HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 499; piątek, 14 sierpień 2020 Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-12-12
POMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCH
POMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCH

Źródło: Policja Lubuska  


Jesień i zima to trudne chwile dla wszystkich, którzy pozbawieni są dachu nad głową. 

Każda mroźna noc to dla nich codzienna walka o przetrwanie. Z pomocą do nich przychodzą gorzowscy policjanci, którzy wspólnie z pracownikami centrum pomocy rodzinie, Caritasu i streetworkerami starają się przekonać osoby bezdomne, aby na ten trudny czas schronili się w noclegowni. Przez całą zimę policjanci sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, wiaty przystankowe i wszelkie inne miejsca przebywania osób bezdomnych.
Przed osobami bezdomnymi nadchodzą ciężkie chwile. Od kilku tygodni, zwłaszcza w nocy, temperatura niebezpiecznie spada w okolicach zera stopni. Przed zimnem, wiatrem i deszczem niejednokrotnie zmuszeni są przebywać w miejscach, gdzie ich obecność nikomu nie będzie przeszkadzała. Zwykle są to pomieszczenia nieocieplone, dlatego często żeby się rozgrzać spożywają alkohol, bądź nie zważając na zagrożenie, rozpalają ognisko w miejscu w którym przebywają. Przebywanie w takich warunkach zagraża ich zdrowiu i życiu. Dlatego od jesieni lubuscy policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjne i pomocowe skierowane wobec osób bez dachu nad głową. Każdego dnia policjanci sprawdzają pustostany, ogródki działkowe, opuszczone pomieszczenia gospodarcze czy wiaty przystankowe – miejsca, w których przed zimnem czy deszczem starają ochronić się osoby bezdomne.
 
W walce o zdrowie i życie tych osób nie jesteśmy osamotnieni. W policyjnych działaniach pomagają nam streetworkerzy, przedstawiciele centrów pomocy rodzinie, Caritasu czy administracji nieruchomości. Tak właśnie było w czwartek (12 grudnia) w Gorzowie Wlkp., kiedy to policjantki prewencji „ramię w ramię” z pracownikami socjalnymi sprawdzali miejsca w których zazwyczaj przebywają osoby bezdomne. Wspólne działania przekładają się na realną pomoc – zawsze jest to gorąca herbata, ciepłe koce i śpiwory chroniące przed zimnem. Zawsze jest to rozmowa, często trudna, w której policjanci i pracownicy społeczni starają się przekonać osoby bezdomne, żeby skorzystali z miejsc takich jak noclegownie czy ogrzewalnie. To miejsca, w których otrzymają pomoc, schronienie, zjedzą ciepły posiłek, mogąc bezpiecznie przetrwać ten trudny czas.
 
Dzięki takim działaniom bezpieczeństwo tych osób jest dużo większe. Ale warto pamiętać, że tutaj każdy może okazać się pomocny. Wystarczy telefon na numer alarmowy 112 i wskazanie miejsca, gdzie taka osoba przebywa. Nie bądźmy obojętni. Tutaj każdy może uratować życie. Warto przy tym skorzystać z  Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To aplikacja, która posiada zakładkę „osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Tam też warto sygnalizować o miejscach przebywania bezdomnych. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy!

POMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCHPOMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCHPOMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCHPOMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCHPOMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCHPOMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCHPOMAGAMY TU I TERAZ – LUBUSKA POLICJA W TROSCE O BEZDOMNYCH

UDERZYŁ W RADIOWÓZ I UCIEKŁ - KIERUJĄCY POD DZIAŁANIEM NARKOTYKÓW ZATRZYMANY PO POŚCIGU2019-12-12

Kierujący samochodem osobowym na niemieckich tablicach rejestracyjnych nie zatrzymał się do kontroli drogowej i wjechał w policyjny radiowóz, a następnie uciekł do lasu. 
LUBUSKI SPORTOWIEC ROKU – POLICJANTKA Z SZANSĄ NA TYTUŁ2019-12-12

St. sierż. Sylwia Hajdamowicz, policjantka Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy, od przeszło 30 lat trenuje piłkę ręczną. 
PET/CT działa od roku2019-12-12

Minął rok od podpisania 5-letniej umowy między Zarządem Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. a Narodowym Funduszem Zdrowia na wykonywanie badań PET/CT. 
Przywrócenie ruchu w al. 11 Listopada2019-12-11

W czwartek (12. grudnia) zostanie przywrócony ruch dla pojazdów na południowej nitce alei 11 Listopada, na odcinku od przejazdu przez torowisko na wysokości os. Słonecznego do przejazdu przy Agromie.  
Stopa bezrobocia = 2,2 %2019-12-11

W listopadzie stopa bezrobocia w Gorzowie wynosiła 2,2 %, a w powiecie gorzowskim 3,3 %.   
Mariusz Smolarek: Liczymy na wsparcie naszego 8 zawodnika!2019-12-11

Gorzowianie rozpoczęli ostatni tydzień meczowy w tym roku. 
Znamy terminarz na sezon 2020! Inauguracja na Jancarzu z Unią Leszno!2019-12-11

Dziś poznaliśmy terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2020. W pierwszej kolejce Stalowcy zmierzą się z leszczyńską Unią...  
POD WPŁYWEM ALKOHOLU CHCIAŁ PRZEWOZIĆ AUTOKAREM MAŁE DZIECI2019-12-11

Blisko setka małych dzieci nie pojechała na swoją pierwszą wycieczkę. Oba autokary, które wysłał po nie przewoźnik nie powinny były poruszać się po drodze. 
Każdy na swoim motorowerze - nietrzeźwi ojciec i syn przyjechali pod sklep po alkohol2019-12-11

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał każdy z dwóch zatrzymanych do kontroli mężczyzn, która miała miejsce we wtorek (10 grudnia br.) w Dobiegniewie.
NIETRZEŹWY JECHAŁ BUSEM. PROPONOWAŁ ŁAPÓWKĘ, GROZIŁ POLICJANTOM2019-12-11

Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód, którym kierował nietrzeźwy mężczyzna, miał ponad 2,5 promila alkoholu w swoim organizmie. 
Pocztówka z Gorzowa powróciła2019-12-11

Wznawiamy promocyjną akcję „Pocztówka z Gorzowa”, którą prowadziliśmy w lecie.
Już jest – miejski kalendarz na 2020 rok2019-12-11

12 wyjątkowych, niepublikowanych dotąd zdjęć autorstwa Waldemara Kućki, znalazło się w miejskim kalendarzu na 2020 rok. 
TRAGEDIA W POWIECIE ŚWIEBODZIŃSKIM. NIE ŻYJE PIĘĆ MŁODYCH OSÓB2019-12-11

Policja i prokuratura ustalają okoliczności tragedii, do której doszło we wtorek nad ranem na odcinku drogi Cibórz-Skąpe w powiecie świebodzińskim. 
Nowy rok przywitamy na placu Grunwaldzkim2019-12-11

Tegoroczny miejski sylwester odbędzie się w zupełnie nowej aranżacji. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^