HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 78; wtorek, 23 lipiec 2019 Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • kultura • 2019-01-08
Zabierz dziecko do Ameryki i na wystawę karnawałowych kreacji
Zabierz dziecko do Ameryki i na wystawę karnawałowych kreacji

Źródło: Gorzów - Przystań 

Przed nami pierwszy w tym roku koncert familijny i wielka muzyczna wyprawa za ocean.Przed nami pierwszy w tym roku koncert familijny i wielka muzyczna wyprawa za ocean.

13 stycznia, za sprawą Georga Gershwina przeniesiemy się do Ameryki lat dwudziestych i trzydziestych. We foyer Filharmonii Gorzowskiej czekać będzie jeszcze jedna niespodzianka – wystawa pięknych strojów karnawałowych autorstwa gorzowskiej kreatorki mody – Wioletty Toruńczak.

Koncerty karnawałowe to tradycja filharmonii i oper na całym świecie, a jednocześnie wydarzenia, na które czeka wielu. Nie bez powodu – zwykle na te okazje przygotowywany jest specjalny repertuar w najlepszym wykonaniu. W karnawale Filharmonia Gorzowska nie zapomina o całych rodzinach i obok koncertów symfonicznych, proponuje piękny koncert familijny, na którym dobrze będą bawić się nawet najmłodsi melomani. „Ameryka, Ameryka” będzie koncertem w całości poświęconym twórczości Georga Gershwina – niezwykłego kompozytora, który swoją muzyką zawojował świat!

O jego wyjątkowości świadczy choćby fakt, że swoje najsłynniejsze dzieło – Błękitną rapsodię – wymyślił... w pociągu. Podobno rytmiczny stukot pociągowych kół sprawił, że genialny Amerykanin wyobraził sobie bez trudu cały utwór. Przyznał też wtedy otwarcie, że najfajniejsze pomysły na muzykę przychodzą mu do głowy w samym sercu hałasu.
 
Błękitna rapsodia na szczęście z hałasem nie ma nic wspólnego. Jej pierwsze takty należą do najsłynniejszych w historii muzyki, a cały utwór okrzyknięty został „muzycznym kalejdoskopem Ameryki”. Po jego pierwszym wykonaniu George Gershwin stał się wielką gwiazdą, którą pokochała cała Ameryka.
 
Taką muzyczną opowieścią o Amerykaninie błąkającym się po obcym mieście i tęskniącym za domem jest drugi z najsłynniejszych utworów Gershwina – Amerykanin w Paryżu. Radosna i optymistyczna muzyka znakomicie oddaje uliczny klimat Paryża, którego świetnym przykładem jest wielokrotnie pojawiający się w utworze dźwięk samochodowych klaksonów. Wraz z mistrzem George’em Gershwinem Filharmonia Gorzowska zaprasza na koncert, podczas którego, jak przystało na czas karnawału, na pewno nie zabraknie świetnej zabawy!
 
Karnawałowo będzie już od wejścia, bowiem na gości czekać będzie wystawa pięknych strojów balowych. Ich projektantką jest gorzowianka, Wioletta Toruńczak, która od lat prowadzi swoje modowe atelier na ul. Chrobrego.
 
Koncert „Ameryka, Ameryka” odbędzie się w niedzielę 13 stycznia o godzinie 12.00. Utwory Georga Gershwina wykona Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej pod batutą maestro Jacka Kraszewskiego, zaś partie solowe na fortepianie zagra znakomity Filip Wojciechowski.
 
BILETY
 
15 zł / ulgowy dla dziecka do 16 lat
20 zł / normalny dla opiekuna
30 zł / normalny indywidualny
80 zł / rodzinny (dla sześciu osób, w tym maksymalnie dwóch dorosłych – dostępny tylko w kasach biletowych)
 

Zabierz dziecko do Ameryki i na wystawę karnawałowych kreacji

Razem bezpieczniej - przedłużenie terminu2019-01-07

Zawiadamiamy przedłużeniu terminu do składania projektów na poziomie wojewódzkim. 
Zgłoś się do „Małego ZUSu” przez internet2019-01-07

Zaledwie kilka minut – tyle czasu potrzeba aby zgłosić się do „Małego ZUS-u”. Wystarczy wyrejestrować się z ubezpieczenia ze starym kodem i zarejestrować z nowym, odpowiadającym tej uldze.
Zuchwała kradzież 350 tys. zł. Dzięki policjantom właściciel kantoru szybko odzyskał pieniądze2019-01-07

O wielkim szczęściu może mówić właściciel kantoru, który został okradziony w chwili gdy zatrzymał się na światłach przed przejściem aby przepuścić pieszych.
Zostań mistrzem recyklingu2019-01-07

Zapraszamy nauczycieli i uczniów szkół podstawowych do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu ekologicznego "Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady".
Darmowe ferie z Kickboxingiem w klubie Bulldog Gorzów2019-01-07

Klub Sportowy Bulldog Gorzów zaprasza na darmowe treningi w okresie ferii zimowych.
Ferie zimowe w bibliotece2019-01-07

Zbliżają się ferie zimowe, z tej okazji wiele instytucji kulturalnych przygotowuje bogatą ofertę zajęć dla dzieci spędzających ten czas w mieście.
Fałszywy policjant znów zaatakował. 85-letni Gorzowianin stracił 170 tysięcy złotych2019-01-07

Jeśli ktoś choć przez moment mógł mieć nadzieję, że oszuści w nowym roku nie będą się uaktywniać, to bardzo szybko i brutalnie została ona rozwiana. Boleśnie przekonał się o tym 85-letni gorzowianin, który wierząc w historię przedstawioną przez fałszywego funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji, przekazał oszczędności życia. Łupem oszusta padło 170 tysięcy złotych.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 06.01.2019r. 2019-01-07

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (06.01.2019).
KP Progres Gorzów najlepszy w województwie2019-01-07

Zespół KP Progres Gorzów Wlkp. prowadzony przez trenera Jarka Gromiaka rocznik 2008 zwyciężył w wojewódzkich eliminacjach do Turnieju o Puchar Prezesa PZPN .
Orszak Trzech Króli2019-01-07

Kilka tysięcy gorzowian wzięło udział w Orszaku Trzech Króli, który przeszedł w niedzielę ulicami miasta.
Spotkanie ze starostami powiatu gorzowskiego 2019-01-04

Współpraca samorządu powiatowego z administracją rządową była tematem rozmów Wojewody Lubuskiego Władysława Dajczaka ze starostą powiatu gorzowskiego Michałem Wasilewskim i wicestarostą Magdaleną Słomińską.
Bon na Innowacje2019-01-04

Na wprowadzenie innowacji w swojej firmie, badania lub profesjonalne doradztwo – trwa nabór wniosków w programie „Bon na Innowacje – wsparcie lubuskich przedsiębiorstw MŚP w zakresie badań, rozwoju i wdrożeń”.
Inwestycje na lubuskich drogach 2019-01-04

- Dostępność transportowa jest naszym priorytetem. Mamy wymarzoną S3. Musimy teraz włączyć do niej wszystkie drogi regionalne w europejskim standardzie. Dlatego konsekwentnie realizujemy program budowy i modernizacji dróg. W ten sposób tworzymy warunki do rozwoju gospodarczego. Dobra infrastruktura plus kapitał ludzki to recepta na sukces! – mówi marszałek Elżbieta Anna Polak.
Chcesz skorzystać z „Małego ZUS-u”? Musisz się pośpieszyć2019-01-04

Od nowego roku obowiązuje „Mały ZUS” dla małych firm. Przedsiębiorcy, którzy chcą skorzystać z tego rozwiązania muszą do 8 stycznia 2019 r. zgłosić się do ubezpieczeń społecznych z nowym kodem. W przeciwnym wypadku stracą możliwość skorzystania z ulgi w tym roku.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-28
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-27
Zielona Góra - Stolica Polskiego Kabaretu

gorzow.com kraj ciekawostki 2019-06-25
Jedz jedno gotowane jajko dziennie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-19
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Pan Li - Magia

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-17
Kabaret Smile - Bożena ma relaks

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-03
To my! - Smile - Szpital

gorzow.com kraj kabaret 2019-06-03
Jadwiga Paździerz w sądzie

© 2018 Gorzow.com

^