Osób online: 215; wtorek, 26 marzec 2019 Imieniny Dory, Olgi, Teodora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzów Wlkp. • sport • 2019-01-10
Podwójne zwycięstwo unihokeistów w Wejherowie
74683.JPG

Źródło: Gorzów - Przystań

W ostatniej serii spotkań grupowych Salming Ekstraligi Mężczyzn unihokeiści I LO Floorball Gorzów Wlkp. pokonali na wyjeździe KS Wejherowo 11:10 i 8:3.

Podwójne zwycięstwo zagwarantowało naszym zawodnikom pierwsze miejsce w grupie C i bezpośredni awans do drugiej rundy play-off niezależnie od wyniku pojedynku Babimostu z Żarami.

Jadąc na Wejherowa spodziewaliśmy się bardzo trudnych meczów. Spotkania w Gorzowie zakończyły się naszymi zwycięstwami, ale wiedzieliśmy, że na swoim terenie rywale będą bardzo groźni. Dodatkowych emocje dostarczała stawka meczów. Dwa zwycięstwa dawały nam pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski niezależnie od wyniku pojedynku Babimostu z Żarami kończącego zmagania w grupie C. Ale wiedzieliśmy również, że dwie porażki spychały nas na trzecie miejsce.

Pierwsze spotkanie rozpoczęliśmy bardzo dobrze zaskakując rywali wysoką obroną i już w 5. minucie prowadziliśmy 3:0. Drobne rozprężenie w szeregach gorzowskiego zespołu, pozwoliło na przebudzenie gospodarzy. Wejherowianie zdobyli dwa kolejne gole i mecz zrobił się bardzo wyrównany, a wynik oscylował między 1, a 2 punkty różnicy ciągle na korzyść Gorzowa. Do pierwszego wyrównania gospodarze doprowadzili w 30. minucie (6:6), następne 7:7 w 41, by chwilę później wyjść na pierwsze prowadzenie. I rozpoczęły się prawdziwe emocje. Gospodarze wychodzą na prowadzenie 8:7, my wyrównujemy. W 56. minucie spotkania tracimy dwa gole i kiedy przeciwnicy już uwierzyli w zwycięstwo, role się odmieniają. Gorzowski zespół walcząc do samego końca udowodnił charakter i w trzy minuty ze stanu 8:10 doprowadził do zwycięstwa strzelając trzy bramki.

Drugie/niedzielne spotkanie miało już mniej dramatyczny przebieg. Spokojniejsza, pewna gra Gorzowian pozwoliła na kontrolę gry i pewne zwycięstwo. Wprawdzie pierwszego gola strzelili gospodarze, ale potem trzy kolejne my. Zawodnicy KS Wejherowo wyrównali jeszcze w 21. minucie spotkania, ale później kolejne bramki zdobywali już tylko zawodnicy I LO Floorball Gorzów. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem 8:3.

KS Wejherowo - I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski   10:11  (4:5,2:2,4:4)
I LO Floorball: Daniel Chochowski (Damian Domański), Damian Domański (Daniel Chochowski), Damian Domański (Daniel Chochowski), Wojciech Bojko (Jan Kleinhardt), Daniel Chochowski (Karol Kupsz), Wojciech Bojko (Jan Kleinhardt), Damian Domański (Daniel Chochowski), Paweł Kleinhardt (Maksym Helman), Jan Kleinhardt (Wojciech Bojko), Wojciech Bojko

KS Wejherowo - I LO UKS Floorball Gorzów Wielkopolski   3:8  (2:3,1:3,0:2)
I LO Floorball: Wojciech Bojko, Patryk Łęski (Damian Domański), Maksym Helman, Damian Domański (Patryk Łęski), Wojciech Bojko (Damian Domański), Maksym Helman (Damian Domański)

Podwójne zwycięstwo unihokeistów w WejherowiePodwójne zwycięstwo unihokeistów w WejherowiePodwójne zwycięstwo unihokeistów w Wejherowie

Policjanci śpieszą z pomocą - ludzkie życie to priorytet2019-01-10

Bardzo często jest tak, że to minuty, a nawet sekundy decydują o tym, czy uda się zapobiec tragedii. Ostatnie zgłoszenie z 4 stycznia br. jest tego najlepszym przykładem.
Rozmowy o regionie2019-01-09

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak podczas wizyty w Warszawie spotkał się z Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Rafałem Romanowskim.
Ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych2019-01-09

Z inicjatywy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w nocy z 13 na 14 lutego 2019 r. odbędzie się kolejne ogólnopolskie badanie liczby osób bezdomnych.
Wystawa poświęcona Polkom2019-01-09

Do końca stycznia w Galerii na Piaskach można zwiedzać wystawę „2018 Rokiem Praw Kobiet – w 100 rocznicę przyznania Polkom praw wyborczych”.
Mniej przestępstw kryminalnych, większa skuteczność i wykrywalność. Policja podsumowuje 2018 rok2019-01-09

Podsumowując 2018 rok można stwierdzić, że Polska to spokojny i bezpieczny kraj na tle innych państw europejskich.
Stal Gorzów Handball Cup: Energa MKS Kalisz2019-01-09

Stal Gorzów Handball Cup coraz bliżej.
Zawieszenie kursów szkolnych w dniach 14.01.2019 - 25.01.2019 r. 2019-01-09

Zawieszenie kursów szkolnych w dniach 14.01.2019 - 25.01.2019 r.
Trzej królowie w Gorzowie2019-01-09

V Orszak Trzech Króli w Gorzowie Wielkopolskim odbył się 6 stycznia pod hasłem nawiązującym do 40 rocznicy pierwszej pielgrzymki papieża św. Jana Pawła II do Polski w 1979 roku - poinformował Augustyn Wiernicki, prezes Stowarzyszenia im. Brata Krystyna.
Kierunek Castorama2019-01-09

Już wkrótce pod skrzydła fachowców Castorama Polska trafią uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Gorzowie Wielkopolskim.
Zatrzymani w niesprawnym aucie. Kierowca pod działaniem amfetaminy a pasażer posiadał ją przy sobie2019-01-09

W środę (9 stycznia) podróż dwóch mieszkańców gminy Słońsk zakończyła się dużo szybciej niż przypuszczali. Kontrola drogowa, prócz wielu usterek pojazdu wykazała, że kierujący znajdował się pod wpływem narkotyków, a jego pasażer posiadał przy sobie amfetaminę.
27. finał WOŚP na Kwadracie2019-01-09

Serdecznie zapraszamy 13.01 na 27. finał WOŚP na Kwadracie.
Awaria usunięta2019-01-09

Informujemy, że awaria aparatu RTG, o której informowaliśmy pod koniec grudnia, została usunięta.
Spotkanie w gorzowskim szpitalu odwołane2019-01-09

Z przykrością informujemy, że przyczyn od nas niezależnych zaplanowane na 9 stycznia 2019 r.mspotkanie z Aleksandrą Kożuszek - Liderką Akademii Cogito Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju i Opieki Psychiatrii Środowiskowej w Krakowie, autorką książki „Radość odzyskana" poświęcone problematyce związanej z przebiegiem choroby i leczeniem osób po kryzysie psychotycznym zostaje odwołane.
Lubuskie i Krystyna Prońko grają dla WOŚP!2019-01-09

Zestaw narciarski od Krystyny Prońko (narty, buty i kijki) oraz dwa unikalne wydawnictwa naszej świetnej wokalistki jazzowej wzbogacają aukcje województwa lubuskiego na rzecz 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!