HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 65; wtorek, 23 lipiec 2019 Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2019-01-10
WOŚP w Gorzowie - ostatnia prosta…
WOŚP w Gorzowie - ostatnia prosta…

Źródło: Gorzów - Przystań 

Trzy sztaby, ponad 500 wolontariuszy i jeszcze więcej atrakcji dla mieszkańców. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w tym roku zagra na gorzowskim „Kwadracie”.

Jak co roku będzie można wylicytować ciekawe fanty, gadżety i osobiste rzeczy, przekazane przez wielu darczyńców. Wśród nich voucher na śniadanie przygotowane osobiście przez prezydenta miasta.
 
Trzy sztaby w Gorzowie
 
W Gorzowie w tym roku będą działały trzy sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - przy Klubie u Szefa, w Zespole Szkół Gastronomicznych, w Szkole Podstawowej nr 2 oraz minisztab w I LO. Dla każdego z nich, w sumie będzie kwestowało ponad 500. wolontariuszy; najmłodszy ma siedem miesięcy, najstarszy dobiega 65. roku życia.
Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16 lat, będą zbierać pieniądze w towarzystwie rodziców lub pełnoletnich opiekunów, starsi (powyżej 16 lat) mogą kwestować samodzielnie. Dla wolontariuszy przygotowane będą posiłki, w tym gorąca grochówka. O jej przygotowanie zadbała, jak co roku, radna Grażyna Wojciechowska. 800 porcji posiłków ufunduje Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp. Ponadto dla wolontariuszy będą przygotowane miejsca, w których będą mogli się ogrzać.

Nowe miejsce orkiestrowego grania – „Kwadrat”
 
Nowością podczas 27. Finału WOŚP w Gorzowie będzie lokalizacja. Tym razem zapraszamy na „Kwadrat”. Tam będzie scena główna i najważniejsze wydarzenia finału. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Golden Life - początek koncertu o godzinie 20.00, a orkiestrowe granie rozpocznie się już o 13.00. Na scenie zaprezentują się zarówno gorzowskie zespoły artystyczne, jak i inne muzyczne formacje, które będą uprzyjemniać czas, poświęcony na licytowanie. Oprócz sceny głównej na „Kwadracie”, funkcjonować będzie druga scena, pod galerią „Manhattan”, na której także będzie mnóstwo atrakcji.

Fanty na licytacje

Ok. 13.30 w niedzielę rozpoczną się licytacje. Jak co roku będzie można wylicytować ciekawe fanty, gadżety i osobiste rzeczy, przekazane przez wielu darczyńców. Wśród nich voucher na śniadanie przygotowane osobiście przez prezydenta miasta, w domu u osoby, która wygra licytację. - Ponieważ jestem znany z tego, że nie tylko lubię jeść, ale też lubię gotować, zapraszam do licytacji tego wyjątkowego śniadania - powiedział Jacek Wójcicki i podkreślił, że posiłek będzie oparty o zdrowe, pożywne składniki polskiego pochodzenia.
 
Oprócz tego na aukcje trafi mnóstwo innych gadżetów, m.in. koszulka z podpisem Roberta Kubicy, koszulki z autografami Jurka Owsiaka, plastron Tomasza Golloba, narty od Krystyny Prońko, piłki z podpisami reprezentantek Polski w futsallu, koszulki z podpisami kadry narodowej i medalistów olimpijskich w zapasach, voucher od Tomasza Kucharskiego dla dwóch osób na Piknik Olimpijski do Warszawy, voucher od senatora Władysława Komarnickiego na kolację dla dwóch osób, jedyne niebieskie serca podpisane przez Jurka Owsiaka z akcji dla powodzian, czy obraz Jerzego Zgorzałka.

#Stąd Jestem - nowe fanty, gadżety licytacje

Wśród wyjątkowych gadżetów znajdą się także rzeczy osobiste, przekazane przez ambasadorów kampanii GORZÓW #Stąd jestem. To między innymi płyta Adama Bałdycha „Brothers” z autografami muzyków oraz gorzowski plakat, promujący koncert, który dobył się w Teatrze im. Juliusza Osterwy. To również koszulka sportowa Sebastian Świderskiego z zespołu „Mostostal Kędzierzyn Koźle” z autografem oraz medal wicemistrza Polski w piłce siatkowej z sezonu 2017/2018. Jest również koszulka trenera Stanisława Chomskiego, menadżera wicemistrzów Polski na żużlu - drużyny Stali Gorzów. Michał Kwiatkowski przekazał płytę z polskimi kolędami ze swoim autografem, a Natalia Ślizowska zaoferowała serca, dzięki którym Gorzów trafił do Księgi Rekordów Polski. Na licytacje trafią też przedmioty przekazane przez gorzowskie kluby sportowe.
 
Sportowe granie w piątek i sobotę
 
W najbliższy piątek, dwa dni przed oficjalnym finałem, odbędzie się charytatywny mecz w piłkę nożną. O godz. 10.00 w hali sportowej OSiR-u zagra siedem zespołów, w tym drużyna radnych. Także w piątek, 11 stycznia, o godz. 17.30 w SP 20 odbędzie się turniej piłki ręcznej Stali Gorzów. W ramach WOŚP zagra ekstraligowa drużyna Energa MKS Kalisz, rozgrywki odbędą się także w sobotę, 12 stycznia o godz. 11.00 i 13.00. Wśród drużyn, które zagrają będzie także KU AZS UZ Zielona Góra oraz Gwardia Koszalin.
 
W sobotę 12 stycznia w sali sportowej, przy ul. Szarych Szeregów w piłkarskie szranki staną gorzowskie VIP-y, w tym radni Rady Miasta. Turniej organizuje po raz kolejny, przy okazji finału WOŚP, radny Jerzy Sobolewski. Początek meczu o godzinie 10.00.
 
Policz się z cukrzycą
 
Po raz 5. w Gorzowie odbędzie się także bieg „Policz się z cukrzycą”. Dystans to 5 km. Bieg startuje o godz. 10.00 z „Kwadratu”, gdzie także się zakończy. Trasa prowadzi ulicami: Wyszyńskiego – Piłsudskiego – Walczaka i dalej w stronę „Kwadratu”, gdzie będzie meta. W tym roku bieg połączony jest z biegowym Grand Prix. Już zarejestrowało się 200 uczestników. Do piątku, do godz. 20.00 można jeszcze dokonywać rejestracji przez Internet. Potem będzie można się jeszcze zapisać w dniu biegu bezpośrednio w biurze zawodów. Hasło WOŚP 2019 to „Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych”. W Gorzowie, podobnie jak w całej Polsce, gramy od godzin porannych do godziny 20.00. Wówczas wolontariusze wrócą do sztabów i rozpocznie się wielkie liczenie.
 
Wśród osób, które wspierają organizację finału w Gorzowie są przede wszystkim szefowie sztabów: Marta Ciećwierz, Paweł Anioł i Dawid Wachowiak. Wsparcia udzielają, jak co roku: Miejskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wydział Kultury i Sportu oraz Wydział Promocji i Informacji UM, a także Teresa Kostyszak, szef minisztabu w I LO i Sebastian Wierzbicki, organizator biegu.

WOŚP w Gorzowie - ostatnia prosta…WOŚP w Gorzowie - ostatnia prosta…WOŚP w Gorzowie - ostatnia prosta…WOŚP w Gorzowie - ostatnia prosta…

Kolejny etap przebudowy Kostrzyńskiej2019-01-10

W środę (16 stycznia) rozpocznie się kolejny etap przebudowy ulicy Kostrzyńskiej. Wykonawca planuje zamknięcie 200-metrowego odcinka południowej jezdni alei 11 Listopada (od wiaduktu prowadzącego do Zatorza w stronę centrum miasta).
Przygotowania do „Bezpiecznych Ferii 2019”2019-01-10

Zbliża się czas ferii zimowych dla naszego regionu.
Liczba policjantów w polskiej Policji - fakty2019-01-10

Według stanu na dzień 31 grudnia 2018 roku w polskiej Policji służy 98711 policjantów, a liczba wakatów w garnizonach policyjnych (województwach) wynosi 4294.
Skradzione rzeczy odzyskane, a mężczyzna zatrzymany przez policjantów2019-01-10

29-letni mieszkaniec Żar zabrał elektronarzędzia oraz wędki z nie zamkniętej piwnicy, zapakował je do dużego kosza na śmieci. Podążając w stronę swego domu spotkał nieumundurowanego policjanta. Czujny funkcjonariusz zainteresował się zawartością kosza i powiadomił dyżurnego.
Teatr na ferie2019-01-10

Teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wlkp. zaprasza najmłodszych widzów w ferie na spektakl „Zimowa podróż Jacka i Placka”.
Amfetamina w lodówce, marihuana w łazience. 32-latek zatrzymany przez kryminalnych2019-01-10

W poniedziałek (7 stycznia) na podstawie posiadanej wiedzy operacyjnej, kryminalni przeszukali jedno z mieszkań na terenie Sulęcina. Jaki był jego wynik? Zabezpieczona marihuana i amfetamina, z której można by było uzyskać 200 porcji narkotyku.
Policjanci zabezpieczyli 14 kg krajanki tytoniowej2019-01-10

Żagańscy policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą zabezpieczyli ponad 14 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, które znaleźli w mieszkaniu u 56-letniego mężczyzny, mieszkańca gminy Iłowa.
Narada Wojewodów 2019-01-10

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak uczestniczy w pierwszej w tym roku naradzie koordynacyjnej wojewodów. Spotkanie przedstawicieli rządu w terenie odbywa się w siedzibie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 09.01.2019r. 2019-01-10

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (09.01.2019)
MSWiA przypomina o obowiązku odśnieżania dachów2019-01-10

W związku z opadami śniegu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości o konieczności odśnieżania dachów i usuwania lodowych sopli.
Gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!2019-01-10

Została wolontariuszem pod koniec lat 90., kiedy miała niespełna 14 lat. Chwilę po tym, jak sama korzystała z pomocy sprzętu z małym czerwonym serduszkiem.
Podwójne zwycięstwo unihokeistów w Wejherowie2019-01-10

W ostatniej serii spotkań grupowych Salming Ekstraligi Mężczyzn unihokeiści I LO Floorball Gorzów Wlkp. pokonali na wyjeździe KS Wejherowo 11:10 i 8:3.
Policjanci śpieszą z pomocą - ludzkie życie to priorytet2019-01-10

Bardzo często jest tak, że to minuty, a nawet sekundy decydują o tym, czy uda się zapobiec tragedii. Ostatnie zgłoszenie z 4 stycznia br. jest tego najlepszym przykładem.
Rozmowy o regionie2019-01-09

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w Warszawie spotkał się z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafałem Romanowskim.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-28
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-27
Zielona Góra - Stolica Polskiego Kabaretu

gorzow.com kraj ciekawostki 2019-06-25
Jedz jedno gotowane jajko dziennie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-19
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Pan Li - Magia

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Kabaret Smile - Bożena ma relaks

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-03
To my! - Smile - Szpital

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-03
Jadwiga Paździerz w sądzie

© 2018 Gorzow.com

^