HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 386; środa, 16 październik 2019 Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-14
Rozmawialiśmy z mieszkańcami jak pokonać przemoc w rodzinie
Rozmawialiśmy z mieszkańcami jak pokonać przemoc w rodzinie

Źródło: Policja Lubuska  


13 czerwca 2019 roku /czwartek/ w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wlkp. odbyła się debata społeczna poświęcona tematyce przeciwdziałania przemocy w rodzinie. 

Celem spotkania bylo przybliżenie samego zjawiska i zagrożeń płynących z przemocy w rodzinie oraz wskazanie, co robić i gdzie uzyskać kompleksowe wsparcie w sytuacji uwikłania w przemoc domową. W debacie uczestniczyli funkcjonariusze Policji Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp., w tym z Komisariatu Policji I oraz zaproszeni goście i mieszkańcy naszego miasta.
 
Debatę rozpoczął asp. szt. Eryk Pyrzyński, Naczelnik Wydziału Prewencji z Komisariatu Policji I w Gorzowie Wlkp., prezentując zadania i strukturę Komisariatu Policji I w Gorzowie Wlkp., następnie przypomniał założenia programu "Dzielnicowy bliżej nas" oraz aplikacji "Moja Komenda", umożliwiającej szybką i skuteczną pomoc dzielnicowego. Nie zabrakło również informacji na temat "Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa", dzięki której każdy obywatel może wskazać miejsca, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny.
 
Najważniejszym punktem debaty była jednak rozmowa na temat zjawiska przemocy w rodzinie,a przede wszystkim jej skutecznego przeciwdziałania. Przewodnicząca Zespołu Interdyscyplinarnego do spraw Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Pani Anna Sadzik oraz koordynator procedury "Niebieska Karta" przy Komendzie Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp. mł. asp. Agata Kądziołka przedstawiły skalę zjawiska przemocy w rodzinie na terenie miasta Gorzowa Wlkp., zwracając szczególną uwagę na osoby, które tej przemocy doświadczają. Przybliżyły zakres kompetencji instytucji działających w ramach procedury "Niebieska Karta" oraz wskazały gdzie i na jaką pomoc mieszkańcy Gorzowa mogą liczyć. W trakcie debaty podkreślano, że na sytuacje przemocowe i krzywdę drugiego człowieka nie powinniśmy pozostać obojętni.Warto przełamywać swoje lęki i zgłaszać przemoc, jeśli jest się jej świadkiem lub samemu się jej doświadcza. Nie dajemy w ten sposób przyzwolenia na bezkarność sprawców. Warto reagować dzwoniąc na nr alarmowy 112 lub zgłaszając się do instytucji m.in. takich jak Policja, Ośrodki Pomocy Społecznej czy Miejsko- Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Na koniec debaty po krótkiej dyskusji wszyscy zebrani wypełnili ankiete, w której mogli wyrazić swoje opinie oraz oczekiwania w zakresie poruszanego tematu. Każdy otrzymał także "Informator dotyczący przeciwdziałania przemocy w rodzinie na terenie miasta Gorzowa Wielkopolskiego" zawierający niezbędne informacje o przemocy w rodzinie wraz z adresami i numerami telefonów instytucji pomocowych na terenie kraju i Gorzowa Wlkp. Wśród materiałów informacyjnych znalazły się również te dotyczące bezpieczeństwa osób starszych oraz cenne porady dla osób wyjeżdżąjących na urlopy, w tym wskazówki, jak zadbać o swój dom i mieszkanie, aby nie paść ofiarom złodzieja.

Rozmawialiśmy z mieszkańcami jak pokonać przemoc w rodzinieRozmawialiśmy z mieszkańcami jak pokonać przemoc w rodzinieRozmawialiśmy z mieszkańcami jak pokonać przemoc w rodzinie

Włamywał się do automatów na myjni. Został zatrzymany 2019-06-13

Podejrzany o liczne włamania do myjni automatycznych na terenie Świebodzina został ustalony oraz zatrzymany przez świebodzińskich policjantów. 
PONAD 110 KM/H ULICAMI MIASTA, UCIECZKA I SZEREG WYKROCZEŃ. SKUTECZNY POŚCIG ZA MOTOCYKLISTĄ 2019-06-13

Nowosolska drogówka zatrzymała po skutecznym pościgu 27-letniego motocyklistę, który nie zatrzymał się do kontroli, w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością ponad 110 km/h, popełniając przy tym szereg wykroczeń. 
Przedłużamy rekrutację do Projektu e-Senior 65 +2019-06-13

W pierwszym terminie rekrutacji zgłosiło się 20 osób, czyli dokładnie wymagana liczba uczestników do Projektu.
NAPAD NA KANTOR- ĆWICZENIA SZTABOWE LUBUSKIEJ POLICJI 2019-06-13

Lubuscy policjanci potwierdzają swoje wysokie umiejętności w działaniach sztabowych. 
Konkursy: „Piękne balkony” i „Domy w ogrodach”2019-06-13

Prezydent Miasta Gorzowa Wielkopolskiego ogłasza konkursy: „Piękne Balkony” i „Domy w Ogrodach”, które mają na celu kształtowanie proekologicznych postaw i zachowań, uwrażliwienie na problemy estetyki miasta oraz kształtowanie inwencji plastycznej i estetycznej.
Pamiętaj o paszporcie 2019-06-13

Jedziesz na wakacje? Sprawdź ważność paszportu! To dokument, który potwierdza twoją tożsamość i obywatelstwo.  
Półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu: Szymon Woźniak wywalczył miejsce rezerwowego w finale!2019-06-13

Dzisiaj zakończył się półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski w Rawiczu.
Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 13 lat w Pływaniu2019-06-13

Już w najbliższy weekend na basenie olimpijskim „Słowianki” kolejne niezapomniane emocje. 
Parkieciarnia 2 złote medale. 2019-06-13

W niedzielę 2 czerwca parkieciarniani tancerze podbili szczeciński turniej Break in Szczecin. 
Służby poszukiwały zaginionego wędkarza. Ćwiczenia na Jeziorze Tarnowskim Dużym 2019-06-12

Sprawne i szybkie działanie doprowadziły do tego, że sukcesem zakończyły się poszukiwania wędkarza, którego dryfująca łódź wzbudziła obawy. 
"WIELKI TEST O POLICJI"2019-06-12

Dzisiaj, 12 czerwca 2019 r., o godz. 21:00 zapraszamy do oglądania "Wielkiego testu o Policji", który nadawany będzie w programie 1 Telewizji Polskiej.
- Uważam, że juniorzy pojechali dziś wspaniale i duża w tym zasługa pracy mentalnej po ostatnim meczu w Toruniu - truly.work Stal Gorzów vs Get Well Toruń (wypowiedzi gospodarzy)2019-06-12

Emocje po niedzielnym meczu powoli opadają a dziś przedstawimy wypowiedzi zawodników i trenera truly.work Stali Gorzów.  
Cotygodniowe podsumowanie startów zawodników rezerwowych gorzowskiej Stali2019-06-12

W ostatnim tygodniu nasi rezerwowi nie mieli wielu okazji do startów, ale warto wspomnieć o tych kilku ciekawych widowiskach, w których brali udział.  
DMPJ: W czwartek juniorskie ściganie na Jancarzu (zapowiedź)2019-06-12

Już w najbliższy czwartek na Stadionie imienia Edwarda Jancarza odbędzie się zaległa trzecia runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.  

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Kobiety

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Nowaki - Krystyna u lekarza

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
- Kabaret Młodych Panów - Agencja Towarzyska Olimp

gorzow.com kraj kabaret 2019-09-19
Kabaret Młodych Panów - Myśli

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

© 2018 Gorzow.com

^