HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 2003; środa, 12 sierpień 2020 Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-12-05
CIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWY
CIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWY

Źródło: Policja Lubuska  


Śledczy z lubuskiego odzyskali skradzioną na terenie Niemiec ciężarówkę wartą 400 tys. zł. 

Do sprawy zatrzymano dwóch Litwinów, którzy usłyszeli zarzuty paserstwa znacznej wartości i zostali aresztowani na trzy miesiące. Sprawa może mieć charakter rozwojowy i wymiar międzynarodowy, ponieważ w Europie w ostatnich dwóch latach skradziono blisko 160 takich pojazdów. Policjanci wspólnie z Prokuratorami ze Świebodzina sprawdzają czy kradzieże te nie są ze sobą powiązane.
W kwietniu 2018 roku z terenu przygranicznych Słubic zostaje skradziony ciężarowy daf. Od tego czasu w województwie lubuskim ginie jeszcze 10 takich zestawów - każdy wyceniony na 400 - 600 tysięcy złotych. Duża wartość pojazdów kusi osoby będące w zainteresowaniu szybkiego wzbogacenia się w duże sumy pieniędzy. Do sprawy włączają się w specjalnie stworzonym zespole śledczy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Zarówno kryminalni, jak i policjanci z Wydziału Dochodzeniowo- Śledczego oraz prokuratorzy ze Świebodzina badali skrupulatnie każdy wątek w tej sprawie. Pierwsze ustalenia wskazywały, że do podobnych kradzieży dochodzi nie tylko w Polsce, ale również w Czechach i Niemczech. Łącznie z Europy zostało skradzionych blisko 160 takich ciężarówek. Powołana grupa bada międzynarodowy wątek w przedmiotowym postępowaniu.
 
Skomplikowany proces wykrywczy, gdzie wykorzystano bardzo złożone metody pracy operacyjnej przez najbardziej doświadczonych policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp., sprawił, że na światło dzienne zaczęły wychodzić coraz to nowsze ustalenia. Przełom nastąpił pod koniec listopada, kiedy skuteczna praca śledczych doprowadziła do konstruktywnych wniosków. Kryminalni po trudnym procesie wykrywczym gotowi zatem byli do uderzenia. Za cel obrano dwóch obywateli Litwy, którzy według posiadanej wiedzy i policyjnych ustaleń mieli dokonać kradzieży pojazdu ciężarowego z naczepą z terytorium Niemiec i przemieszczać się nimi w głąb Polski. 30 listopada w powiecie świebodzińskim na lubuskim odcinku A2 kryminalni zatrzymali kierującego ciągnikiem siodłowym marki Daf wraz z naczepą wartości 400 tys. zł. To Litwini w wieku 28 i 32 lat. Podczas czynności procesowych usłyszeli zarzuty związane z paserstwem znacznej wartości. Czynności te bardzo wnikliwie i profesjonalnie prowadzili prokuratorzy ze Świebodzina. Po wystosowaniu wniosku Prokuratury Rejonowej w Świebodzinie, Sąd zdecydował, że obaj zostaną tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i może mieć wymiar międzynarodowy, wymagający ścisłej współpracy policji europejskich. Nie wykluczone są dalsze zatrzymania i dotarcie do innych osób mogących mieć związek z przedmiotową sprawą.

CIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWYCIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWYCIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWYCIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWYCIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWYCIĘŻARÓWKA WARTA 400 TYS ZŁ ODZYSKANA PRZEZ KRYMINALNYCH Z LUBUSKIEGO. SPRAWA MOŻE MIEĆ WYMIAR MIĘDZYNARODOWY

PIJANY KIEROWCA SPOWODOWAŁ WYPADEK, W KTÓRYM ZGINĄŁ PASAŻER. 25-LATEK TRAFIŁ DO ARESZTU2019-12-05

Nietrzeźwy, 25-letni mężczyzna najprawdopodobniej przepchnął na siedzenie pasażera trzeźwego kolegę i wsiadł za kierownicę.
W MAGAZYNIE ZNAJDOWAŁY SIĘ NARKOTYKI WARTE PONAD MILION EURO2019-12-05

Dzięki współpracy CBŚP i niemieckiej Policji rozbito międzynarodową grupę przestępczą i zlikwidowano w Poczdamie magazyn narkotyków.
KOMUNIKAT POLICJI2019-12-05

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wlkp. wydała postanowienie o zasięgnięciu opinii biegłych lekarzy w związku z prowadzonym postępowaniem przygotowawczym w sprawie narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia abo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.
Nowy inwestor, nowe centrum handlowe2019-12-05

Firma Napollo, nowy inwestor w naszym mieście, który na poprzemysłowym terenie u zbiegu ulic: Pomorskiej i Chemicznej zamierza wybudować centrum handlowe o nazwie N-Park, otrzymał w środę pozwolenie na budowę.  
Dzieci dzieciom2019-12-05

Nie ma Bożego Narodzenia bez świątecznych ozdób i dekoracji.  Tradycyjnie jak co roku, w czwartek, 5 grudnia dzieci z miejskich przedszkoli wezmą udział we wspólnym zdobieniu bożonarodzeniowych drzewek, które później trafią do gorzowskich placówek opiekuńczych, aby przynieść radość ich wychowankom i opiekunom. Nie zabraknie także wizyty św. Mikołaja, który uatrakcyjni wydarzenie.
Oskar Serpina: Lider - to zobowiązuje!2019-12-03

Już jutro kolejny mecz Stalowców - tym razem Pucharu Polski. 
Setne urodziny Barbary Pilch2019-12-03

Barbara Pilch (z domu Dec) na świat przyszła 3 grudnia 1919 roku w Bukaczowcach na Kresach. 
Godziny pracy UM w okresie świątecznym2019-12-03

24 grudnia (wtorek), w wigilię świąt Bożego Narodzenia, gorzowski Urząd Miasta będzie czynny od godziny 7.30 do 13.00.  
Materiał edukacyjny przełamujący bariery językowe2019-12-03

We wtorek (3 grudnia) uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 15, w ramach projektu „Dialog”, realizowanego przez Euroregion Pro Europa Viadrina, otrzymali fiszki pomocne w nauce języka niemieckiego.  
Zmiany w zarządzie Inneko2019-12-03

Łukasz Marcinkiewicz uzupełni skład zarządu Grupy Kapitałowej Inneko. 
WSTRZYMANY RUCH NA DRODZE SZYBKIEGO RUCHU. 38-LATEK URATOWANY PRZEZ POLICJANTÓW2019-12-02

Do interwencji pełnej grozy doszło na wiadukcie nad trasą szybkiego ruchu S3 między Nową Solą, a Nowym Miasteczkiem. 
Konkurs z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej2019-12-02

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłosił otwarty konkurs ofert dla organizacji pozarządowych z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.  
Lider pogonił czerwoną latarnię! - Stal Gorzów vs MKS Real-Astromal Leszno2019-12-02

Żółto-niebiescy nie mieli większego problemu z pokonaniem ostatniej ekipy ligi i ani na moment nie oddali prowadzenia w tym spotkaniu. 
Leszno niczym nas nie zaskoczyło, do Legnicy jedziemy wygrać!2019-12-02

Przed gorzowianami napięty tydzień, bowiem już w środę zagrają z Siódemką Miedź Legnica kolejną rundę Pucharu Polski, a w sobotę rozegrają wyjazdowy mecz w Piekarach Śląskich. 

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj kabaret 2020-08-04
Paranienormalni - Kolega z podstawówki

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-24
Kredyt gotówkowy – jak wygląda proces jego uzyskania?

gorzow.com kraj artykuly 2020-07-16
Groupa Hilding Anders - międzynarodowy innowator w produkcji łóżek i materacy zmienia przyzwyczajenia Polaków w doborze materacy dla dzieci

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

© 2018 Gorzow.com

^