HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 105; niedziela, 12 lipiec 2020 Imieniny Brunona, Jana, Wery
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2020-05-15
Od dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazów
Od dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazów

Źródło: Agnieszka Wiśniewska Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. 


Dziś (15 bm.) na terenie Jednoimiennego Szpitala Zakaźnego w Gorzowie Wlkp. uruchomiony został jeden z trzech w województwie samochodowy punkt pobierania wymazów metodą Test&GO. Kierowcy są badani bez konieczności wychodzenia z samochodu.

Mogą z niego korzystać osoby skierowane na badanie w 12 dniu kwarantanny. Próbki na obecność koronawirusa pobierają pracownicy medyczni Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. Za utworzenie punktu pobrań i zabezpieczanie poszczególnych sekcji odpowiadają żołnierze 151. Batalionu Lekkiej Piechoty 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 
 
- To rozwiązanie minimalizuje kontakt pracowników szpitala z osobami potencjalnie zakażonymi koronawirusem - mówi Jerzy Ostrouch, prezes lecznicy. - Negatywny wynik testów wszystkim nam da pewność, że osoby badane są zdrowie, a im pozwoli bezpiecznie wrócić do normalnego życia i codziennej aktywności.
Punkt Test&GO to pięciostanowiskowa ścieżka (Strefa Oczekiwana, Strefa Ewidencji, Strefa Badań, Strefa Odpoczynku i Strefa Odkażania), którą pokonują osoby skierowane do pobrania wymazów przez specjalną aplikację zainstalowaną na smartfonach osób przebywających w kwarantannie. 
W strefie oczekiwania kierowca czeka na przyjęcie, ma też czas na przygotowanie dokumentów, które należy okazać w strefie ewidencji. W strefie badań personel medyczny pobiera od pacjenta wymaz z gardła i nosogardzieli.  W kolejnej - strefie odpoczynku - kierowca i pasażerowie odpoczywają po wykonanym badaniu. Tam też można zgłosić dolegliwości, które wystąpiły po badaniu. W kolejnej strefie samochód zostaje poddany dezynfekcji z zewnątrz. Na koniec auto przejeżdża przez matę, która dezynfekuje koła pojazdu. Wszystko trwa kilkanaście minut i odbywa się z zachowaniem rygorów bezpieczeństwa zarówno dla pracowników medycznych, żołnierzy i osób badanych. 
Mobilny punkt pobrań w Jednoimiennym Szpitalu Zakaźnym w Gorzowie będzie działał codziennie w godzinach 9.00 – 13.00. Próbki będą badane przez laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Jeśli wynik badania będzie pozytywny z pacjentem skontaktuje się pracownik sanepidu i określi dalsze postępowanie. Jeśli wynik będzie negatywny badana osoba nie będzie zwolniona z obowiązku odbycia 14-dniowej kwarantanny do końca wyznaczonego terminu.

Od dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazówOd dziś działa samochodowy punkt pobierania wymazów

Wznawia przyjęcia - poradnia kardiologiczna2020-05-15

Od poniedziałku 18 maja 2020 r. wznawia swoją działalność Wojewódzka Przychodnia Kardiologiczna.  
LUBUSCY POLICJANCI SPRAWDZALI CZY NA DROGACH NIE MA SZALEŃSTWA2020-05-15

Policjanci ruchu drogowego w całym regionie kontrolowali prędkość kierowców. 
Przeszczep ostatnią szansą leczenia dziecka!2020-05-15

Walczę o życie Piotrusia, mojego synka. 
PANDEMIA NIE ZMNIEJSZA ZAPOTRZEBOWANIA NA KREW 2020-05-15

Pomaganie ma się po prostu we krwi. Policjantka sulęcińskiej jednostki sierż. Klaudia Richter słysząc w radiu informację, że z powodu pandemii zauważalnie spadła ilość rejestracji dawców krwi, nie wahała się nawet chwili. 
Na ryneczku jest bezpiecznie2020-05-15

W tym, że na ryneczku przy Jerzego przestrzegane są wszystkie wymogi sanitarne chroniące przed wirusem, osobiście utwierdził się w piątek rano prezydent Gorzowa.  
Terapeuci będą przyjmować osobiście2020-05-15

Od najbliższego poniedziałku (18 maja) Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych  w Gorzowie wraca do pracy stacjonarnej. 
KOMUNIKAT POLICJI W SPRAWIE WYPADKU2020-05-14

Wydział Dochodzeniowo-Śledczy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. prowadzi postępowanie w sprawie śmiertelnego wypadku do którego doszło w Kamieniu Wielkim. 
Połowa pracowników szpitala przebadana2020-05-14

Ponad połowa osób zatrudnionych (w różnych formach) w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp., czyli 1036 pracowników skorzystało już z możliwości wykonania badania na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. 
Słoiczek jabłkowy dla klientów ryneczku2020-05-14

Miasto Gorzów przyłącza się do akcji „Wspieraj lokalny biznes. Kupuj na rynku przy Jerzego”. 
JAZDA MOTOCYKLEM? TYLKO W BEZPIECZNYM WYDANIU!2020-05-14

Słoneczne dni sprawiły, że wielu motocyklistów wyjechało na drogi.
Czytelnicy odwiedzają już bibliotekę2020-05-14

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Zbigniewa Herberta po otwarciu swoich placówek dla czytelników cieszy się wyjątkową popularnością.
Adaptery do masek dla lubuskich medyków2020-05-14

Wojewoda Lubuski  zakupił 120 zestawów adapterów do wymuszania przepływu powietrza w maskach pełnotwarzowych.
"ZEMSTA" SIĘ NIE UDAŁA - 34-LATEK ZATRZYMANY PRZEZ KRYMINALNYCH2020-05-14

Policjanci pionu kryminalnego w swojej codziennej służbie mierzą się ze sprawami różnego kalibru.
Stacje ładowania aut - zabierz głos2020-05-14

Dwa dni pozostały na zabranie głosu w dyskusji o lokalizacji stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie Gorzowa. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^