HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1154; wtorek, 25 luty 2020 Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2020-01-24
W LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA
W LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA

Źródło: Policja Lubuska  


Najbliższe dwa tygodnie upłyną w Lubuskiem pod znakiem wzmożonych policyjnych działań. 

Wszystko po to, aby wszystkim tym, którzy dziś usłyszą ostatni przed drugim semestrem szkolny dzwonek zapewnić bezpieczeństwo. Będą zatem częste kontrole oraz monitorowanie zachowań nieletnich, aby każdy po feriach mógł cały i zdrowy wrócić do swych codziennych zadań. Zaczynamy!
 
Ruszają upragnione dla wszystkich uczniów ferie. To czas, aby złapać oddech i wytchnienie przed kolejnym semestrem. Moment bogaty w rozrywki i zabawy. Ważne, aby ta beztroska nie prowadziła do niebezpiecznych sytuacji. A z pewnością istnieje większe ryzyko, kiedy młodzi pozbawieni są pełnej kontroli przez rodziców, opiekunów prawnych czy nauczycieli. Rodzą się nie zawsze mające wiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem pomysły. Dlatego dla policjantów, to czas szczególny. Jesteśmy odpowiedzialni za losy nieletnich. To intensywna praca dla funkcjonariuszy z wielu policyjnych pionów. Jest sporo pracy dla policjantów z wydziałów prewencji, którzy intensyfikują swoje działania profilaktyczne, bo przecież realizują je skutecznie na co dzień. Jest też bardzo wiele zadań dla policjantów ruchu drogowego, którzy będą wnikliwie sprawdzać stany techniczne aut i trzeźwość kierowców, zwłaszcza udających się na kolonie autokarów. Będą częste kontrole punktów sprzedaży alkoholu, czy ten nie jest oferowany dla nieletnich. Będą wspólne z innymi podmiotami kontrole miejsc wypoczynku na koloniach. Miejsc przebywania najmłodszych. Jednym słowem jest to czas mobilizacji dla wielu policyjnych pionów. Dużo pracy, która ostatecznie ma sprawić, że za dwa tygodnie każdy cały i zdrowy powróci do swych codziennych obowiązków.
 
Pamiętajmy o dostępie młodych do „sieci”. To już nie tylko gromadzenie i sprawdzanie danych wykorzystywanych do nauki. Dzieci i młodzież poprzez internet kontaktują się ze swoimi znajomymi, grają w gry dostępne na platformach, mając w ten sposób dostęp do treści, które nie zawsze skierowane są do nich. Pierwszym ogniwem, które może zadbać o to, aby do pociech nie trafiały nieadekwatne do ich wieku informacje, są opiekunowie. Chroniąc młode pokolenie przed zagrożeniami powinni oni pamiętać o informowaniu dziecka o bezpiecznych i szkodliwych konsekwencjach używania Internetu, kontrolowaniu stron jakie przeglądają podopieczni, możliwości zablokowania niewłaściwych zdaniem rodzica stron. Ważnym punktem policyjnych działań związanych z zapewnianiem bezpieczeństwa podczas ferii zimowych są kontrole autokarów. Zanim dzieci wyjadą w miejsca zimowego wypoczynku pojazd, którym będą podróżować oraz jego kierowca będą często sprawdzone przez policjantów. Podczas takich kontroli mundurowi sprawdzą stan techniczny autokaru – sprawność układu hamulcowego i kierowniczego, poziom płynów, zużycie bieżnika opon oraz czy wyposażony jest w specjalne tabliczki informacyjne i urządzenia rejestrujące czas podróży i postoju. Kontrolowany będzie także stan trzeźwości kierowcy oraz czy posiada on uprawnienia wymagane do kierowania. Przypominamy, że każda osoba może zgłosić taką kontrolę w dowolnej komendzie Policji.

W LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWAW LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWAW LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWAW LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWAW LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWAW LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWAW LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWAW LUBUSKIEM RUSZAJĄ FERIE. POLICJA GOTOWA DO ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA

"MOŻE PANI ZATRZYMAĆ OSZUSTÓW". KOBIETA UWIERZYŁA I STRACIŁA OSZCZĘDNOŚCI ŻYCIA2020-01-24

Ponad 130 tysięcy złotych w dwa dni przekazała oszustowi 84-letnia kobieta. 
Turniej noworoczny w Wągrowcu 2020-01-24

Gorzowianie w najbliższą sobotę wybiorą się do Wągrowca na turniej noworoczny. 
Mistrzostwa Europy to wspaniała impreza! Trzymajcie dalej za nas kciuki 2020-01-24

ALFA-CRP: UM pracuje normalnie2020-01-24

Od 23 do 29 stycznia 2020 roku na terenie całej Polski, w związku z uroczystościami 75. rocznicy wyzwolenia byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau, został wprowadzony stopień alarmowy ALFA i ALFA-CRP.  
POLICJANCI URATOWALI MĘŻCZYZNĘ, KTÓRY CHCIAŁ RZUCIĆ SIĘ POD POCIĄG2020-01-23

Szybka interwencja policjantów prawdopodobnie uratowała życie 32- letniemu mężczyźnie, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się pod pociąg.
NIE DAJ SIĘ ZABIĆ NA DRODZE ! WIDZIAŁEŚ? REAGUJ !2020-01-23

Mrożące krew w żyłach zachowania kierowców, które wielokrotnie balansują między życiem, a śmiercią zbyt często mają miejsce na naszych drogach.
WŁAMAŁ SIĘ DO DOMÓW I UKRADŁ MIENIE WARTE 65 TYS. ZŁ2020-01-23

Kryminalni z żarskiej komendy zatrzymali 26-latka, który podejrzany jest o dokonanie szeregu kradzieży z włamaniem. 
Zostaw 1% w Gorzowie2020-01-23

Po raz kolejny zapraszamy mieszkańców naszego miasta do przekazania 1% lokalnym podmiotom. 
Stalowa Armia 2020 - film promujący2020-01-23

Wejście w strojach z minionego roku, szafka z żużlowymi symbolami, sportowa złość i odrzucenie niezadowalającego sportowo sezonu... 
Przetargi na działki przy Miłej2020-01-22

Jeszcze tylko w czwartek (23. stycznia) można wpłacić wadium oraz zgłosić uczestnictwo w przetargu, aby wziąć udział w ogłoszonych przez Prezydenta Miasta trzecich przetargach ustnych ograniczonych na sprzedaż na własność niezabudowanych nieruchomości położonych w Gorzowie Wlkp. w rejonie ul. Miłej (dawna ul. Dobra i ul. Folwarczna).  
Wieczór z grami planszowymi. 2020-01-22

Comiesięczne cykliczne spotkanie miłośników nowoczesnych gier planszowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. 
SPALONE CIAŁO W PARKU. POLICJA SZYBKO ZATRZYMAŁA 19-LATKA2020-01-22

Policjanci z Żagania oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp wspólnie z Prokuraturą Rejonową badają okoliczności związane z odnalezieniem nadpalonego ciała mężczyzny w miejscowości Witoszyn (pow. żagański). 
40 TYS. ZŁ WYRZUCONE PRZEZ BALKON, 20 TYS. ZŁ ODDANE W DZIEŃ BABCI – SENIORKI OSZUKANE METODĄ „NA POLICJANTA”2020-01-22

W Nowej Soli od dwóch seniorek wyłudzono blisko 60 tysięcy złotych metodą „na policjanta”. 
Życzenia na dzień dziadka. 2020-01-22

Dzisiaj mamy święto Dziadka,  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

© 2018 Gorzow.com

^