HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 449; poniedziałek, 20 maj 2019 Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-03-11
20–lecie Polski w NATO – świętuj razem z Wojskiem Polskim!
75140.png

Źródło: Lubuski Urząd Wojewódzki 


W 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju odbyły się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”.


Wojewoda Lubuski wziął udział w pikniku, który zorganizowano w 35. Skwierzyńskim Dywizjonie Rakietowym Obrony Powietrznej.


W sobotę, 9 marca o godz. 11.00, w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju, rozpoczęły się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”. Stanowią one część oficjalnych obchodów organizowanych z okazji wstąpienia Polski do struktur Sojuszu Północnoatlantyckiego w 1999 r. Pikniki zostały zorganizowane w formie „otwartych koszar” – każdy zainteresowany polską armią, służbą wojskową oraz historią naszej współpracy wojskowej w NATO, mógł tego dnia swobodnie wejść na teren jednostek wojskowych. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczył w pikniku zorganizowanym na terenie jednostki wojskowej w Skwierzynie. 

– Spotykamy się, aby świętować niezwykle ważne wydarzenie. To 20 lat temu Polska wstępując do NATO stała się politycznie częścią zachodu. Jesteśmy pełnoprawnym członkiem struktur Paktu Północnoatlantyckiego, jesteśmy nie tylko biorcą bezpieczeństwa, ale też uczestniczymy w wielu misjach w różnych punktach świata w obronie pokoju, w obronie stabilizacji. Świętujmy dzisiaj, cieszmy się, polskie wojsko jest coraz bardziej profesjonalne i coraz bardziej modernizowane. Do roku 2026 wydamy 185 miliardów złotych, aby polskie wojsko było w pełni nowoczesne – powiedział wojewoda Władysław Dajczak. 

Uczestnicy pikniku mogli odwiedzić punkt informacyjno-promocyjny „Zostań żołnierzem RP”, klub honorowych dawców krwi PCK „Rakietowcy”. Obyły się również występy skwierzyńskich artystów, koncert orkiestry wojskowej ze Świnoujścia oraz program artystyczny klubu wojskowego 17. WBZ. Obecni żołnierze armii USA zaprezentowali indywidualne wyposażenie żołnierzy, gąsiennicowy pojazd ewakuacji medycznej oraz pojazdy HUMVVE.

Dodatkowo wszyscy, którzy odwiedzili piknik mogli zobaczyć sprzęt, zaprezentowany przez: 35. Dywizjon rakietowy Obrony Powietrznej, 38. Dywizjon zabezpieczenia Obrony Powietrznej, 12. Baza Bezzałogowych Statków Powietrznych, 17. Wielkopolska Brygada Zmechanizowana, 4. Pułk przeciwlotniczy, Oddział Żandarmerii Wojskowej (Żagań), 101 Brigade Support Battalion (Fort Riley Kansas).

Honorowy Patronat nad Piknikiem „20 lat Polski w NATO” objął Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

Polska w NATO

Polska stała się członkiem NATO 12 marca 1999 r. razem z Czechami i Węgrami. Rozmowy w sprawie przystąpienia do Sojuszu zapoczątkował jeszcze rząd zmarłego niedawno premiera Jana Olszewskiego. W ciągu 20 lat Polska pokonała długą drogę, stając się jednym z liderów Sojuszu Północnoatlantyckiego. Przez ten czas zmieniły się również Siły Zbrojne i sposób ich postrzegania przez społeczeństwo.

Armię nie tylko uzawodowiono, ale również zmodernizowano i dostosowano do standardów NATO. Nasze Wojsko dysponuje potencjałem i zdolnościami znacznie przewyższającymi te, z którymi zaczynaliśmy nasze starania o przyjęcie do Sojuszu. Stary sprzęt poradziecki zastąpiono nowoczesnymi rozwiązaniami na miarę możliwości i potrzeb dużego europejskiego państwa. Konsekwentnie wzmacniany jest potencjał Sił Zbrojnych. Żołnierze to doskonale przygotowani profesjonaliści, świadomi swoich możliwości i roli jaką pełnią w służbie Ojczyźnie.


Życzenia z okazji Dnia Sołtysa 2019-03-11

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak składa serdeczne podziękowania wszystkim sołtysom za codzienną pracę na rzecz mieszkańców.
Wsłuchujemy się w głos mieszkańców – więcej policyjnych kontroli to większe poczucie bezpieczeństwa2019-03-11

Policjanci ze strzeleckiej drogówki realizują oczekiwania, jakie sygnalizują mieszkańcy powiatu.
Zaginęła Eugenia Przybyszewska2019-03-11

Policjanci skuteczni w walce z przestępczością narkotykową2019-03-11

W miniony weekend policjanci z Gubina i Krosna Odrzańskiego zatrzymali siedmiu młodych mężczyzn.
Trwa sprzedaż biletów na Memoriał Edwarda Jancarza2019-03-08

31 marca rozegrana zostanie XVI edycja Memoriału Edwarda Jancarza.
Drogie Panie, wszystkiego najlepszego!2019-03-08

Zero mycia, zero prania,
SZTURM ODBIJAJĄCY ZAKŁADNIKÓW - DYNAMICZNE ĆWICZENIA ANTYTERRORYSTÓW2019-03-08

Profesjonalny szturm, testosteron, pisk opon, huki, zadymienie, wybijane szyby i wreszcie odbijanie zakładników z rąk napastników- to sceny, które rozegrały się na zajezdni Miejskiego Zakładu Komunikacji w Gorzowie Wlkp.
Ominął zapory kolejowe i nie zatrzymał się do kontroli. W organizmie 1,6 promila alkoholu2019-03-08

Młody, 19-letni kierujący zignorował podstawy bezpieczeństwa i przepisy ruchu drogowego.
Child Alert2019-03-08

Policjanci poszukują 3-letniej Amelki i jej matki Natalii, które dzisiaj około godziny 10:00 zostały uprowadzone przez dwóch zamaskowanych mężczyzn sprzed bloku w Białymstoku
Dzielnicowi odwiedzili przedszkolaków2019-03-08

Zielonogórscy policjanci często odwiedzają przedszkola i szkoły w powiecie. W czwartek (7 marca) dzielnicowi z Komisariatu I Policji odwiedzili przedszkolaków z Miejskiego Przedszkola nr 18 w Zielonej Górze. Wizyta mundurowych wzbudziła wielkie zainteresowanie maluchów.
Czujna 82-latka i pracownik banku. Oszczędności życia nie trafiły do oszustów2019-03-06

Historię o zagrożonych oszczędnościach opowiadali starszej mieszkance Gorzowa Wlkp. oszuści, którzy chcieli wyłudzić pieniądze. 82-latka miała wątpliwości, które ostatecznie rozwiał pracownik banku.
Skuteczny pościg za naćpanym sprawcą kradzieży paliwa. Padły strzały2019-03-06

Policjanci z Posterunku Policji w Przewozie po uzyskanej informacji o sprawcy kradzieży paliwa, który rozpoczął ucieczkę w kierunku granicy, natychmiast przystąpili do działania. Rozpoczęli pościg, gdy zauważyli opisany pojazd marki VW Golf.
Rywale Stali: Get Well Toruń2019-03-06

Czasu do inauguracji ligi pozostało coraz mniej, więc startujemy z corocznym cyklem, w którym prezentujemy drużyny, z którymi gorzowska  Stal zmierzy się w ramach zmagań o drużynowe mistrzostwo kraju.
Zlecił podpalenie aut i za to zapłacił. Cztery osoby z zarzutami2019-03-05

Żagańscy policjanci ustalili i zatrzymali czterech mężczyzn odpowiedzialnych za podpalenie dwóch samochodów na terenie gminy Żagań. Grupą kierował 37-latek, który zapłacił za zniszczenie aut.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-20
Taktyk i motywator. Powrót imperium.

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
35. PAKA – skecz wspólny

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-20
Kabaret Chyba

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-16
Polisa zdrowotna - na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-16
Przystanek Opole:

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-16
Imię dla dziecka Meghan i Harry'ego

gorzow.com kraj ciekawostki 2019-05-14
Zacznij jeść 2 goździki dziennie i zobacz co się stanie

gorzow.com kraj kabaret 2019-05-13
Potek (Official video)

© 2018 Gorzow.com

^