HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1539; środa, 12 sierpień 2020 Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-12-12
MOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCH
MOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCH

Źródło: Policja Lubuska  


Odblask w terenie zabudowanym nie jest konieczny, ale niezwykle istotny. Piesi, zazwyczaj ubrani w ciemną odzież nie są dostatecznie widoczni. 

Warto więc zadbać o swoje bezpieczeństwo. Za potrącenie na przejściach dla pieszych najczęściej odpowiadają kierowcy. Jednak to dla pieszego kończy się ono nawet poważnymi konsekwencjami. W trosce o ich bezpieczeństwo gorzowscy policjanci nie tylko obserwują zachowanie kierowców i osób korzystających z przejść, ale także wręczają odblaski.
Piesi są pełnoprawnymi użytkownikami dróg - tak samo jak pojazdy. Wobec pojazdów są jednak zupełnie bezbronni. To szczególna grupa niechronionych uczestników ruchu drogowego, która zwłaszcza jesienią i zimą jest szczególnie narażona na niebezpieczeństwo. Na terenie powiatu gorzowskiego w 2019 roku odnotowano 28 wypadków z udziałem pieszych, w wyniku których 8 poniosło śmierć, a 21 zostało rannych. Głównie zdarzenia odnotowuje się w rejonie przejść dla pieszych lub bezpośrednio na nim. Ofiarami tych zdarzeń często są osoby starsze, którym z uwagi na wiek trudniej jest ocenić sytuację na drodze. Na krytykę zasługują również zachowania kierowców, którzy nie zachowują szczególnej ostrożności podczas zbliżania się do przejść. Niestety policjanci bardzo często są świadkami zachowań skrajnie nieodpowiedzialnych ze strony pieszych i kierujących, a jakiekolwiek błędy mogą decydować o życiu. W wielu momentach reakcja policjantów jest zdecydowana i proporcjonalna do zachowania kierowców. Niejednokrotnie sprawy mają swój finał w sądzie, z uwagi na to że mandat karny jest niewspółmierny do popełnionego wykroczenia.
 
Jednocześnie w ramach działań prowadzone są akcje z udziałem policjantek z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. zajmujących się profilaktyką społeczną. Funkcjonariuszki przekazywały pieszym elementy odblaskowe i namawiały do ich codziennego noszenia. Warto podkreślić, że świadomość pieszych o skuteczności odblasków jest bardzo dużą. Większość z nich wyposaża się w elementy odblaskowe nie tylko poza terenem zabudowanym, ale także w miastach. By zdarzeń z udziałem pieszych nie było, ważna jest współpraca - przezorność pieszych i koncentracja kierowców.

MOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCHMOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCHMOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCHMOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCHMOGĄ URATOWAĆ ŻYCIE. ODBLASKI TRAFIAJĄ DO PIESZYCH

Nasz olimpijczyk w osadzie stulecia PZTW2019-12-12

Podczas gali z okazji 100-lecia Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich została wybrana osada stulecia PZTW.  
Nietypowe trio kameralnie2019-12-12

Skrzypce, róg i fortepian, czyli nietypowe trio instrumentalne już w piątek w Filharmonii Gorzowskiej  
Zmiana organizacji ruchu na Śląskiej2019-12-12

W piątek (13 grudnia) wykonawca przebudowy ul. Śląskiej przystąpi do kolejnego etapu robót, co wiąże się z zamknięciem ulic Budowlanych i Kwiatowej w obrębie skrzyżowania z ulicą Śląską.  
POMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCH2019-12-12

Jesień i zima to trudne chwile dla wszystkich, którzy pozbawieni są dachu nad głową. 
UDERZYŁ W RADIOWÓZ I UCIEKŁ - KIERUJĄCY POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW ZATRZYMANY PO POŚCIGU2019-12-12

Kierujący samochodem osobowym na niemieckich tablicach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i wjechał w policyjny radiowóz, a następnie uciekł do lasu. 
LUBUSKI SPORTOWIEC ROKU – POLICJANTKA Z SZANSĄ NA TYTUŁ2019-12-12

St. sierż. Sylwia Hajdamowicz, policjantka Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, od przeszło 30 lat trenuje piłkę ręczną. 
PET/CT działa od roku2019-12-12

Minął rok od podpisania 5-letniej umowy między Zarządem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. a Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT. 
Przywrócenie ruchu w al. 11 Listopada2019-12-11

W czwartek (12. grudnia) zostanie przywrócony ruch dla pojazdów na południowej nitce alei 11 Listopada, na odcinku od przejazdu przez torowisko na wysokości os. Słonecznego do przejazdu przy Agromie.  
Stopa bezrobocia = 2,2 %2019-12-11

W listopadzie stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 2,2 %, a w powiecie gorzowskim 3,3 %.   
Mariusz Smolarek: Liczymy na wsparcie naszego 8 zawodnika!2019-12-11

Gorzowianie rozpoczęli ostatni tydzień meczowy w tym roku. 
Znamy terminarz na sezon 2020! Inauguracja na Jancarzu z Unią Leszno!2019-12-11

Dziś poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2020. W pierwszej kolejce Stalowcy zmierzą się z leszczyńską Unią...  
POD WPŁYWEM ALKOHOLU CHCIAŁ PRZEWOZIĆ AUTOKAREM MAŁE DZIECI2019-12-11

Blisko setka małych dzieci nie pojechała na swoją pierwszą wycieczkę. Oba autokary, które wysłał po nie przewoźnik nie powinny były poruszać się po drodze. 
Każdy na swoim motorowerze - nietrzeźwi ojciec i syn przyjechali pod sklep po alkohol2019-12-11

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał każdy z dwóch zatrzymanych do kontroli mężczyzn, która miała miejsce we wtorek (10 grudnia br.) w Dobiegniewie.
NIETRZEŹWY JECHAŁ BUSEM. PROPONOWAŁ ŁAPÓWKĘ, GROZIŁ POLICJANTOM2019-12-11

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna, miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^