![]() |
![]() |
Nowości sprawiły, że na liście znajduje się 78 produktów przynależnych do Województwa Lubuskiego. Wnioski zostały przygotowane i złożone przez Pana Klaudiusza Balcerzaka. To pokazuje, że Lubuskie to niezwykłe bogactwo smaków i aromatów.
Sława to zagłębie niewielkich gospodarstw zajmujących się hodowlą drobiu, trzody chlewnej oraz bydła, z których ta pierwsza rozwinęła się tak bardzo, że województwo lubuskie stało się jednym z większych zagłębi producentów drobiu. Z mięsa drobiowego przygotowywano przeróżne wyroby, które dzięki swoim wartościom odżywczym zyskały popularność i stały się wizytówką regionu. Takim przykładem są od wielu lat wyrabiane na tym terenie: polędwica z indyka, kiełbasa sucha z indyka, szynka z indyka, kiełbasa myśliwska z indyka. Produkty te powstały w 1986 r. i od tego czasu wytwarzane są według niezmienionej receptury.
![]() |
4 grudnia w urzędzie marszałkowskim odbyła się konferencja pn. „Człowiek żyjący z HIV w społeczeństwie” organizowana w ramach lubuskich obchodów Światowego Dnia Walki z AIDS.
- Konferencja ta ma przesłanie edukacyjne. Jeszcze do niedawna HIV i AIDS oznaczały wyrok. To się zmieniło, są wysokospecjalistyczne środki farmakologiczne. To problem rodzinny i społeczny. Jest potrzebna terapia i zrozumienie – mówiła marszałek Elżbieta Anna Polak.
HIV i AIDS są ciągle dużym zagrożeniem epidemiologicznym. Należy więc kontynuować działania edukacyjne, profilaktyczne w tym kierunku. Uważa się, że liczba osób zakażonych jest 3-krotnie wyższa od tej podawanej w oficjalnych komunikatach z uwagi na to, iż co trzecia osoba nie wie o tym fakcie.
Ze statystyk Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gorzowie Wlkp. wynika, że w miesiącach styczeń – lipiec 2017 r. odnotowano 32 zakażenia, 2 przypadki zachorowań, 1 zgon. Natomiast w 2018 roku w porównywalnym okresie wystąpiło 18 zakażeń, nie doszło do zachorowań i zgonów.
Coraz więcej odnotowuje się powikłań u chorych na AIDS w postaci gruźlicy, chorób onkologicznych. Dużym zagrożeniem są zakażenia u dzieci. Pozytywny aspekt to wzrost skierowań zaordynowanych przez lekarzy ginekologów na testy w kierunku wykrywania zakażenia u kobiet w ciąży. HIV/AIDS to nie tylko problem medyczny ale i społeczny oraz rodzinny.
Obecna sytuacja społeczna (migracje osób z krajów takich jak Ukraina, Syria – o nieustalonym statusie serologicznym) sprzyja rozpowszechnianiu zakażenia HIV i zachorowaniu na AIDS co stanowi bardzo duże ryzyko oraz źródło nowych zakażeń i zachorowań. Sytuacja związana z licznymi migracjami, obyczajowością powoduje również wzrost zachorowań nie tylko na AIDS, ale także na inne choroby przenoszone drogą płciową, jak np. kiła. Problem tych zakażeń to nie tylko problem medyczny ale również społeczny i ekonomiczny.
Nowoczesna – jednotabletkowa – terapia stosowana obecnie wydłuża znacznie czas przeżycia chorych. W medycznym środowisku istnieje jednak obawa, iż z uwagi na duże koszty obecnej terapii (ok. 290 mln zł w 2016 roku) może nastąpić powrót do starych metod leczenia.
W województwie lubuskim w Szpitalu Uniwersyteckim im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o. o. działa jedyny Kliniczny Oddział Chorób Zakaźnych z Poddziałem Nabytych Niedoborów Immunologicznych HIV i AIDS. Aktualnie pracuje w nim 7 lekarzy (6 specjalistów, 1 w trakcie specjalizacji). Przewiduje się, że mieszkańcy powiatów żarskiego i żagańskiego częściej korzystają z usług szpitali dolnośląskich, a mieszkańcy Gorzowa ze Szczecina. W 2016 r. liczba pacjentów Oddziału wyniosła 180 osób, w 2017 r.- 164. Podsumowując: od 1985 r. do pierwszej połowy 2018 r. w województwie lubuskim odnotowano 753 osób zakażonych wirusem HIV, 234 chorych na AIDS, 61 zgonów.
Prelegentami byli specjaliści w zakresie leczenia i terapii osób chorych. „Mój pacjent ma HIV. Osoby seropozytywne w praktyce opiekuńczo-terapeutycznej” to wykład ekspert ds. profilaktyki HIV/AIDS dr Ewy Szumigraj z Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz Towarzystwa Rozwoju Rodziny. – Sytuacja społeczna jest stabilna, ale pełna emocji. Wiedza natomiast powszechna i dostępna, ale w praktyce postarzała. Można powiedzieć, że specjaliści mają problem z mówieniem o HIV, bo za nami już kilkanaście lat rozmów, spotkań i działań profilaktycznych. Ta wiedza jest stabilna. Medycznie HIV jest oswojony, ale z drugiej strony cały czas pracuje się nad lekami. HIV wciąż wywołuje emocje. Jest cały czas stygmatyzowane w społeczeństwie, na pewno nie tak jak w latach 80-tych czy 90-tych. O podstawach też warto cały czas przypominać – mówiła dr Ewa Szumigraj. Podkreślała, że ważne jest omówienie kolejnych kroków, poinformowanie partnerów, rozpoczęcie terapii.
Diagnoza: HIV – i co dalej? Na to pytanie podczas swojego wystąpienia starał się odpowiedzieć lek. med. Jacek Smykał ze Szpitala Uniwersyteckiego im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze sp. z o.o., kierownik Klinicznego Oddziału Chorób Zakaźnych z Poddziałem Nabytych Niedoborów Immunologicznych HIV i AIDS. – Przeżywałem osobiście śmierć wielu młodych moich pacjentów. Za późno się do nas zgłosili. W chwili obecnej na terapiach jest 180 osób, a na początku było ich 20. Miałem nadzieję, że tych pacjentów będzie mniej. Największym sukcesem jest szybka diagnoza i leczenie. Diagnostyka była na początku bardzo prymitywna. W tej chwili mamy najnowocześniejsze leki - mówił lek. med. Jacek Smykał. Jak mówił największym problemem są powikłania po leczeniu: choroby serca, skóry, problemy z cukrem i.in. Dodał, że sukcesem jest testowanie zwłaszcza u kobiet ciężarnych.
O rzeczywistość dorosłych osób zakażonych HIV w placówce leczenia odwykowego mówił mgr Mariusz Matysik z Ośrodka dla Osób Uzależnionych SP ZOZ „Nowy Dworek”, Przewodniczący Towarzystwa Rozwoju Rodziny Oddziału w Zielonej Górze.
Spotkanie było okazją m. in. do pogłębienia wiedzy nt. medyczno-społecznego wsparcia osób zakażonych. Na koniec odbyła się dyskusja o ryzyku zachorowania w związku z obcowaniem z chorym. W województwie lubuskim – regionie przygranicznym – jesteśmy szczególnie zobowiązani do prowadzenia systematycznej edukacji na temat groźnych chorób zakaźnych przenoszonych drogą płciową, w tym HIV.
Spotkanie skierowane było do pracowników Domów Pomocy Społecznej, Środowiskowych Domów Samopomocy, Klubów Integracji Społecznej, Centrów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Powiatowych Ośrodków Wsparcia.
![]() |
Nowosolscy policjanci po pościgu zatrzymali kobietę, która chcąc uniknąć kontroli próbowała uciekać, łamiąc przy tym szereg przepisów i stwarzając ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.
W tym momencie policjanci podbiegli do pojazdu i za kierownicą zobaczyli kobietę - mieszkankę województwa dolnośląskiego. 25-latka została zatrzymana i przewieziona do nowosolskiej komendy. Systemy policyjne wykazały, że nie posiada uprawnień do kierowania i ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze wyczuli od niej woń alkoholu. Kobieta miała prawie 0,5 promila alkoholu w organizmie.
Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, prowadzenie pojazdu w stanie po użyciu alkoholu, niedostosowanie się do zakazu prowadzenia pojazdów, spowodowanie kolizji oraz zagrożenia w ruchu drogowym i szereg popełnionych wykroczeń drogowych odpowie przed sądem. Kodeks karny za popełnione przez nią przestępstwa przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.
![]() |
W dniach 6-7 grudnia w godzinach 13.00-19.00 w NoVa Park zapanuje mikołajkowa atmosfera. Mikołajki ze smakiem w NoVa Park upłyną na wypiekaniu świątecznych pierniczków, tworzeniu ozdób świątecznych, grach i zabawach oraz świątecznej zbiórce karmy dla gorzowskiego schroniska Azorki.
Mikołajki w NoVa Park będą trwać aż dwa dni! W najbliższy czwartek i piątek w godzinach 13:00-19:00 najmłodsi klienci będą mogli wziąć udział w słodkich warsztatach, spotkać się ze Świętym Mikołajem, przygotować bożonarodzeniowe ozdoby, wziąć udział w grach i zabawach oraz konkursach z nagrodami, a także otrzymać słodki upominek.
W czwartek 6 grudnia w godzinach 12.00-17.00 wydarzeniu będzie towarzyszyć transmisja na żywo, którą poprowadzi Radio Gorzów w specjalnej strefie zlokalizowanej na terenie NoVa Park. W mobilnym studiu radiowym będzie można otrzymać drobne gadżety oraz układać Mikołaja z klocków LEGO.
Mikołajki w NoVa Park to także atrakcje dla Pań. W piątek 7 grudnia w godzinach 14.30-19.00 odbędą się profesjonalne pokazy stylizacji paznokci i wizażu przygotowane przez instruktorki z Akademii SEMILAC.
Nadchodząca Gwiazdka to czas, kiedy powinny radować się wszystkie stworzenia, także zwierzęta. Dlatego też podczas mikołajkowego wydarzenia, w miejscu eventu będzie wystawiony specjalny wózek, do którego będzie można wrzucać karmę dla psów, którą następnie NoVa Park przekaże Gorzowskiemu Schronisku Azorki. W pierwszej kolejności potrzebna jest karma sucha i mokra oraz przysmaki dla psów.
„Mikołajki w NoVa Park to okazja do pozytywnego nastrojenia się na cały grudzień i przygotowania się do nadchodzącej Gwiazdki. Przed dwa dni będziemy piec świąteczne łakocie oraz tworzyć ozdoby, które umilą każde wnętrze! Zapraszamy na Mikołajki ze smakiem, pełne atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale również wielbicielek dobrego wyglądu” – mówi Anna Krajczyńska, specjalista ds. marketingu NoVa Park.
Udział w mikołajkowej zabawie w NoVa Park jest bezpłatny.
![]() |
To czas kiedy spełniają się marzenia, dziś Mikołaj ma dla was również niespodziankę. Cieszę się, że tu jesteście i zapraszam do wspólnej zabawy – tymi słowami powitał najmłodszych wicemarszałek Łukasz Porycki.
Organizatorem wydarzenia był Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Zielonej Górze. Dyrektor ROPS Jakub Piosik również powitał młodych Lubuszan i zachęcił do udziału w zabawach i animacjach. W ramach imprezy odbyło się przedstawienie artystyczne, tańce, konkursy, malowanie twarzy.
„Mikołajki 2018” zorganizowane zostały dla dzieci z placówek wsparcia dziennego. Podczas spotkania Mikołaj wręczył dzieciom paczki świąteczne ze słodyczami.
![]() |
![]() |
– Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział politykę zrównoważonego rozwoju dla całej naszej ojczyzny. Chcemy budować gospodarkę nowoczesną i innowacyjną. Minister Energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedział, że głównym celem strategii rozwoju energetyki jest w okresie do 2022 roku sprawienie, że 90% rodaków będzie mogło korzystać z gazu. To jest ogromne wyzwanie, które może się zrealizować tylko i wyłącznie dzięki Państwu - Państwa profesjonalizmowi, wielkiemu zaangażowaniu i oddaniu. Wierzę, że w naszym województwie to zadanie również zostanie dobrze wykonane – powiedział wojewoda Władysław Dajczak przekazując podziękowania i słowa uznania zebranym pracownikom Polskiej Spółki Gazownictwa.
Podczas uroczystości Dyrektor Oddziału w Gorzowie Wielkopolskim Mariusz Korabiowski wręczył pracownikom odznaczenia i wyróżnienia branżowe:
Uroczysta akademia zwieńczona została występem uczniów Szkoły Muzycznej I Stopnia im. W. J Ciesielskiego w Gorzowie Wielkopolskim.
![]() |
Od 3 grudnia 2018 r. dostęp do wyników badań obrazowych (RTG, rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy) wykonywanych w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Radiologii Interwencyjnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. jest jeszcze łatwiejszy.
Już nie trzeba pilnować i używać płyt CD ani zaawansowanego oprogramowania komputerowego. Teraz są one dostępne w Internecie. Aby uzyskać dostęp do aktualnych i archiwalnych wyników badań wystarczy wejść na stronę szpitala (www.szpital.gorzow.pl) odszukać odnośnik „Dostęp do wyników obrazowych”, zalogować się podając PESEL i numer telefonu podany podczas rejestracji do badań. Na ten numer system wyśle SMS z kodem uwierzytelniającym. Po wpisaniu otrzymanego kodu do komórki logowania uzyskujemy dostęp do naszych wyników badań w dowolnym miejscu na świecie. Taki system, poza Gorzowem, mają jeszcze tylko 3 szpitale w Polsce.
Zakup i wdrożenie oprogramowania umożliwiającego realizację e-usług (udostępnianie obrazów cyfrowych radiologicznych za pośrednictwem Internetu, telekonsultacje), zakup i wdrożenie infrastruktury zabezpieczającej e-usługi, oraz zakup i wdrożenie infrastruktury serwerowej kosztowało ponad 1 746 600 zł. Projekt „Zaawansowane narzędzia obrazowania 3D w informatycznej platformie badań obrazowych w Wielospecjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o.” został dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 kwotą 1 453 878,53 zł.
![]() |
![]() |
![]() |
1. Przetarg numer: Drugi przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej zabudowanej
Dotyczy: Działka nr 333/78 o pow. 0,4396 ha, położona w Ciborzu, obręb Międzylesie, gmina Skąpe
Data przetargu
2019-01-09 10:00:00
Miejsce
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Zielona Góra, ul. Podgórna 7, sala nr 108
Księga wieczysta
ZG1S/00055519/0
Cena wywoławcza
214 500,00 zł
Wadium
10 730,00
Opis
Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa zabudowana, położona na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SP ZOZ w Ciborzu. Nieruchomość obciążona jest nieodpłatnym prawem użytkowania ustanowionym na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Ciborzu. Przed sprzedażą ww. działki użytkownik zrzeknie się nieodpłatnego prawa użytkowania nieruchomości.Nieruchomość w ewidencji gruntów oznaczona jest użytkami Bi, Lz, dr. Działka o nieregularnym kształcie, o płaskim ukształtowaniu terenu, zabudowana jest budynkiem niemieszkalnym (były magazyn żywności), dwukondygnacyjnym z poddaszem użytkowym, w zabudowie wolnostojącej. Obiekt niepodpiwniczony, z dachem dwuspadowym kryty dachówką ceramiczną, wykonany w technologii tradycyjnej. Powierzchnia użytkowa budynku 1343 m². Teren nieruchomości nieogrodzony, porośnięty drzewami iglastymi – sosna. Dostęp do nieruchomości drogą o nawierzchni asfaltowej. Przez teren działki przebiega czynna i użytkowana przez Szpital sieć centralnego ogrzewania w celu doprowadzenia czynnika cieplnego do budynków nr 66,69,72. Dla terenu, na którym znajduje się przedmiotowa nieruchomość, plan zagospodarowania przestrzennego stracił ważność. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Skąpe, działka znajduje się na terenie zorganizowanej działalności inwestycyjnej, usługowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej. Sprzedaż w/w nieruchomości odbędzie się w stanie istniejącego zainwestowania i istniejącej infrastruktury, w związku z tym nabywca w dniu przetargu, złoży oświadczenie, że zapoznał się ze stanem faktycznym i prawnym przedmiotu sprzedaży i przejmie ją bez zastrzeżeń. Nieruchomość nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Celem zapewnienia działce 333/78 dostępu do drogi publicznej ustanowiona zostanie służebność gruntowa (drogowa) polegająca na prawie swobodnego przejścia i przejazdu przez działkę stanowiącą własność Województwa Lubuskiego, oznaczoną nr 333/76 położoną w obrębie Międzylesie, gmina Skąpe, dla której Sąd Rejonowy w Świebodzinie prowadzi księgę wieczystą KW nr ZG1S/00023393/7, na rzecz każdoczesnych właścicieli lub współwłaścicieli działek nr 333/75, 333/78 i 333/81. Nieruchomość nie jest przedmiotem jakichkolwiek zobowiązań wobec osób trzecich. Nieruchomość nie jest położona w obszarze rewitalizacji oraz w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r., o rewitalizacji ( Dz.U z 2018 r., poz. 1398). Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej w myśl ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków ( Dz.U. z 2018 r., poz.1984). Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 z późn. zm.) sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT. Pierwsze przetargi przeprowadzono w dniu 03.10.2018 r.
Informacje dodatkowe
1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, które należy wpłacić na konto Zarządu Województwa Lubuskiego nr 48 1560 0013 2483 0674 1808 0003 Getin Noble Bank S.A. ul. Przyokopowa 33, 02-208 Warszawa, w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 03.01.2019 r.wymagana kwota znajdowała się na ww. koncie. Za datę wniesienia wadium przyjmuje się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Zarządu Województwa Lubuskiego. W tytule przelewu, wpłaty wadium należy wpisać położenie nieruchomości wraz z numerem ewidencyjnym działki, będącej przedmiotem przetargu oraz dane osobowe uczestnika przetargu, w przypadku, gdy uczestnikiem jest inny podmiot niż dokonujący wpłaty. 2. Osoby, które wpłaciły wadium przystępują do przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa. Każdy z uczestników przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej : w przypadku osoby fizycznej : dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, w przypadku osoby fizycznej prowadzonej działalność gospodarczą: dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela/przedstawicieli osoby prawnej lub innej jednostki podlegającej obowiązkowi wpisu do KRS: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz aktualny (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) odpis z krajowego rejestru sądowego. 3.W przypadku nabycia nieruchomości przez cudzoziemców mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 2017 r.. poz. 2278).4. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zwrot wadium pozostałym uczestnikom przetargu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zamknięcia bądź odwołania przetargu, przelewem na podane konto bankowe. 5. Przetarg jest ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie (wynoszące nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) powyżej ceny wywoławczej. 6. Kupujący jest zobowiązany do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości na konto sprzedającego najpóźniej przed zawarciem umowy sprzedaży - aktu notarialnego, którego termin zostanie ustalony w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia aktu notarialnego i opłaty sądowe w całości ponosi nabywca. 7. Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia aktu notarialnego. 8. Nie przystąpienie osoby wyłonionej jako nabywca nieruchomości bez wcześniejszego usprawiedliwienia w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży będzie uznane za jednostronne odstąpienie od zawarcia umowy i zgodnie z art. 41 ust 2 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz.2204) wpłacone wadium nie będzie podlegało zwrotowi. 9. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu lub żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej jednego postąpienia (wynoszącego nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej) powyżej ceny wywoławczej. 10. Treść ogłoszenia przetargowego zostaje zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (parter), na stronie internetowej www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego www.bip.lubuskie.pl. Informacja o ogłoszeniu przetargu (wyciąg z ogłoszenia) zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej (Gazeta Lubuska). 11. Zarząd Województwa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu tylko z uzasadnionej przyczyny w formie właściwej dla jego ogłoszenia. 12. Oględziny nieruchomości możliwe będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343. 13. Dodatkowych informacji w sprawie nabycia nieruchomości udziela Wydział Zarządzania Mieniem Województwa Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343.
Dotyczy: Działka nr 333/75 o pow. 0,5760 ha, położona w Ciborzu, obręb Międzylesie, gmina Skąpe
2019-01-09 09:00:00
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Zielona Góra, ul. Podgórna 7, sala nr 108
ZG1S/00055294/6
34 000,00 zł
3 400,00 zł
Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa zabudowana, położona na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SP ZOZ w Ciborzu. Nieruchomość obciążona jest nieodpłatnym prawem użytkowania ustanowionym na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Ciborzu. Przed sprzedażą ww. działki użytkownik zrzeknie się nieodpłatnego prawa użytkowania nieruchomości. Nieruchomość w ewidencji gruntów oznaczona jest użytkiem Lz i Bi. Działka o nieregularnym kształcie i zróżnicowanym terenie, zabudowana jest budynkiem niemieszkalnym (po byłym prosektorium), jednokondygnacyjnym w zabudowie wolnostojącej Obiekt niepodpiwniczony, wykonany w technologii tradycyjnej. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 64 m². Budynek nieużytkowany. Teren nieruchomości nieogrodzony, porośnięty drzewami iglastymi-sosna, liściastymi oraz krzewami. Dojazd do nieruchomości drogą o nawierzchni asfaltowej. Dla terenu, na którym znajdują się przedmiotowe nieruchomości, plan zagospodarowania przestrzennego stracił ważność. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Skąpe, działka znajduje się na terenie zorganizowanej działalności inwestycyjnej, usługowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej .Nieruchomość nie posiada bezpośredniego dostępu do drogi publicznej. Celem zapewnienia działce nr 333/75 dostępu do drogi publicznej, ustanowiona zostanie służebność gruntowa (drogowa) polegająca na prawie swobodnego przejścia i przejazdu przez działkę stanowiącą własność Województwa Lubuskiego, oznaczoną nr 333/76 położoną w obrębie Międzylesie, gmina Skąpe, dla której Sąd Rejonowy w Świebodzinie prowadzi księgę wieczystą KW nr ZG1S/00023393/7, na rzecz każdoczesnych właścicieli lub współwłaścicieli działek nr 333/75, 333/78 i 333/81. Nieruchomość nie jest przedmiotem zobowiązań wobec osób trzecich. Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej w myśl ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz.U. z 2018 r., poz.1984). Nieruchomość nie jest położona w obszarze rewitalizacji oraz w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r., o rewitalizacji (Dz.U. z 2018 r., poz.1398). Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 z późn. zm.) sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT. Pierwszy przetarg przeprowadzono w dniu 03.10.2018 r.
1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, które należy wpłacić na konto Zarządu Województwa Lubuskiego nr 48 1560 0013 2483 0674 1808 0003 Getin Noble Bank S.A. ul. Przyokopowa 33, 02-208 Warszawa, w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 03.01.2019 r.wymagana kwota znajdowała się na ww. koncie. Za datę wniesienia wadium przyjmuje się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Zarządu Województwa Lubuskiego. W tytule przelewu, wpłaty wadium należy wpisać położenie nieruchomości wraz z numerem ewidencyjnym działki, będącej przedmiotem przetargu oraz dane osobowe uczestnika przetargu, w przypadku, gdy uczestnikiem jest inny podmiot niż dokonujący wpłaty. 2. Osoby, które wpłaciły wadium przystępują do przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa. Każdy z uczestników przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej : w przypadku osoby fizycznej : dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, w przypadku osoby fizycznej prowadzonej działalność gospodarczą: dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela/przedstawicieli osoby prawnej lub innej jednostki podlegającej obowiązkowi wpisu do KRS: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz aktualny (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) odpis z krajowego rejestru sądowego. 3.W przypadku nabycia nieruchomości przez cudzoziemców mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 2017 r.. poz. 2278).4. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zwrot wadium pozostałym uczestnikom przetargu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zamknięcia bądź odwołania przetargu, przelewem na podane konto bankowe. 5. Przetarg jest ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie (wynoszące nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) powyżej ceny wywoławczej. 6. Kupujący jest zobowiązany do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości na konto sprzedającego najpóźniej przed zawarciem umowy sprzedaży - aktu notarialnego, którego termin zostanie ustalony w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia aktu notarialnego i opłaty sądowe w całości ponosi nabywca. 7. Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia aktu notarialnego. 8. Nie przystąpienie osoby wyłonionej jako nabywca nieruchomości bez wcześniejszego usprawiedliwienia w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży będzie uznane za jednostronne odstąpienie od zawarcia umowy i zgodnie z art. 41 ust 2 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz.2204) wpłacone wadium nie będzie podlegało zwrotowi. 9. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu lub żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej jednego postąpienia (wynoszącego nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej) powyżej ceny wywoławczej. 10. Treść ogłoszenia przetargowego zostaje zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (parter), na stronie internetowej www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego www.bip.lubuskie.pl. Informacja o ogłoszeniu przetargu (wyciąg z ogłoszenia) zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej (Gazeta Lubuska). 11. Zarząd Województwa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu tylko z uzasadnionej przyczyny w formie właściwej dla jego ogłoszenia. 12. Oględziny nieruchomości możliwe będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343. 13. Dodatkowych informacji w sprawie nabycia nieruchomości udziela Wydział Zarządzania Mieniem Województwa Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343.
Dotyczy: Działka nr 333/81 o pow. 0,8346 ha, położona w Ciborzu, obręb Międzylesie, gmina Skąpe
2019-01-09 11:00:00
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
Zielona Góra, ul. Podgórna 7, sala nr 108
ZG1S/00055295/3
204 000,00 zł
10 200,00 zł
Przedmiotem przetargu jest nieruchomość gruntowa zabudowana, położona na terenie Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Nerwowo i Psychicznie Chorych SP ZOZ w Ciborzu. Nieruchomość obciążona jest nieodpłatnym prawem użytkowania ustanowionym na rzecz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego dla Psychicznie i Nerwowo Chorych w Ciborzu. Przed sprzedażą ww. działki użytkownik zrzeknie się nieodpłatnego prawa użytkowania nieruchomości. Nieruchomość w ewidencji gruntów oznaczona jest użytkami Bi i Lz. Działka o terenie nierównym w części porośniętym lasem z przewagą drzew sosny oraz krzewami, zabudowana jest budynkiem o funkcji niemieszkalnej (byłym warsztatem terapii zajęciowe) o powierzchni użytkowej 2 971 m2. Budynek wolnostojący, jednokondygnacyjny, podpiwniczony z poddaszem użytkowym w kształcie czworoboku z patio, wykonany w technologii tradycyjnej. Teren działki nieogrodzony. Dojazd do nieruchomości drogą o nawierzchni asfaltowej. Dla terenu, na którym znajduje się przedmiotowa nieruchomość, plan zagospodarowania przestrzennego stracił ważność. Zgodnie ze Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego gminy Skąpe, działka znajduje się na terenie zorganizowanej działalności inwestycyjnej, usługowej z dopuszczeniem zabudowy mieszkaniowej. Celem zapewnienia działce 333/81 dostępu do drogi publicznej ustanowiona zostanie służebność gruntowa (drogowa) polegająca na prawie swobodnego przejścia i przejazdu przez działkę stanowiącą własność Województwa Lubuskiego, oznaczoną nr 333/76 położoną w obrębie Międzylesie, gmina Skąpe, dla której Sąd Rejonowy w Świebodzinie prowadzi księgę wieczystą KW nr ZG1S/00023393/7, na rzecz każdoczesnych właścicieli lub współwłaścicieli działek nr 333/75, 333/78 i 333/81. Nieruchomość nie jest przedmiotem jakichkolwiek zobowiązań wobec osób trzecich. Nieruchomość nie jest położona w obszarze rewitalizacji oraz w obszarze Specjalnej Strefy Rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r., o rewitalizacji ( Dz.U z 2018 r., poz. 1398).Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej w myśl ustawy z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków ( Dz.U. z 2018 r. poz.1984). Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 z późn. zm.) sprzedaż nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT. Pierwszy przetarg przeprowadzono w dniu 03.10.2018 r.
1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, które należy wpłacić na konto Zarządu Województwa Lubuskiego nr 48 1560 0013 2483 0674 1808 0003 Getin Noble Bank S.A. ul. Przyokopowa 33, 02-208 Warszawa, w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 03.01.2019 r.wymagana kwota znajdowała się na ww. koncie. Za datę wniesienia wadium przyjmuje się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Zarządu Województwa Lubuskiego. W tytule przelewu, wpłaty wadium należy wpisać położenie nieruchomości wraz z numerem ewidencyjnym działki, będącej przedmiotem przetargu oraz dane osobowe uczestnika przetargu, w przypadku, gdy uczestnikiem jest inny podmiot niż dokonujący wpłaty. 2. Osoby, które wpłaciły wadium przystępują do przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa. Każdy z uczestników przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej : w przypadku osoby fizycznej : dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, w przypadku osoby fizycznej prowadzonej działalność gospodarczą: dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela/przedstawicieli osoby prawnej lub innej jednostki podlegającej obowiązkowi wpisu do KRS: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz aktualny (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) odpis z krajowego rejestru sądowego. 3.W przypadku nabycia nieruchomości przez cudzoziemców mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 2017 r.. poz. 2278).4. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zwrot wadium pozostałym uczestnikom przetargu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zamknięcia bądź odwołania przetargu, przelewem na podane konto bankowe. 5. Przetarg jest ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie (wynoszące nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) powyżej ceny wywoławczej. 6. Kupujący jest zobowiązany do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości na konto sprzedającego najpóźniej przed zawarciem umowy sprzedaży - aktu notarialnego, którego termin zostanie ustalony w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia aktu notarialnego i opłaty sądowe w całości ponosi nabywca. 7. Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia aktu notarialnego. 8. Nie przystąpienie osoby wyłonionej jako nabywca nieruchomości bez wcześniejszego usprawiedliwienia w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży będzie uznane za jednostronne odstąpienie od zawarcia umowy i zgodnie z art. 41 ust 2 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz.2204) wpłacone wadium nie będzie podlegało zwrotowi. 9. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu lub żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej jednego postąpienia (wynoszącego nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej) powyżej ceny wywoławczej. 10. Treść ogłoszenia przetargowego zostaje zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (parter), na stronie internetowej www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego www.bip.lubuskie.pl. Informacja o ogłoszeniu przetargu (wyciąg z ogłoszenia) zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej (Gazeta Lubuska). 11. Zarząd Województwa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu tylko z uzasadnionej przyczyny w formie właściwej dla jego ogłoszenia. 12. Oględziny nieruchomości możliwe będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343. 13. Dodatkowych informacji w sprawie nabycia nieruchomości udziela Wydział Zarządzania Mieniem Województwa Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343.
Dotyczy: Działka 806/1 o pow. 1,2033, położona w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Niepodległości, obręb 0002 Górczyn
2019-02-06 11:00:00
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego,
Zielona Góra, ul. Podgórna 7, sala nr 108
GW1G/00072795/8
1 997 547,00 zł
99 880,00 zł
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa niezabudowana o numerze ewidencyjnym 806/1, oznaczona użytkami: RIIIa i RIIIb - grunty orne. Zgodnie z ustawą z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1161 z późn.zm.) przed uzyskaniem pozwolenia na budowę nabywca nieruchomości musi wystąpić o decyzję zezwalającą na wyłączenie gruntów z produkcji użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego i organicznego. Ponadto nabywca nieruchomości po zezwolenie na wyłączenie gruntów z produkcji, jest obowiązany uiścić należność i opłaty roczne. Obowiązek taki powstaje od dnia faktycznego wyłączenia gruntów z produkcji. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzów Wielkopolski: działka nr 806/1 wchodzi w obszar o symbolu 3U, 4U – teren usług publicznych i komercyjnych oraz W2 – lokalizacja zjazdu orientacyjna. Niezbędną infrastrukturę techniczną potrzebną do planowanego obiektu nabywca (inwestor) wykona we własnym zakresie i na własny koszt, w porozumieniu z odpowiednimi dysponentami urządzeń. Nieruchomość nie jest obciążona żadnymi prawami rzeczowymi osób trzecich, oraz nie jest przedmiotem zobowiązań wobec osób trzecich. Nieruchomość nie znajduje się na obszarze zdegradowanym oraz na obszarze rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U z 2018 r., poz. 1398z pózn. zm.). Nieruchomość nie jest objęta uproszczonym planem urządzenia lasu i nie wydano w stosunku do niej decyzji Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. określającego zadania z zakresu gospodarki leśnej. Zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r., poz.1221 z późn. zm.), cena nieruchomości zawiera podatek od towarów i usług VAT w stawce 23%. Pierwszy przetarg przeprowadzono w dniu 12.10.2018 r.
Sprzedaż ww. nieruchomości odbędzie się w stanie istniejącego zainwestowania i istniejącej infrastruktury, w związku z tym nabywca w dniu przetargu złoży oświadczenie, że zapoznał się ze stanem faktycznym i prawnym przedmiotu sprzedaży i przejmie ją bez zastrzeżeń. 1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, które należy wpłacić na konto Zarządu Województwa Lubuskiego nr 48 1560 0013 2483 0674 1808 0003 Getin Noble Bank S.A. ul. Przyokopowa 33, 02-208 Warszawa, w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 31.01.2019 r. wymagana kwota znajdowała się na ww. koncie. Za datę wniesienia wadium przyjmuje się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Zarządu Województwa Lubuskiego. W tytule przelewu, wpłaty wadium należy wpisać położenie nieruchomości wraz z numerem ewidencyjnym działki, będącej przedmiotem przetargu oraz dane osobowe uczestnika przetargu, w przypadku, gdy uczestnikiem jest inny podmiot niż dokonujący wpłaty. 2. Osoby, które wpłaciły wadium przystępują do przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa. Każdy z uczestników przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej : w przypadku osoby fizycznej : dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, w przypadku osoby fizycznej prowadzonej działalność gospodarczą: dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela/przedstawicieli osoby prawnej lub innej jednostki podlegającej obowiązkowi wpisu do KRS: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz aktualny (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) odpis z krajowego rejestru sądowego. 3.W przypadku nabycia nieruchomości przez cudzoziemców mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 2017 r.. poz. 2278).4. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zwrot wadium pozostałym uczestnikom przetargu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zamknięcia bądź odwołania przetargu, przelewem na podane konto bankowe. 5. Przetarg jest ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie (wynoszące nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) powyżej ceny wywoławczej. 6. Kupujący jest zobowiązany do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości na konto sprzedającego najpóźniej przed zawarciem umowy sprzedaży - aktu notarialnego, którego termin zostanie ustalony w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia aktu notarialnego i opłaty sądowe w całości ponosi nabywca. 7. Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia aktu notarialnego. 8. Nie przystąpienie osoby wyłonionej jako nabywca nieruchomości bez wcześniejszego usprawiedliwienia w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży będzie uznane za jednostronne odstąpienie od zawarcia umowy i zgodnie z art. 41 ust 2 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz.2204) wpłacone wadium nie będzie podlegało zwrotowi. 9. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu lub żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej jednego postąpienia (wynoszącego nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej) powyżej ceny wywoławczej. 10. Treść ogłoszenia przetargowego zostaje zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (parter), na stronie internetowej www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego www.bip.lubuskie.pl. Informacja o ogłoszeniu przetargu (wyciąg z ogłoszenia) zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie ogólnopolskiej (Gazeta Wyborcza).11. Zarząd Województwa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu tylko z uzasadnionej przyczyny w formie właściwej dla jego ogłoszenia. 12. Oględziny nieruchomości możliwe będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343. 13. Dodatkowych informacji w sprawie nabycia nieruchomości udziela Wydział Zarządzania Mieniem Województwa Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343.
Dotyczy: Działka 806/3 o pow. 0,6823 ha ,położona w Gorzowie Wielkopolskim, ul. Niepodległości, obręb 0002 Górczyn
2019-02-06 12:00:00
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego,
Zielona Góra, ul. Podgórna 7, sala nr 108
GW1G/00072795/8
1 286 589,00 zł
64 330,00 zł
Przedmiotem sprzedaży jest nieruchomość gruntowa niezabudowana o numerze ewidencyjnym 806/3, oznaczona użytkiem: RIIIb - grunty orne. Zgodnie z ustawą z dnia 3 lutego 1995 r. o ochronie gruntów rolnych i leśnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1161 z późn.zm.) przed uzyskaniem pozwolenia na budowę nabywca nieruchomości musi wystąpić o decyzję zezwalającą na wyłączenie gruntów z produkcji użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego i organicznego. Ponadto nabywca nieruchomości po zezwolenie na wyłączenie gruntów z produkcji, jest obowiązany uiścić należność i opłaty roczne. Obowiązek taki powstaje od dnia faktycznego wyłączenia gruntów z produkcji. W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego miasta Gorzów Wielkopolski: działka nr 806/3 wchodzi w obszar o symbolu 2U – teren zabudowy usługowej. Niezbędną infrastrukturę techniczną potrzebną do planowanego obiektu nabywca (inwestor) wykona we własnym zakresie i na własny koszt, w porozumieniu z odpowiednimi dysponentami urządzeń. Nieruchomość nie jest obciążona żadnymi prawami rzeczowymi osób trzecich, oraz nie jest przedmiotem zobowiązań wobec osób trzecich. Nieruchomość nie znajduje się na obszarze zdegradowanym oraz na obszarze rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U z 2018 r., poz. 1398 z późn. zm.)Nieruchomość nie jest objęta uproszczonym planem urządzenia lasu i nie wydano w stosunku do niej decyzji Prezydenta Miasta Gorzowa Wielkopolskiego. określającego zadania z zakresu gospodarki leśnej. Zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r., poz.1221 z późn. zm.), cena nieruchomości zawiera podatek od towarów i usług VAT w stawce 23%. Pierwszy przetarg przeprowadzono w dniu 12.10.2018 r.
1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, które należy wpłacić na konto Zarządu Województwa Lubuskiego nr 48 1560 0013 2483 0674 1808 0003 Getin Noble Bank S.A. ul. Przyokopowa 33, 02-208 Warszawa, w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 31.01.2019 r.wymagana kwota znajdowała się na ww. koncie. Za datę wniesienia wadium przyjmuje się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Zarządu Województwa Lubuskiego. W tytule przelewu, wpłaty wadium należy wpisać położenie nieruchomości wraz z numerem ewidencyjnym działki, będącej przedmiotem przetargu oraz dane osobowe uczestnika przetargu, w przypadku, gdy uczestnikiem jest inny podmiot niż dokonujący wpłaty. 2. Osoby, które wpłaciły wadium przystępują do przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa. Każdy z uczestników przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej : w przypadku osoby fizycznej : dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, w przypadku osoby fizycznej prowadzonej działalność gospodarczą: dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela/przedstawicieli osoby prawnej lub innej jednostki podlegającej obowiązkowi wpisu do KRS: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz aktualny (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) odpis z krajowego rejestru sądowego. 3.W przypadku nabycia nieruchomości przez cudzoziemców mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 2017 r.. poz. 2278).4. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zwrot wadium pozostałym uczestnikom przetargu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zamknięcia bądź odwołania przetargu, przelewem na podane konto bankowe. 5. Przetarg jest ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie (wynoszące nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) powyżej ceny wywoławczej. 6. Kupujący jest zobowiązany do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości na konto sprzedającego najpóźniej przed zawarciem umowy sprzedaży - aktu notarialnego, którego termin zostanie ustalony w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia aktu notarialnego i opłaty sądowe w całości ponosi nabywca. 7. Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia aktu notarialnego. 8. Nie przystąpienie osoby wyłonionej jako nabywca nieruchomości bez wcześniejszego usprawiedliwienia w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży będzie uznane za jednostronne odstąpienie od zawarcia umowy i zgodnie z art. 41 ust 2 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz.2204) wpłacone wadium nie będzie podlegało zwrotowi. 9. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu lub żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej jednego postąpienia (wynoszącego nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej) powyżej ceny wywoławczej. 10. Treść ogłoszenia przetargowego zostaje zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (parter), na stronie internetowej www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego www.bip.lubuskie.pl. Informacja o ogłoszeniu przetargu (wyciąg z ogłoszenia) zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie ogólnopolskiej (Gazeta Wyborcza).11. Zarząd Województwa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu tylko z uzasadnionej przyczyny w formie właściwej dla jego ogłoszenia. 12. Oględziny nieruchomości możliwe będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343. 13. Dodatkowych informacji w sprawie nabycia nieruchomości udziela Wydział Zarządzania Mieniem Województwa Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343.
Dotyczy: Działek nr 732/16 i 732/17 o łącznej pow. 0,0995 ha położonych w Torzymiu, ul. Biernackiego, obręb 0073 Torzym
2019-01-09 12:00:00
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7, w sali nr 108
GW1U/00021327/8
32 700,00 zł
3 270,00 zł
Nieruchomość w ewidencji gruntów oznaczona jest użytkiem Bi - inne tereny zabudowane. Nieruchomość zabudowana jest budynkiem o funkcji magazynowej. Budynek jednokondygnacyjny, wolnostojący, niepodpiwniczony, wykonany w technologii murowanej. Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 110,20 m². Na działce 732/17 znajduje się wyłączony z eksploatacji zbiornik przepływowy oczyszczalni ścieków. Przeznaczenie nieruchomości w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego: tereny zainwestowane przeznaczone do rehabilitacji i uzupełnień. Nieruchomość nie jest obciążona żadnymi prawami rzeczowymi osób trzecich oraz nie jest przedmiotem zobowiązań. Nieruchomość nie jest położona w obszarze rewitalizacji oraz w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2018 r., poz. 1398). Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej, o którym mowa w ustawie z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz.U z 2018 poz. 1984). Ww. nieruchomość nie jest objęta uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją starosty wydaną na podstawie inwentaryzacji stanu lasu, o której mowa w ustawie z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz.U. z 2018 poz. 2129). Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 z późn. zm.) sprzedaż w/w nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT. Pierwszy przetarg przeprowadzono w dniu 12.09.2018 r.
Sprzedaż w/w nieruchomości odbędzie się w stanie istniejącego zainwestowania i istniejącej infrastruktury, w związku z czym nabywca przejmie daną nieruchomość w stanie faktycznym i prawnym, jak również w dniu przetargu złoży oświadczenie o zapoznaniu się z przedmiotem przetargu i akceptacją jego stanu. 1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, które należy wpłacić na rachunek Zarządu Województwa Lubuskiego nr 48 1560 0013 2483 0674 1808 0003 Getin Noble Bank S.A. ul. Przyokopowa 33, 02-208 Warszawa, w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 03.01.2019 r.wymagana kwota znajdowała się na ww. koncie. Za datę wniesienia wadium przyjmuje się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Zarządu Województwa Lubuskiego. W tytule przelewu, wpłaty wadium należy wpisać położenie nieruchomości wraz z numerem ewidencyjnym działki, będącej przedmiotem przetargu oraz dane osobowe uczestnika przetargu, w przypadku, gdy uczestnikiem jest inny podmiot niż dokonujący wpłaty. 2. Osoby, które wpłaciły wadium przystępują do przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa. Każdy z uczestników przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej : w przypadku osoby fizycznej : dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, w przypadku osoby fizycznej prowadzonej działalność gospodarczą: dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela/przedstawicieli osoby prawnej lub innej jednostki podlegającej obowiązkowi wpisu do KRS: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz aktualny (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) odpis z krajowego rejestru sądowego. 3.W przypadku nabycia nieruchomości przez cudzoziemców mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 2017 r.. poz. 2278).4. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zwrot wadium pozostałym uczestnikom przetargu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zamknięcia bądź odwołania przetargu, przelewem na podane konto bankowe. 5. Przetarg jest ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie (wynoszące nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) powyżej ceny wywoławczej. 6. Kupujący jest zobowiązany do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości na konto sprzedającego najpóźniej przed zawarciem umowy sprzedaży - aktu notarialnego, którego termin zostanie ustalony w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia aktu notarialnego i opłaty sądowe w całości ponosi nabywca. 7. Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia aktu notarialnego. 8. Nie przystąpienie osoby wyłonionej jako nabywca nieruchomości bez wcześniejszego usprawiedliwienia w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży będzie uznane za jednostronne odstąpienie od zawarcia umowy i zgodnie z art. 41 ust 2 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz.2204) wpłacone wadium nie będzie podlegało zwrotowi. 9. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu lub żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej jednego postąpienia (wynoszącego nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej) powyżej ceny wywoławczej. 10. Treść ogłoszenia przetargowego zostaje zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (parter), na stronie internetowej www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego www.bip.lubuskie.pl. Informacja o ogłoszeniu przetargu (wyciąg z ogłoszenia) zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej (Gazeta Lubuska).11. Zarząd Województwa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu tylko z uzasadnionej przyczyny w formie właściwej dla jego ogłoszenia. 12. Oględziny nieruchomości możliwe będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343. 13. Dodatkowych informacji w sprawie nabycia nieruchomości udziela Wydział Zarządzania Mieniem Województwa Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343.
Dotyczy: Działka nr 732/27 o pow. 0,1385 ha położona w Torzymiu, obręb 0073 Torzym
2019-01-09 13:00:00
Urząd Marszałkowski Województwa Lubuskiego
w Zielonej Górze przy ul. Podgórnej 7, w sali nr 108
GW1U/00015666/1
30 600,00 zł
3 060,00 zł
Nieruchomość w ewidencji gruntów oznaczona jest użytkiem Bi - inne tereny zabudowane, Lz-RVI – grunty zadrzewione i zakrzewione. Nieruchomość zabudowana jest budynkiem użytkowym o funkcji magazynowej o powierzchni użytkowej 263,80 m². Budynek jednokondygnacyjny, wolnostojący, niepodpiwniczony.Przeznaczenie nieruchomości w Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego: tereny zainwestowane przeznaczone do rehabilitacji i uzupełnień. Nieruchomość nie jest obciążona żadnymi prawami rzeczowymi osób trzecich oraz nie jest przedmiotem zobowiązań. Nieruchomość nie jest położona w obszarze rewitalizacji oraz w Specjalnej Strefie Rewitalizacji, o których mowa w ustawie z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2018 r., poz. 1398). Budynek nie posiada świadectwa charakterystyki energetycznej, o którym mowa w ustawie z dnia 29 sierpnia 2014 r. o charakterystyce energetycznej budynków (Dz. U. z 2018 r., poz.1984). Ww. nieruchomość nie jest objęta uproszczonym planem urządzenia lasu lub decyzją starosty wydaną na podstawie inwentaryzacji stanu lasu, o której mowa w ustawie z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2018 poz. 2129). Zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2017 r., poz. 1221 z późn. zm.) sprzedaż w/w nieruchomości zwolniona jest z podatku VAT. Pierwszy przetarg przeprowadzono w dniu 12.09.2018 r.
Sprzedaż w/w nieruchomości odbędzie się w stanie istniejącego zainwestowania i istniejącej infrastruktury, w związku z czym nabywca przejmie daną nieruchomość w stanie faktycznym i prawnym, jak również w dniu przetargu złoży oświadczenie o zapoznaniu się z przedmiotem przetargu i akceptacją jego stanu. 1. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, które należy wpłacić na rachunek Zarządu Województwa Lubuskiego nr 48 1560 0013 2483 0674 1808 0003 Getin Noble Bank S.A. ul. Przyokopowa 33, 02-208 Warszawa, w takim terminie, aby najpóźniej w dniu 03.01.2019 r.wymagana kwota znajdowała się na ww. koncie. Za datę wniesienia wadium przyjmuje się dzień wpływu środków na rachunek bankowy Zarządu Województwa Lubuskiego. W tytule przelewu, wpłaty wadium należy wpisać położenie nieruchomości wraz z numerem ewidencyjnym działki, będącej przedmiotem przetargu oraz dane osobowe uczestnika przetargu, w przypadku, gdy uczestnikiem jest inny podmiot niż dokonujący wpłaty. 2. Osoby, które wpłaciły wadium przystępują do przetargu osobiście lub za okazaniem pełnomocnictwa. Każdy z uczestników przetargu zobowiązany jest okazać komisji przetargowej : w przypadku osoby fizycznej : dokument potwierdzający tożsamość (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy), w przypadku pełnomocnika osoby fizycznej: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz pełnomocnictwo notarialne lub z notarialnie poświadczonym podpisem mocodawcy, w przypadku osoby fizycznej prowadzonej działalność gospodarczą: dokument potwierdzający tożsamość oraz aktualne (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) zaświadczenie o prowadzeniu działalności gospodarczej, w przypadku przedstawiciela/przedstawicieli osoby prawnej lub innej jednostki podlegającej obowiązkowi wpisu do KRS: dokument potwierdzający tożsamość pełnomocnika oraz aktualny (nie dłużej niż sprzed 3 miesięcy) odpis z krajowego rejestru sądowego. 3.W przypadku nabycia nieruchomości przez cudzoziemców mają zastosowanie przepisy ustawy z dnia 24 marca 1920 r., o nabywaniu nieruchomości przez cudzoziemców (Dz.U. z 2017 r.. poz. 2278).4. Wadium wpłacone przez uczestnika, który wygra przetarg, zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Zwrot wadium pozostałym uczestnikom przetargu nastąpi w terminie 3 dni od dnia zamknięcia bądź odwołania przetargu, przelewem na podane konto bankowe. 5. Przetarg jest ważny, jeżeli przynajmniej jeden uczestnik zaoferuje co najmniej jedno postąpienie (wynoszące nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych) powyżej ceny wywoławczej. 6. Kupujący jest zobowiązany do wpłacenia całości ceny nabycia nieruchomości na konto sprzedającego najpóźniej przed zawarciem umowy sprzedaży - aktu notarialnego, którego termin zostanie ustalony w ciągu 21 dni od rozstrzygnięcia przetargu. Koszty sporządzenia aktu notarialnego i opłaty sądowe w całości ponosi nabywca. 7. Organizator przetargu zawiadomi osobę ustaloną jako nabywca nieruchomości o miejscu i terminie zawarcia aktu notarialnego. 8. Nie przystąpienie osoby wyłonionej jako nabywca nieruchomości bez wcześniejszego usprawiedliwienia w terminie i miejscu wskazanym w zawiadomieniu do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży będzie uznane za jednostronne odstąpienie od zawarcia umowy i zgodnie z art. 41 ust 2 ustawy z dnia 21.08.1997 r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2018 r., poz.2204) wpłacone wadium nie będzie podlegało zwrotowi. 9. Przetarg uważa się za zakończony wynikiem negatywnym, jeżeli nikt nie przystąpił do przetargu lub żaden z uczestników przetargu nie zaoferuje co najmniej jednego postąpienia (wynoszącego nie mniej niż 1 % ceny wywoławczej) powyżej ceny wywoławczej. 10. Treść ogłoszenia przetargowego zostaje zamieszczone na tablicy ogłoszeń Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze (parter), na stronie internetowej www.lubuskie.pl, w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego www.bip.lubuskie.pl. Informacja o ogłoszeniu przetargu (wyciąg z ogłoszenia) zostaje podana do publicznej wiadomości w prasie lokalnej (Gazeta Lubuska).11. Zarząd Województwa zastrzega sobie prawo do odwołania przetargu tylko z uzasadnionej przyczyny w formie właściwej dla jego ogłoszenia. 12. Oględziny nieruchomości możliwe będą po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343. 13. Dodatkowych informacji w sprawie nabycia nieruchomości udziela Wydział Zarządzania Mieniem Województwa Departamentu Geodezji, Gospodarki Nieruchomościami i Planowania Przestrzennego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze, pod numerem telefonu 68 45 65 471 lub tel. 68 45 65 343.