał.
 
Poszerzenie MOF GW to efekt rozmów prowadzonych od kilku miesięcy. Rozpoczęły się one w czasie prac nad Strategią Rozwoju Województwa Lubuskiego 2030. Prezydent Jacek Wójcicki skonsolidował wtedy gminy położone w północnej części regionu, by dążyć do wypracowania jak najlepszej wersji Strategii. Wtedy też pojawiła się inicjatywa włączenia Strzelec Krajeńskich do struktury Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego.
 
Miejski obszar funkcjonalny to układ przestrzenny, złożony z Gorzowa i gmin wokół niego. Są one odrębne administracyjnie, ale łączy je wspólne oddziaływanie ekonomiczne, społeczne, przestrzenne i kulturowe. Tak utworzony organizm może wspólnie planować inwestycje, lepiej oddziaływać na plany rozwojowe oraz tworzyć spójne plany społeczne.

Rozszerza się integracja gmin wokół GorzowaRozszerza się integracja gmin wokół Gorzowa

Cyfryzacja szacowania strat spowodowanych przez suszę 2020-07-02

9 czerwca 2020 roku weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 3 czerwca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, które wprowadza publiczną aplikację,w której producent rolny po zalogowaniu się do tej aplikacji podpisem zaufanym składa wniosek o oszacowanie strat w uprawach rolnych, w których Klimatyczny Bilans Wodny w danym okresie, wskazuje na możliwość spadku plonów w związkuz suszą.
Gorzów świętuje 763 urodziny2020-07-02

2 lipca Gorzów świętuje 763 rocznicę swojej lokacji. Tego dnia, oprócz tradycyjnego uderzenia w Dzwon Pokoju i uroczystej sesji Rady Miasta, na tory wracają tramwaje.  
Już dziś tramwaje wracają na tory!2020-07-02

Już dziś gorzowskie tramwaje wrócą na tory.
Jack Holder jako gość w gorzowskiej Stali!2020-07-02

Początek sezonu nie był najlepszy w wykonaniu żółto-niebieskich.
Mieli 12-15 lat i w nocy biegali po moście. 2020-07-01

Z komendy odebrali ich rodzice  
SKUTECZNE DZIAŁANIE I SZYBKIE ODNALEZIENIE 7- I 8-LATKI2020-07-01

Szybkie i skoordynowane działanie oraz podejmowane decyzje pozwoliły na odnalezienie 7- i 8-latki, których szukali bliscy.
45 ZARZUTÓW I NIEMAL 40 TYS. ZŁOTYCH STRAT. 2020-07-01

MĘŻCZYZNA OFEROWAŁ POMOC W WZIĘCIU POŻYCZEK, KTÓRE POTEM TRAFIAŁY NA JEGO KONTO  
Katedra, 3 lata po pożarze…2020-07-01

To były najdłuższe chwile w historii współczesnego Gorzowa. 
WRACAJĄ TRAMWAJE. POLICJA PRZYPOMINA O BEZPIECZEŃSTWIE2020-07-01

Powracające na gorzowskie tory tramwaje to nie tylko dobry znak dla osób korzystających z komunikacji miejskiej.
Urodziny miasta – zapowiedź wydarzeń 2 lipca2020-07-01

To będą wyjątkowe urodziny miasta. 2 lipca Gorzów świętuje 763 rocznicę swojej lokacji.  
Gorzowscy Pionierzy wracają do Muzeum Lubuskiego2020-07-01

Gorzowski Klub Pioniera oraz Gorzowski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego wracają pod opiekę Muzeum Lubuskiego im. Jana Dekerta.  
Rowerem na Gibraltar Test na koronawirusa przed wyjazdem2020-07-01

Ma niewiele ponad 30 lat i jest zapalonym cyklistą. Tym razem chce na rowerze podbić Gibraltar. Gorzowianin, Mariusz Pastuszka w ten sposób spełnia swoje sportowe pasje. 
Rusza proces akredytacyjny2020-06-30

W związku z wprowadzonymi zmianami w Regulaminie Sanitarnym i Organizacyjnym PGE Ekstraligi, zmieniły się również zasady akredytacji dziennikarskich na mecze najlepszej żużlowej ligi świata.  
ZAPRASZAMY DZIECI I MŁODZIEŻ DO UDZIAŁU W WAKACYJNYM KONKURSIE!2020-06-30

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. realizuje program działań prewencyjnych „Bezpieczne wakacje 2020”. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^