HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 1493; czwartek, 2 kwiecień 2020 Imieniny Franciszka, Malwiny, Władysława
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-06-11
Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze prędkość...
Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze prędkość...

Źródło: Policja Lubuska  


Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. 

W poniedziałek (10 czerwca) od wczesnych godzin porannych na lubuskich drogach policjanci drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się pojazdy. Dobre warunki pogodowe i drogowe nie mogą być przyczyną do mocniejszego wciśnięcia pedału gazu, wyższej prędkości, a w konsekwencji dłuższej drogi hamowania i dłuższej reakcji na ewentualne zagrożenie na drodze. 
 
Dobre warunki pogodowe, sucha nawierzchnia jezdni, brak opadów powoduje, że kierowcy mocniej niż zazwyczaj wciskają pedał gazu. A wyższa prędkość automatycznie przekłada się na dłuższą drogę hamowania, co w konsekwencji skutkuje krótszym czasem na reakcję za kierownicą– ominięcie przeszkody czy bezpieczne hamowanie. Tzw. „gaz do dechy" niestety może zakończyć się tragicznie. Niedostosowanie prędkości do warunków na drodze, przekraczanie jej dopuszczalnej wartości jest wciąż najczęstszą przyczyną wypadków drogowych. Bezpieczeństwo na drodze jest jednym z priorytetów działania Policji. Lubuscy stróże prawa każdego dnia, pełni zaangażowania i sumienności, czuwają nad bezpieczeństwem wszystkich uczestników ruchu – kierowców, pasażerów, motocyklistów, rowerzystów i pieszych. Robimy wszystko, aby każdy użytkownik lubuskich dróg czuł się na nich bezpiecznie i miał pewność, że sprawnie dojedzie do wyznaczonego celu. Co roku spada liczba kierowców, którzy za kierownicę swojego auta wsiedli po alkoholu – z 9 tys. w 2008 roku, do 2,5 tys. w roku ubiegłym. Jednak wysoka aktywność policjantów to jedno. Drugim, istotniejszym czynnikiem bezpieczeństwa na drogach jest sama postawa kierujących, ich zachowanie na drodze, szacunek dla innych, ale przede wszystkich przestrzeganie prawa. Jazda zgodnie z przepisami prawa to swoisty fundament bezpieczeństwa na drogach.
W poniedziałek (11 czerwca) policjanci lubuskiej drogówki dokładnie przyjrzeli się jeździe, a przede wszystkim prędkości z jaką poruszały się pojazdy po naszych drogach. Na terenie całego województwa prowadzone były działania „Prędkość", które rozpoczęły się od wczesnych godzin porannych i trwały do południa. Policjanci wyposażeni w laserowe mierniki prędkości i nieoznakowane radiowozy z videorejestratorem skontrolowali blisko 300 kierowców. Niestety ponad połowa z nich przekroczyła dopuszczalną prędkość, co wiązało się z nałożeniem mandatu i punktów karnych. W czterech przypadkach, za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania na trzy miesiące. Kolejne dwie osoby straciły uprawnienia, gdyż kierowały autem będąc pod działaniem alkoholu – ci kierowcy, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze prędkość... Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze prędkość... Policyjne działania na rzecz bezpieczeństwa na drogach. Po pierwsze prędkość...

MIAŁ BLISKO TRZY PROMILE, KIEROWAŁ BEZ UPRAWNIEŃ NIEZAREJESTROWANYM AUTEM Z KRADZIONYMI TABLICAMI I... SPOWODOWAŁ KOLIZJĘ 2019-06-11

Policjanci z Gubina zatrzymali 55-letniego kierowcę, który jechał osobowym volkswagenem mając w organizmie blisko trzy promile alkoholu i spowodował kolizję. 
Do odbioru było 2500 zł. Właściciel ustalony przez policjantów, ale chętnych na gotówkę było więcej 2019-06-11

Mieszkaniec Słońska w marcu tego roku w Gorzowie Wlkp. zgubił pieniądze.
Jakub Dzieciątkowski: Fajnie będzie znowu zagrać dla tego miasta, no i blisko do domu!2019-06-11

W drużynie. Pierwszym transferem w tym roku jest zawodnik, który grał już ponad 3 lata w barwach gorzowskiej ekipy młodzieżowej. 
PODROBIONE BUTY, TOREBKI, ODZIEŻ. STRATY PRODUCENTÓW MOGŁY WYNIEŚĆ NIEMAL 700 TYSIĘCY ZŁOTYCH2019-06-11

Wspólne działania policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z Komendy Powiatowej Policji w Żarach oraz Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wlkp. przyniosły efekty. 
Bezrobocie w Gorzowie - 2,4 %2019-06-11

W maju w Gorzowie stopa bezrobocia wynosiła 2,4 %, a w powiecie gorzowskim 4 %.  
PROMOCJA BEZPIECZEŃSTWA, PATRIOTYZMU I SŁUŻBY W POLICJI - SPOTKANIE POLICJANTÓW I ŻEGLARZY Z UCZNIAMI KLASY POLICYJNEJ2019-06-10

Uczniowie klasy policyjnej wzięli udział w spotkaniu, jakie zorganizowali policjanci ze Strzelec Krajeńskich i członkowie lokalnego klubu żeglarskiego. 
Odszedł Kazimierz Frątczak2019-06-10

6 czerwca br. zmarł Kazimierz Frątczak, dwie kadencje poseł na Sejm, działacz sportowy. 
Nadchodzą tropikalne upały2019-06-10

W najbliższych dniach (10 – 13 czerwca) na przeważającym obszarze kraju będzie utrzymywała się bardzo wysoka temperatura powietrza (od 29º do 33º C). 
Wakacje bez zagrożeń2019-06-10

W gorzowskim amfiteatrze 11 czerwca odbędzie się VII Konferencja Młodzieży „Wakacje bez zagrożeń”. Celem spotkania jest uświadamianie młodym ludziom potencjalnych zagrożeń związanych z wakacyjnym czasem.  
Pierwsze miejsce drużynowo na Międzynarodowym Turnieju Judo w Gorzowie2019-06-10

8 czerwca 2019 r. klub Biegański Jamniuk Gorzów zorganizował w hali Zespołu Szkól nr 20 przy ul. Szarych Szeregów 7 „XV Międzynarodowy Turniej Judo” pod Patronatem Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. 
Srebrny medal Mileny Olszewskiej na Mistrzostwach Świata2019-06-10

Od 3. do 9. czerwca w Holandii odbyły się Mistrzostwa Świata Paraarchery. 
Cygańskie rytmy królowały w amfiteatrze2019-06-10

Ponad cztery godziny muzycznej uczty, w towarzystwie artystów z całej Europy i obecności kamer telewizyjnej „Dwójki” oraz tysiącach widzów w gorzowskim amfiteatrze. 
9 medali lekkoatletów GZSN START2019-06-10

Od 7. do 9. czerwca 2019 r. w Ciechanowie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce „SPRAWNI-RAZEM.  
3 brązowe medale zawodników KS Bulldog Gorzów Pucharu Polski w Kickboxingu2019-06-10

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-03-12
Wymarzona czterdziestka - nietuzinkowe inspiracje upominkowe

gorzow.com kraj kabaret 2020-02-25
Opieka Nad Dziećmi - Kabaret Smile

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-25
Chwilówki na 60 dni - czy to się opłaca?

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

© 2018 Gorzow.com

^