HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 467; piątek, 14 sierpień 2020 Imieniny Alfreda, Maksymiliana, Selmy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • sport • 2019-12-09
Karne, ofensy i czkawka po meczu - Stal za dwa w Piekarach! - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie vs Stal Gorzów
 Karne, ofensy i czkawka po meczu - Stal za dwa w Piekarach! - Olimpia MEDEX Piekary Śląskie vs Stal Gorzów

Źródło: Stal Gorzow  


Stalowcy wygrali swoje ostatnie wyjazdowe spotkanie w tym roku, ale dopiero po serii rzutów karnych. 

W przyszłym tygodniu żółto-niebiescy zagrają o powrót na fotel lidera z liderem rozgrywek!
 
Początek tego meczu ponownie był wyśmienity w wykonaniu żółto-niebieskich. Goście tego meczu szybko wyszli na prowadzenie i po niespełna 5 minutach prowadzili już nawet wynikiem 5:1. Tak mocny cios na „dzień dobry” nie zniechęcił jednak gospodarzy. Olimpia wyszła do Stalowców wysoką obroną i pojawiły się kontry, na które gorzowianie nie mogli zbyt wiele poradzić. W takim stylu już po kolejnych 5-7 minutach to piekarzanie wyszli na prowadzenie, a gorzowianie musieli nadrabiać. Na szczęście Stalowcy szybko połapali się w grze gospodarzy i wyłączyli na tak zwany plaster Pawła Miłka, co dało efekt, w postaci powrotu do prowadzenia. I tym sposobem toczył się ten mecz – raz prowadzili goście, za chwilę tracili, by następnie znów wyjść na prowadzenie, za sprawą choćby braci Smolarków, Aleksandra Kryszenia czy Dawida Pietrzkiewicza, który dobrą robotę robił przede wszystkim kolegom. Jeśli dołożyć postawę wyżej wymienionych do postawy Cezarego Marciniaka w bramce – który nie tylko bronił, ale i popisał się rzutem przez całe boisko prosto do bramki – okazało się, że to goście schodzą na przerwę z jednobramkową przewagą.
 
Druga połowa toczyła się podobnym tempem, co pierwsza. Trudno jednak przejść bokiem obok tego, co działo się na boisku. Świetnie bronił Krzysztof Nowicki, gorzowianie nieźle radzili sobie z atakiem, w którym najwięcej zamieszania robili Mariusz i Marcin Smolarkowie czy Tomasz Gintowt. Niestety, postawa gorzowian okazała się być zbyt dobra dla sędziującej pary, która odgwizdywała momentami faule z kosmosu. Kilka razy zdarzyło im się pomylić na korzyść Stalowców, jednak faule ofensywne, które widzieli sędziowie, pokazywały, że para arbitrów była chyba na innym meczu. Przykładem takiej akcji jest odgwizdanie faulu Marcina Smolarka, czyli naprawdę drobnego zawodnika, na Szymonie Pluczyku, czyli 20 kilo cięższym i 20 centymetrów wyższym zawodniku. To oczywiście możliwe, jednak w tej sytuacji owy zawodnik nawet nie zatrząsnął się, podczas gdy kilka sekund wcześniej sędziowie tzw. „ofensu” nie widzieli, chociaż Aleksander Kryszeń o mało co nie wyrżnął głową o słupek, z takim impetem wpadł w niego Wojciech Parzonka. Długo można by wymieniać podobne sytuacje. Sytuacją, o której trzeba też wspomnieć, jest kontuzja zawodnika gospodarzy, Michała Rosoła, któremu prawdopodobnie strzeliło ścięgno Achillesa – zawodnikowi życzymy powrotu do zdrowia.
 
Oficjalny czas gry zakończył się wynikiem 31:31, choć gorzowianie na 5 minut przed końcem prowadzili 3 bramkami. Niestety, nieudane dwa rzuty w końcówce, przy błędach sędziów, sprawiły, że tego wieczoru oglądaliśmy serię rzutów karnych.
 
Ta pełna była napięcia, emocji i nerwów, które początkowo lepiej znosili gorzowianie, jednak nie zdołali rozstrzygnąć meczu w pierwszej serii rzutów karnych. Na szczęście w bramce Stalowców stała świetna para bramkarzy i Cezary Marciniak już w pierwszym rzucie drugiej serii rzutów karnych, zapewnił żółto-niebieskim zwycięstwo!
 
Stalowcy zremisowali i wygrali po karnych, dzięki celności i świetnym interwencjom bramkarskim, ale czkawką wszystkim w Gorzowie będzie odbijał się obraz pary sędziowskiej.
 
Wyniki:
 
STAL GORZÓW: 31 (18) [5]
 
Marciniak 1, Nowicki – Pietrzkiewicz 3, Kryszeń 7, Chełmiński, Gintowt 1, Dzieciątkowski 2, Bronowski 1, Gałat, Smolarek Mariusz 7, Smolarek Marcin 3, Światłowski, Starzyński 5, Stupiński 1.
 
Trener: Dariusz Molski
 
Kierownik: Łukasz Bartnik
 
Fizjoterapeuta: Kamil Sankowski
 
Kartki: Smolarek Marcin, Pietrzkiewicz, Starzyński
 
Kary: Pietrzkiewicz (2), Chełmiński, Gintowt (2)
 
Karne: 3/4
 
Karne końcowe: 5/6
 
OLIMPIA MEDEX PIEKARY ŚLĄSKIE: 31 (17) [4]
 
Widera, Zemelka, Pietruszka - Langos, Cieniek 5, Frycz, Pluczyk 6, Jaksik, Cieślik, Parzonka 4, Rosół 1, Ludyga 1, Wawrzyniak, Miłek 6, Beczek 3.
 
Trener: Sławomir Szenkel
 
Os. Towarzyszące: Szmidt Krzysztof
 
Kartki: Ludyga, Miłek, Pluczyk
 
Kary: Parzonka, Rosół, Ludyga, Beczek, Cieniek (2), Langos
 
Karne: 2/3
 
Karne końcowe: 4/6

XVII sesja Rady Miasta Gorzowa Wlkp.2019-12-06

W czwartek 19 grudnia odbędzie się XVII sesję Rady Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. 
Zielony Mikołaj nie zawiódł2019-12-06

I w tym roku Zielony Mikołaj miejskiej spółki Inneko nie zawiódł dzieciaków; już w czwartek (5. grudnia) odwiedził maluchy w Placówce Wsparcia Dziennego oraz starszaki w Pogotowiu Opiekuńczym.  
ARESZT ZA LICZNE KRADZIEŻE PALIWA I JAZDĘ POD WPŁYWEM NARKOTYKÓW2019-12-06

Sulechowscy policjanci zatrzymali sprawcę wielokrotnych kradzieży paliwa oraz innych przestępstw, a wykonana przez nich praca śledcza i zgromadzony materiał dowodowy był dobrą podstawą do wniosku o tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna został aresztowany na 3 miesiące.  
Sprzedaż otwarta karnetów ruszyła! Wejściówki dostępne przez internet!2019-12-06

Ruszyła otwarta sprzedaż karnetów na sezon 2020...  
Ulica Piłsudskiego – awaria wodociągu!2019-12-06

W związku z awarią wodociągu w rejonie przystanku autobusowego naprzeciwko GLS, zaistniała konieczność wyłączenia z ruchu części jezdni. 
Premiera i promocja kalendarza na 2020 rok2019-12-06

Dwanaście spośród tysięcy wyjątkowych fotografii Gorzowa sprzed lat autorstwa Waldemara Kućki trafiło do miejskiego kalendarza na 2020 rok. 
Świąteczne skrzaty od uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 162019-12-06

Uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 16 w Gorzowie Wlkp. kolejny raz sprawili niespodziankę pacjentom Oddziału Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej z Pododdziałem Urologii Dziecięcej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. 
Osłabiona Stal nie dała rady Siódemce Miedź - Siódemka Miedź Legnica vs Stal Gorzów 2019-12-05

Gorzowianie do Legnicy pojechali bez 3 podstawowych gracz. Rywal okazał się za silny.  
CIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWY2019-12-05

Śledczy z lubuskiego odzyskali skradzioną na terenie Niemiec ciężarówkę wartą 400 tys. zł. 
PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM ZGINĄŁ PASAŻER. 25-LATEK TRAFIŁ DO ARESZTU2019-12-05

Nietrzeźwy, 25-letni mężczyzna najprawdopodobniej przepchnął na siedzenie pasażera trzeźwego kolegę i wsiadł za kierownicę.
W MAGAZYNIE ZNAJDOWAŁY SIĘ NARKOTYKI WARTE PONAD MILION EURO2019-12-05

Dzięki współpracy CBŚP i niemieckiej Policji rozbito międzynarodową grupę przestępczą i zlikwidowano w Poczdamie magazyn narkotyków.
KOMUNIKAT POLICJI2019-12-05

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. wydała postanowienie o zasięgnięciu opinii biegłych lekarzy w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia abo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Nowy inwestor, nowe centrum handlowe2019-12-05

Firma Napollo, nowy inwestor w naszym mieście, który na poprzemysłowym terenie u zbiegu ulic: Pomorskiej i Chemicznej zamierza wybudować centrum handlowe o nazwie N-Park, otrzymał w środę pozwolenie na budowę.  
Dzieci dzieciom2019-12-05

Nie ma Bożego Narodzenia bez świątecznych ozdób i dekoracji.  Tradycyjnie jak co roku, w czwartek, 5 grudnia dzieci z miejskich przedszkoli wezmą udział we wspólnym zdobieniu bożonarodzeniowych drzewek, które później trafią do gorzowskich placówek opiekuńczych, aby przynieść radość ich wychowankom i opiekunom. Nie zabraknie także wizyty św. Mikołaja, który uatrakcyjni wydarzenie.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^