HOME
OGŁOSZENIA
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 156; sobota, 11 lipiec 2020 Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-05-25
INSP. KRZYSZTOF SIDOROWICZ POŻEGNAŁ SIĘ Z MUNDUREM. TO BYŁA GODNA SŁUŻBA NA RZECZ SPOŁECZEŃSTWA
INSP. KRZYSZTOF SIDOROWICZ POŻEGNAŁ SIĘ Z MUNDUREM. TO BYŁA GODNA SŁUŻBA NA RZECZ SPOŁECZEŃSTWA

Źródło: Policja Lubuska  


Niemal 30 lat w policyjnym mundurze, które stworzyły piękną historię i przekonanie, że istnieją gliniarze z krwi i kości. 

Swoją policyjną misję kończy insp. Krzysztof Sidorowicz. Zarówno społeczeństwo, jak i współpracujący z nim policjanci zawsze mogli liczyć na jego profesjonalizm, pomoc i pełne zaangażowanie. To oficer, który był blisko ludzkich spraw i potrafił stawać naprzeciwko wielkich, momentami niełatwych wyzwań. Dziękujemy!
Dokładnie 28 września 1990 roku Policja w swe szeregi przyjęła Krzysztofa Sidorowicza. Posterunkowy bardzo szybko dał się poznać jako ten, na którego społeczeństwo i środowisko policyjne zawsze może liczyć. Już wtedy młody adept policyjnego rzemiosła, dał się poznać jako ten, który nie spoglądał ukradkiem na wskazówki zegara, kiedy kończyła się służba. Realizował ją z pełnym zaangażowaniem do końca, kiedy istniało już przekonanie i pewność, że w danych czynnościach zrobiono co można.
 
Swoje pierwsze doświadczenia służbowe zdobywał w Sekcji Prewencji Komisariatu Policji w Kędzierzynie – Koźlu. Następnie od 1993 roku był młodszym specjalistą, a potem dyżurnym Zespołu Dyżurnych Komendy Rejonowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu, przekształconego w Powiatowy Sztab Policji Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie – Koźlu. W maju 2000 roku został przeniesiony do dalszego pełnienia służby na stanowisku dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie. W sierpniu 2005 roku objął stanowisko Naczelnika Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, w maju 2007 roku został Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, a w czerwcu 2012 roku Komendantem Powiatowym Policji w Głogowie. W styczniu 2016 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu.
 
7 marca 2016 roku objął stanowisko I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp. Tę funkcję pełnił do końca kwietnia 2019 roku. Insp. Krzysztof Sidorowicz był wielokrotnie nagradzany i odznaczany. Otrzymał między innymi Medal Srebrny za Długoletnią Służbę oraz Brązową i Złotą „Odznakę Zasłużony Policjant”. Kolejni przełożeni cenili jego sumienność, profesjonalizm, fachowość, doświadczenie zawodowe, umiejętność efektywnego kierowania powierzonymi mu zespołami ludzi oraz zarządzania nimi.
 
Insp. Krzysztof Sidorowicz od trzech lat dowodził jedną z największych imprez masowych w Europie. Wcześniej Przystanek Woodstock, a od ubiegłego roku Pol'And'Rock Festiwal to czas, który skupia w przygranicznym Kostrzynie kilkaset tysięcy miłośników Rock'a. Dowodzenie grupą ponad 1600 policjantów nie może być zatem powierzone przypadkowym mundurowym. Nie bez kozery wybór padał na insp. Krzysztofa Sidorowicza. Zaangażowany w służbę i pełen troski o każdego policjanta pamiętał o najdrobniejszych szczegółach. Od tych sztabowych, przez kryminalne i prewencyjne, po te logistyczne. Pochylał się nad potrzebami policjantów z całej Polski, dla których służba w przygranicznym Kostrzynie na takiej imprezie stanowiła spore wyzwanie. Przełom roku 2016/2017 to z kolei potężna operacja związana z ptasią grypą. Przez kilka miesięcy był to popis efektywności w zarządzaniu policyjnymi zasobami ludzkimi, które przełożyły się na skuteczność i pozwoliły na opanowanie sytuacji.
 
Z szeregów Policji odchodzi kolejny wartościowy człowiek, który zwykł mówić „Za mną", a nie „Naprzód". Oprócz profesjonalizmu w służbie cechowała go skromność. Podczas dzisiejszej uroczystości powiedział, że w policyjnej, zhierarchizowanej służbie nie tylko trzeba pamiętać o tym, aby wspinać się spokojnie po każdym szczeblu kariery, ale także umieć z niej zejść i być dostępnym dla każdego człowieka. Piątkowa uroczystość była przygotowana w najdrobniejszych szczegółach, ale łzy płynące z oczu kadry kierowniczej nie były reżyserowane. To najlepszy dowód wdzięczności i ocena insp. Krzysztofa Sidorowicza oraz niepowtarzalne świadectwo dla młodych policyjnych adeptów, którzy ślubowali na sztandar. To z pewnością pewnego rodzaju symbol, który w jednym miejscu i czasie zestawił początek i koniec policyjnej misji. Może nie przypadkowo? Dla nowo przyjętych policjantów to wspaniałe uzupełnienie słów roty ślubowania ale i gwarancja, że misja ta może zakończyć się pięknie i godnie.

„Trzynastka” już u emerytów i rencistów2019-05-25

Blisko 9 mld zł – tyle pieniędzy w sumie trafiło do kieszeni emerytów i rencistów w ramach trzynastej emerytury. 
Uszkodzony autobus miał zawieźć dzieci na wycieczkę. Policjanci nie dopuścili go do jazdy 2019-05-25

Dzięki doświadczeniu i dużej wiedzy nowosolskich policjantów ruchu drogowego niesprawny autobus nie zabrał uczniów na wycieczkę na „drugi" koniec Polski. 
Młodzi chłopcy wzorem dla innych. Znaleźli portfel, zgłosili to policjantom 2019-05-25

O tym, że uczciwość to piękna i szlachetna cecha nie trzeba przekonywać Mikołaja, Aleksandra i Bartka.
PGE Ekstraliga: Gorzowianie z kolejnymi punktami w tabeli - truly.work Stal Gorzów vs MrGarden GKM Grudziądz (relacja)2019-05-25

Piątkowe spotkanie pomiędzy gorzowską Stalą, a GKM-em Grudziądz zakończyło się zwycięstwem gospodarzy. Klub znad Warty wygrał mecz w stosunku 51:39.  
Rozbita zorganizowana grupa przestępcza, a jej członkowie aresztowani. Zabezpieczone prawie pół kilograma narkotyków i broń palna2019-05-23

W wyniku działań operacyjnych policjanci z wydziału d/w z przestępczością narkotykową zielonogórskiej komendy miejskiej przy udziale samodzielnego pododdziału kontrterrorystycznego w Gorzowie Wlkp. zatrzymali trzy osoby podejrzane o przestępstwa narkotykowe i udział w zorganizowanej grupie przestępczej.
Gorzów wita pierwszego „Twista” 2019-05-23

W zajezdni tramwajowej MZK odbyło się oficjalne przekazanie pierwszego tramwaju typu „Twist” wyprodukowanego przez bydgoską PESĘ. Kartę do pierwszego tramwaju odebrał Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego Jacek Wójcicki.
Rozpoczęcie budowy hali widowiskowo – sportowej stało się realne2019-05-23

Ministerstwo Sportu przyznało dodatkowe 7 milionów złotych na budowę hali widowiskowo – sportowej w Gorzowie.
35 Długodystansowe Mistrzostwa Polski 2019-05-23

W dniach od 17 do 19 maja 2019 roku w Wolsztynie odbyły się Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Klasycznym.
Porozmawiajmy o rehabilitacji2019-05-23

Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie w cyklu „Wszechnica zdrowia”.
W szpitalu trwa audyt ISO2019-05-23

W środę 22 maja 2019 r. w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie rozpoczęła się trzydniowa wizyta audytorów, którzy sprawdzają, czy lecznica się rozwija i czy utrzymuje standardy jakości określone w normach ISO 9001, 14001:20014, 14001:2015, 18001:2004 oraz OHSAS 18001:2007.
Lubuska Policja zatrzymała byłego komornika. Przywłaszczył niemal 3 mln zł2019-05-23

Ponad rok trwała wnikliwa praca policjantów zwalczających przestępczość korupcyjną, aby ustalić dokładne okoliczności przywłaszczenia przez byłego komornika blisko 3 mln zł.
Absolutorium dla Prezydenta2019-05-22

Prezydent Miasta Jacek Wójcicki otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu za 2018 rok. Radni przegłosowali uchwałę w tej sprawie.
Zamoście z kompromisem, czas na Wieprzyce2019-05-22

Mieszkańcy Zamościa porozumieli się i wybrali do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 przebudowę ul. Akacjowej. W czwartek, tj. 23 maja br. decyzję podejmą mieszkańcy z Wieprzyc.  
Strażnicy dbają o estetykę miasta2019-05-22

W ubiegłym tygodniu w Gorzowie rejon śródmieścia został „zalany” ulotkami nielegalnie rozwieszonymi na słupach lamp ulicznych.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-29
Firanki. Dlaczego warto je powiesić? 5 powodów

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-26
Kredyt konsumencki na dobrych warunkach

gorzow.com kraj artykuly 2020-06-22
Zagospodarowanie przestrzenne a budowa

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Wakacje 2020 zimą? Linie lotnicze liczą na wznowienie połączeń

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-28
Materace piankowe - co odróżnia je od innych rodzajów materacy?

gorzow.com kraj artykuly 2020-05-05
Chwilówka bez weryfikacji w bazach dłużników - czy to możliwe?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-30
Bankowość wśród młodzieży - z których ofert bankowych korzystają młodzi ludzie?

gorzow.com kraj artykuly 2020-04-24
Na co zwrócić uwagę zakładając konto bankowe?

© 2018 Gorzow.com

^