HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 88; wtorek, 26 maj 2020 Imieniny Eweliny, Jana, Pawła
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-10-09
Szpital na miarę potrzeb i oczekiwań pacjentów
Szpital na miarę potrzeb i oczekiwań pacjentów

Źródło: Agnieszka Wiśniewska asystent zarządu ds. kontaktów z mediami 


Około 236 mln złotych kosztować będą kluczowe inwestycje w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. w latach 2019 – 2023. 

Spowodują one podwojenie kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia oraz spowodują diametralne zmiany warunków pobytu pacjentów i pracy całego zespołu placówki. 
 
Wszystkie inwestycje mają nie tylko poprawić jakość leczenia pacjentów i rozszerzyć wachlarz usług medycznych, ale też dać spółce konkretne korzyści finansowe i  oszczędności energetyczne. 
 
W ramach planu inwestycyjnego, którego realizacja już się rozpoczęła będzie prowadzona termomodernizacja istniejących budynków szpitala. Dzięki realizacji planu inwestycyjnego zwiększy się liczba sal centralnego bloku operacyjnego, zmienią się warunki opieki nad dziećmi. Ma też powstać Centrum Geriatrii. 
 
Zarząd szpitala planuje sukcesywnie wyposażać placówkę w nowoczesny sprzęt i aparaturę medyczną, a obecnie posiadane urządzenia diagnostyczne wymieniać zgodnie z zapotrzebowaniem i najnowszymi technologiami. Zamierza inwestować w infrastrukturę informatyczną i dostosowywać ją do zmieniających się wymagań związanych z cyfryzacją w ochronie zdrowia.
 
Jedna z kluczowych inwestycji jest już w trakcie realizacji. Od 9 września 2019 r. trwa budowa nowego pawilonu dla Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (OIOM), Kliniki Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Banku Komórek Macierzystych. Wartość inwestycji jest szacowana na 44 mln złotych. Jej zakończenie jest planowane na II połowę 2021 r.
 
Pomieszczenia opuszczone przez Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii zostaną przebudowane. Powstaną tam dodatkowe sale zabiegowe centralnego bloku operacyjnego. 
 
Z kolei przeniesienie Kliniki Hematologii Uniwersytetu Zielonogórskiego pozwoli na stworzenie Ośrodka Pediatrycznego składającego się z oddziałów dziecięcego, chirurgii dziecięcej, centrum ambulatoryjnego oraz opieki nad dzieckiem i młodzieżą. 
 
W wyniku podjętych działań do roku 2023 stary ponad 30-letni budynek główny szpitala przy ul. Dekerta uzyska standard budynku inteligentnego; jednocześnie zostanie dostosowany do aktualnych wymagań określonych w przepisach prawnych.
 
Termomodernizacja ścian budynków (budynku głównego szpitala i hotelu pracowniczego) pozwoli na usunięcie dotychczasowej izolacji, jaką jest wełna mineralna pokryta obustronnie płatami azbestowo-cementowymi stosowanymi w budownictwie w latach 70. i 80. ubiegłego wieku. W trakcie prac unowocześniona ma także zostać infrastruktura szpitala (m.in. informatyczna, elektryczna, klimatyzacyjna i wentylacyjna, cieplna i gazów medycznych). 
 
W zmodernizowanym pod względem termicznym budynku mają być wykorzystywane najnowsze technologie i rozwiązania techniczne, m.in. kogeneracja czyli jednoczesne wytwarzanie energii elektrycznej i użytkowej energii cieplnej oraz trigeneracja, czyli skojarzone technologicznie wytwarzanie energii cieplnej, elektrycznej oraz klimatyzacji.
 
Budowa, rozbudowa i adaptacja pomieszczeń w budynku głównym ma umożliwić powstanie oraz rozwój nowych oddziałów, a tym samym wykorzystać procedury wpływające na wzrost przychodów z NFZ. 
 
W II kwartale 2022 r. ma zacząć działać Centrum Geriatrii. To odpowiedź na problemy starzejącego się społeczeństwa. Specjalnie dla seniorów szpital rozszerzy swoją ofertę usług medycznych.
 
Centrum będzie się zajmowało przede wszystkim diagnostyką demencji przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych metod (m.in. badania laboratoryjne, USG tętnic, angiografia CT, MRI, scyntygraficzne badania mózgu SPECT, badania neurologiczne przy użyciu PET/CT). Po przeprowadzeniu niezbędnych badań diagnostycznych pacjenci będą poddawani leczeniu i rehabilitacji obejmującym także wspomagające leczenie geriatryczne, farmakologiczne leczenie zaburzeń pamięci, indywidualne i grupowe leczenie pamięci i terapię zajęciową). Te formy opieki będą realizowane w formie poradni, opieki dziennej, w domu pacjentów, a także w warunkach stacjonarnych. 
 
Centrum Geriatrii będzie prowadziło działalność edukacyjną (szkolenia, poradnictwo, tworzenie bezpiecznych warunków w domu i indywidualnych planów opieki) skierowaną do opiekunów osób starszych. 

Przegrana z UKS Bankówka Zielonka2019-10-09

Po bardzo zaciętym, wyrównanym pojedynku I LO UKS Floorball przegrał w 3. kolejce ekstraligi unihokeja 5:7 z Bankówką Zielonka.  
SEZON NA POTRĄCENIA - UWAŻAJMY !2019-10-09

Jesień już w tym roku dała o sobie znać. Niekorzystne warunki na drodze przełożyły się już na kilka tragedii. 
PONAD 30 ZDARZEŃ DROGOWYCH W CIĄGU TRZECH TYGODNI2019-10-09

„Szarówka”, deszcz, silny wiatr, niskie temperatury – to typowa jesienna aura.
DZIELNICOWI NA SPOTKANIU Z PRZEDSZKOLAKAMI2019-10-09

Dzielnicowi z Komisariatu Policji II w Gorzowie Wlkp. w ramach realizacji jednego z przedsięwzięć programu „Lupo” odwiedzają przedszkolaków, gdzie prowadzą edukację dla bezpieczeństwa głównie w grupach „zerówkowych” obejmując tematykę dot. zachowań na drodze, w kontakcie z „obcym” czy też zachowań w kontakcie z psami.
Odznaczenia Ministra Sportu i Turystyki 2019-10-09

Wojewoda Władysław Dajczak wręczył zasłużonym działaczom KS "Stal" Gorzów Wlkp. Odznaki „Za Zasługi dla Sportu”. 
Uciekał motocyklem, później pieszo – skuteczny pościg za nieodpowiedzialnym kierowcą2019-10-09

Policjanci prowadzili pościg za motocyklistą, który swoją brawurowa jazdą stwarzał zagrożenie na drodze. 
Całym sercem staram się jak najlepiej reprezentować Gorzów i Polskę - Bartosz Zmarzlik zabiera głos po pierwszym meczu barażowym2019-10-09

Ubiegły weekend przebiegł po myśli gorzowskich kibiców, którzy wraz z Bartkiem Zmarzlikiem w sobotę świętowali zdobycie przez niego tytułu Indywidualnego Mistrza Świata. 
Inżynierowie w przedszkolu2019-10-09

900 przedszkolaków z naszego miasta weźmie udział w projekcie „Inżynierowie w przedszkolu”.
Awaria sieci wodociągowej2019-10-09

Do godziny 11.00 w środę (9 października) potrwa awaria rurociągu sieci wodociągowej w ulicy Wróblewskiego.  
WKRÓTCE WYBORY DO SEJMU I SENATU2019-10-09

13 października 2019 roku odbędą się wybory do Parlamentu. Policjanci na terenie całego kraju prowadzić będą wzmożone działania polegające głównie na zapewnieniu bezpieczeństwa i porządku publicznego m.in. w rejonach działania obwodowych komisji wyborczych.
POLICJANTKA WRACAŁA PO SŁUŻBIE DO DOMU I... ZATRZYMAŁA PIJANEGO KIEROWCĘ2019-10-09

Policjantka z Komisariatu Policji w Lubsku w drodze do domu zatrzymała nietrzeźwego kierującego seatem. 
OSKARŻYCIELE PUBLICZNI RYWALIZOWALI O TYTUŁ NAJLEPSZEGO W LUBUSKIEM2019-10-09

We wtorek (8 października) w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbył się wojewódzki etap II. Ogólnopolskiego Konkursu dla Policjantów - Oskarżycieli Publicznych. 
Wąż na Osiedlu Europejskim. Pomogli policjanci2019-10-09

Półtorametrowy wąż zablokował się w drzwiach wejściowych bloku mieszkalnego na osiedlu Europejskim.
Cezary Marciniak: Prawdziwych facetów poznaje się po tym jak kończą, nie jak zaczynają2019-10-08

Stalowcy zafundowali w sobotę niezły horror swoim fanom. Dlaczego tak musiało być i jak to spotkanie ocenił jeden z istotnych ojców zwycięstwa?  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Andrzej Mierzejewski - Kara dla dziecka

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Przystanek Radość - Ekologia

gorzow.com kraj kabaret 2020-04-22
Małżeńska Kwarantanna w Domu

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-02
Naprawa z AC – kiedy zamienniki a kiedy części oryginalne?

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

© 2018 Gorzow.com

^