HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 117; wtorek, 23 lipiec 2019 Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • policja • 2019-01-11
Ruszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszony
Ruszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszony

Źródło: Lubuska Policja 

Lubuska Policja była współgospodarzem konferencji dotyczącej rozpoczynających się właśnie ferii. Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak zapewnił, że każda ze służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo jest gotowa do wzmożonych działań.

Za chwilę w szkołach zabrzmi ostatni dzwonek oznajmiający półmetek szkolnych wzmagań. Rozpoczynające się ferie to moment zabawy, odpoczynku i chwili na złapanie solidnego oddechu. Ale to także czas intensywnych działań przedstawicieli służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Duża tu rola właśnie organów podlegających wojewodzie. Dlatego tradycyjnie już przedstawiciele tych służb zorganizowali wspólną konferencję prasową, na której zgłosili swą gotowość do działań i realizacji zadań, za które są odpowiedzialne.

Na spotkaniu do dyspozycji dziennikarzy byli Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak, I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wlkp.insp. Krzysztof Sidorowicz, Lubuski Komendant Wojewódzki PSP, bryg. Patryk Maruszak, Lubuski Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego Bogdan Trzpis, Lubuski Kurator Oświaty Ewa Rawa oraz Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny lek. med. Dorota Konaszczuk.

Każdy z przedstawicieli zgłosił gotowość do wzmożonych działań omawiając poszczególne zadania, które w tym czasie będą realizowane. Jeśli chodzi o Lubuską Policję będą to intensywne czynności szczególnie w ruchu drogowym. W tej materii górę biorą liczne kontrole autokarów, którymi najmłodsi pojadą na ferie. O tym, że nie są one fikcją w poprzednich latach przekonało się kilku przewoźników, którzy musieli podstawić autokary zastępcze. Choć w tym obszarze nastąpił spory progres. Ale to także kontrole na samej drodze, aby ruch pojazdów odbywał się płynnie i przede wszystkim bezpiecznie. Będziemy również sprawdzać punkty sprzedaży alkoholu, czy nie trafia on w ręce nieletnich. Wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej będziemy sprawdzać centra rozrywek czy stosowane tam rozwiązania zapewniają bezpieczeństwo osobom z nich korzystającym. Będziemy działać razem z przedstawicielami stacji sanitarno- epidemiologicznych czy pozostające w ich dyspozycji placówki postępują zgodnie z literą prawa. No i oczywiście wspólne kontrole z Inspekcją Transportu Drogowego w zakresie sprawdzeń tych większych pojazdów. Ale jesteśmy także we ścisłej współpracy z Kuratorium Oświaty, który to organ też ma wiele zadań w ten wolny od nauki czas. Wszyscy razem musimy dochować należytych starań, aby ciążące na nas zadania były wykonywane w trosce o najmłodszych. Ale to także duża odpowiedzialność dla rodziców, opiekunów prawnych czy wychowawców na organizowanych półkoloniach, aby cały czas przekazywać zasady bezpiecznych form spędzania wolnego czasu oraz tego czy są one przez najmłodszych respektowane. Sprawmy wspólnie, aby ferie 2019 w podsumowaniu służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wybrzmiały radośnie.

 

Ruszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszonyRuszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszonyRuszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszonyRuszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszonyRuszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszonyRuszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszonyRuszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszonyRuszają ferie i działania służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Meldunek o ich gotowości został już zgłoszony

Nasi ambasadorowie grają dla WOŚP2019-01-11

Jak co roku Urząd Miasta nie tylko organizacyjnie wspiera WOŚP. Wydział Promocji i Informacji przyłącza się do orkiestrowego grania.
Biegowe Grand Prix w niedzielę2019-01-11

W niedzielę (13 stycznia) od godziny 10.00 do około 11.00 odbędzie się bieg uliczny pod nazwą „Biegowe Grand Prix Gorzowa Wlkp. – policz się z cukrzycą”.  
Podrobiona odzież i buty warte ponad 60 tysięcy zł zabezpieczone przez policjantów2019-01-11

Policjanci z żarskiej komendy zabezpieczyli blisko 300 sztuk odzieży i butów na, których bezprawnie umieszczone było logo znanych firm. Towar do sprzedaży na bazarze w Łęknicy oferowały dwie kobiety (18 i 23 lata) oraz 56-letni mężczyzna.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 10.01.2019r. 2019-01-11

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (10.01.2019)
Ostrzeżenie meteorologiczne2019-01-11

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o opadach marznących.
Duże rodziny zyskają jeszcze więcej 2019-01-10

Spore zmiany w Karcie Dużej Rodziny. Od 1 stycznia 2019 r. upoważniająca do wielu zniżek karta przysługuje tym rodzicom, którzy mają lub w przeszłości mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci – bez względu na ich wiek w chwili składania wniosku.
WOŚP w Gorzowie - ostatnia prosta…2019-01-10

Trzy sztaby, ponad 500 wolontariuszy i jeszcze więcej atrakcji dla mieszkańców. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagra na gorzowskim „Kwadracie”.
Kolejny etap przebudowy Kostrzyńskiej2019-01-10

W środę (16 stycznia) rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Kostrzyńskiej. Wykonawca planuje zamknięcie 200-metrowego odcinka południowej jezdni alei 11 Listopada (od wiaduktu prowadzącego do Zatorza w stronę centrum miasta).
Przygotowania do „Bezpiecznych Ferii 2019”2019-01-10

Zbliża się czas ferii zimowych dla naszego regionu.
Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty2019-01-10

Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej Policji służy 98711 policjantów, a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4294.
Skradzione rzeczy odzyskane, a mężczyzna zatrzymany przez policjantów2019-01-10

29-letni mieszkaniec Żar zabrał elektronarzędzia oraz wędki z nie zamkniętej piwnicy, zapakował je do dużego kosza na śmieci. Podążając w stronę swego domu spotkał nieumundurowanego policjanta. Czujny funkcjonariusz zainteresował się zawartością kosza i powiadomił dyżurnego.
Teatr na ferie2019-01-10

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprasza najmłodszych widzów w ferie na spektakl „Zimowa podróż Jacka i Placka”.
Amfetamina w lodówce, marihuana w łazience. 32-latek zatrzymany przez kryminalnych2019-01-10

W poniedziałek (7 stycznia) na podstawie posiadanej wiedzy operacyjnej, kryminalni przeszukali jedno z mieszkań na terenie Sulęcina. Jaki był jego wynik? Zabezpieczona marihuana i amfetamina, z której można by było uzyskać 200 porcji narkotyku.
Policjanci zabezpieczyli 14 kg krajanki tytoniowej2019-01-10

Żagańscy policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 14 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, które znaleźli w mieszkaniu u 56-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Iłowa.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-28
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-27
Zielona Góra - Stolica Polskiego Kabaretu

gorzow.com kraj ciekawostki 2019-06-25
Jedz jedno gotowane jajko dziennie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-19
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Pan Li - Magia

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Kabaret Smile - Bożena ma relaks

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-03
To my! - Smile - Szpital

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-03
Jadwiga Paździerz w sądzie

© 2018 Gorzow.com

^