HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 466; sobota, 15 sierpień 2020 Imieniny Marii, napoleona, Stelii
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-12-13
Gorzowska bombka dla Jagody
Gorzowska bombka dla Jagody

Źródło: Gorzow Przystan  Zdjęcia:Łukasz Kulczyński


Prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki jako jeden z włodarzy 19. największych polskich miast przyłączył się do akcji RMF FM, której celem jest pomoc w realizacji marzeń Jagody Litner, podopiecznej Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI).
 
Prezydenci przekazali na licytację świąteczne bombki, które dekorowali własnoręcznie lub przy wsparciu wyjątkowych osób.
 
Prezydentowi Wójcickiemu w ozdabianiu bombki pomagał mistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik i gorzowska artystka Barbara Latoszek - ambasadorowie miasta w kampanii GORZÓW #Stąd Jestem.
 
- Nasza bombka jest wyjątkowa. Liczę bardzo na to, że spotka się z dużym zainteresowaniem i kwota jaką uzyskamy na aukcji naprawdę będzie hojna - powiedział prezydent Jacek Wójcicki.
 
A gorzowska bombka jest rzeczywiście niezwykła. Ozdobiona farbami akrylowymi i brokatem, pomalowana pędzlami, przedstawia motyw świąteczny i gorzowski. Na gorzowskim fragmencie widać katedrę (największy, najstarszy i najcenniejszy zabytek miasta - wybudowana w latach 60. XIII wieku, którego pożarem w lipcu 2017 roku żyła cała Polska) oraz estakadę kolejową (jest najdłuższym zabytkiem techniki w Polsce i od 2 czerwca 2009 znajduje się rejestrze zabytków).
 
Na spodzie bombki są podpisy wszystkich autorów: Jacka Wójcickiego, Bartka Zmarzlika i Barbary Latoszek. 
 
- Takiej bombki nigdy nie przygotowywałem - powiedział Bartek Zmarzlik podczas wspólnych prac plastycznych. - Liczę, ze mój wkład i autograf spowodują spore zainteresowanie licytacją, dzięki czemu będziemy mogli hojnie wesprzeć fundację, pod opieką której jest Jagoda Litner.
 
A Jagoda marzy o starcie w mistrzostwach Europy w Turcji. Jej pasją jest  pływanie. Jej rodzice szybko dostrzegli, że ich córka wyjątkowo dobrze czuje się w wodzie. Jej talent rozkwitł, czego efektem był m.in. złoty medal mistrzostw Polski "Sprawni razem 2019" w stylu grzbietowym.
 
Złoto dało Jagodzie szansę na reprezentowanie naszego kraju w tym roku podczas mistrzostw Europy osób z zespołem Downa. Plany pokrzyżowała konieczność przejścia operacji wodonercza.
 
Teraz Jagoda ma kolejną szansę na pokazanie światu swojego talentu; na przełomie marca i kwietnia 2020 roku w Turcji odbędą się światowe igrzyska osób z zespołem Downa. Koszty wyjazdu przekraczają możliwości finansowe rodziców.
 
RMF FM zorganizował podobną akcję charytatywną przed tegoroczną Wielkanocą, w ramach której prezydenci największych 15 miast w Polsce strusie jaja zamieniali w wielkanocne pisanki. Wziął w niej udział również prezydent Gorzowa Jacek Wójcicki. Kolorowe jaja trafiły na licytację, z której dochód powędrował do Fundacji św. Brata Alberta.

Gorzowska bombka dla Jagody

Bieg Gwiazdkowy już w sobotę2019-12-13

Punktualnie w południe, w sobotę 14 grudnia  z parku Kopernika wystartuje VII Gorzowski Bieg Gwiazdkowy któremu od siedmiu lat przyświeca jedna idea – pomoc drugiemu człowiekowi. 
Czas na HIT! - Stal Gorzów vs WKS Grunwald Poznań 2019-12-13

Już w sobotę gorzowianie rozegrają ostatni mecz w I rundzie sezonu. Stalowcy podejmą u siebie lidera rozgrywek, jednocześnie walcząc, by na ten tytuł z powrotem zasłużyć. Będzie się działo!  
POMAGAMY W KAŻDY SPOSÓB- POLICJANCI ZORGANIZOWALI ZBIÓRKĘ DLA POTRZEBUJĄCYCH2019-12-13

Okres zimowy oraz związany z nią chłód przypomina nam o potrzebie zwrócenia szczególnej uwagi na potrzeby drugiego człowieka. 
Nowe, niższe ceny działek przy Dobrej2019-12-13

Prezydent Miasta ogłosił trzecie przetargi ustne ograniczone na sprzedaż na własność niezabudowanych nieruchomości położonych w Gorzowie Wielkopolskim, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, położonych w rejonie ul. Miłej (dawna ul. Dobra i ul. Folwarczna).
Dzień Pamięci i Pojednania2019-12-13

W 2020 roku przypada wspaniały jubileusz 25 - lecia obchodów Dnia Pamięci i Pojednania. 
MOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCH2019-12-12

Odblask w terenie zabudowanym nie jest konieczny, ale niezwykle istotny. Piesi, zazwyczaj ubrani w ciemną odzież nie są dostatecznie widoczni. 
Nasz olimpijczyk w osadzie stulecia PZTW2019-12-12

Podczas gali z okazji 100-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich została wybrana osada stulecia PZTW.  
Nietypowe trio kameralnie2019-12-12

Skrzypce, róg i fortepian, czyli nietypowe trio instrumentalne już w piątek w Filharmonii Gorzowskiej  
Zmiana organizacji ruchu na Śląskiej2019-12-12

W piątek (13 grudnia) wykonawca przebudowy ul. Śląskiej przystąpi do kolejnego etapu robót, co wiąże się z zamknięciem ulic Budowlanych i Kwiatowej w obrębie skrzyżowania z ulicą Śląską.  
POMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCH2019-12-12

Jesień i zima to trudne chwile dla wszystkich, którzy pozbawieni są dachu nad głową. 
UDERZYŁ W RADIOWÓZ I UCIEKŁ - KIERUJĄCY POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW ZATRZYMANY PO POŚCIGU2019-12-12

Kierujący samochodem osobowym na niemieckich tablicach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i wjechał w policyjny radiowóz, a następnie uciekł do lasu. 
LUBUSKI SPORTOWIEC ROKU – POLICJANTKA Z SZANSĄ NA TYTUŁ2019-12-12

St. sierż. Sylwia Hajdamowicz, policjantka Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, od przeszło 30 lat trenuje piłkę ręczną. 
PET/CT działa od roku2019-12-12

Minął rok od podpisania 5-letniej umowy między Zarządem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. a Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT. 
Przywrócenie ruchu w al. 11 Listopada2019-12-11

W czwartek (12. grudnia) zostanie przywrócony ruch dla pojazdów na południowej nitce alei 11 Listopada, na odcinku od przejazdu przez torowisko na wysokości os. Słonecznego do przejazdu przy Agromie.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^