HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 139; piątek, 3 lipiec 2020 Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-07-30
MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA
MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA

Źródło: Policja Lubuska  


Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” zawarły umowę w zakresie realizacji trzech projektów.

Ich celem jest wzmocnienie współpracy pomiędzy Policją z Polski i Niemiec w zakresie zapewniania bezpieczeństwa w strefie transgranicznej.
We wtorek (30 lipca) I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. mł. insp. Bogdan Piotrowski i Dyrektor Stowarzyszenia Gmin Polskich Euroregionu „Pro Europa Viadrina” Krzysztof Szydłak podpisali umowę w zakresie realizacji trzech międzynarodowych projektów.
 
Pierwszym z nich jest „Komunikacja międzykulturowa w międzynarodowej współpracy Lubuskiej i Brandenburskiej Policji”. Celem projektu jest wzmocnienie istniejącej współpracy transgranicznej na obszarze wsparcia poprzez podniesienie kompetencji interkulturowych funkcjonariuszy partnerskich instytucji. W ramach projektu odbędą się szkolenia o charakterze warsztatów na temat komunikacji międzykulturowej, podczas których wskazane zostaną różnice kulturowe i ich konkretny wpływ na wzajemne postrzeganie oraz współpracę polskiej i niemieckiej Policji. Ważnym elementem będą hospitacje, by poznać struktury, zadania i uprawnienia pionu kryminalnego partnerskiej jednostki Policji, metody, taktyki i formy działania grup operacyjno–śledczych, różnic i podobieństw w realizacji zadań przez Policję pionu kryminalnego po stronie niemieckiej i polskiej.
 
Kolejnym projektem jest „Polsko-niemiecka współpraca regionalna w zakresie budowania pozytywnego wizerunku Lubuskiej i Brandenburskiej Policji”. Celem projektu jest zacieśnianie współpracy, relacji zawodowych oraz wymiana doświadczeń w zakresie relacji wizerunkowych, ceremonialnych i edukacyjnych formacji Lubuskiej i Brandenburskiej Policji. Poruszone zostaną zagadnienia związane z promocją Policji oraz podejmowaniem wspólnych działań w ramach Programu Operacyjnego Interreg VA Brandenburgia-Polska 2014-2020. W ramach projektu odbędą się warsztaty z zakresu wystąpień publicznych, zasad protokołu dyplomatycznego, narzędzi public relations w budowaniu pozytywnego wizerunku urzędu.
 
„Życie po wypadku drogowym” to trzeci projekt stworzony by zacisnąć współpracę pomiędzy Policją polską i niemiecką realizującą wspólne cele na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W ramach projektu odbędzie się otwarta konferencja na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wielkopolskim. Jej tematem przewodnim będzie zderzenie drogowe (symulacja wypadku drogowego z udziałem pojazdu ciężarowego z naczepą oraz pojazdu osobowego), przyczyny jego powstania, mechanizm powstawania uszkodzeń pojazdów oraz skutki powstałe w psychice i na ciele uczestników. Konferencja będzie miała formę otwartą, będzie dedykowana przede wszystkim dla uczniów szkół i młodzieży. W ramach konferencji planowane są wykłady i zajęcia praktyczne prowadzone przez ekspertów i prelegentów z Polski i z Niemiec.
 
Projekty są współfinansowane przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Funduszu Małych Projektów Programu Współpracy INTERREG VA Brandenburgia – Polska 2014-2020.
 
 

MIĘDZYNARODOWE PROJEKTY DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWAMIĘDZYNARODOWE PROJEKTY DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWAMIĘDZYNARODOWE PROJEKTY DLA WSPÓLNEGO BEZPIECZEŃSTWA

Zamknięcie ulicy Piłsudskiego2019-07-30

W środę (31 lipca) od godz. 8.00 ulica Piłsudskiego zostanie zamknięta dla ruchu.    
Przerwa w dostawie wody2019-07-30

W środę (31 lipca) od godz. 8.00 do 14.00 nastąpi przerwa w dostawie wody do budynków przy ulicach: 
IMGW ostrzega2019-07-30

W Gorzowie we wtorek (30 lipca), od godziny 12.00 do północy, możliwe są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, a także silny wiatr i burze. Wiatr w porywach może osiągać 90 km/h - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.   
Mateusz Bartkowiak z awansem do finału2019-07-30

29 lipca na torze w Gdańsku rozegrano zaległe eliminacje do finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski.  
ZAATAKOWAŁ OCHRONIARZA. POLICJANCI ZATRZYMALI PODEJRZANEGO O KRADZIEŻ ROZBÓJNICZĄ2019-07-30

Gorzowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w jednym z marketów przywłaszczył sobie artykuły chemiczne chowając je pod odzieżą. 
UROCZYSTY DZIEŃ W LUBUSKIEJ KOMENDZIE. ŚLUBOWANIE POLICJANTÓW I NOWY ZASTĘPCA KOMENDANTA WOJEWÓDZKIEGO POLICJI2019-07-29

W lubuskiej komendzie słowa roty ślubowania wypowiedzieli nowo przyjęci policjanci.
Pocztówka z Gorzowa2019-07-29

We wtorek, 30 lipca, po raz kolejny zapraszamy mieszkańców Gorzowa i przebywających w naszym mieście gości do udziału w akcji „Pocztówka z Gorzowa”.  
Burze z gradem2019-07-29

Województwo lubuskie powiaty: 
LUBUSKIE DERBY ŻUŻLOWE ZABEZPIECZANE PRZEZ POLICJANTÓW2019-07-29

Za nami kolejne żużlowe derby ziemi lubuskiej. Zielonogórscy policjanci przy wsparciu funkcjonariuszy z innych jednostek zabezpieczali to wyjątkowe wydarzenie sportowe. 
Upamiętnimy wybuch powstania2019-07-29

Dla upamiętnienia 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w czwartek 1 sierpnia o godzinie 17.00 na terenie Gorzowa Wielkopolskiego zostaną włączone syreny alarmowe.  
Niedzielne derby dla zielonogórzan - Stelmet Falubaz Zielona Góra vs truly.work Stal Gorzów (wyniki)2019-07-29

W niedzielny wieczór gorzowianie zmierzyli się w meczu wyjazdowym z Falubazem Zielona Góra w ramach rewanżowego meczu derbowego. Zielonogórzanie wygrali to spotkanie 57:33.  
Polonia Marcela Studzińskiego nie dała szans Kolejarzowi2019-07-29

ZOOleszcz Polonia Bydgoszcz spisuje się wybornie w sezonie 2019.  
Remis w meczu na szczycie, jeden punkt Nowackiego2019-07-29

28 lipca na obiekcie w Gnieźnie odbył się hit Nice 1. Ligi Żużlowej.  
Wymiana doświadczeń dla dobra Gorzowa2019-07-29

Wiceprezydenci Małgorzata Domagała i Jacek Szymankiewicz odwiedzili w czwartek Kalisz, gdzie wymieniali się doświadczeniami z władzami tego miasta oraz podpatrywali dobre praktyki w zakresie polityki społecznej.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^