Osób online: 93; czwartek, 13 grudzień 2018 Imieniny Dalidy, Juliusza, Łucji
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Jeden LIDER po 3 kolejce DBBL
74336.JPG

Źródło: Koordynator GLAK - MarekOnek

Mamy lidera, Home Street Home pokonuje MK Zaune 49:36(6:10, 18:6, 10:9, 15:11).

Jelski "show", BPU Sukurs pokonuje Kozaryn Spedycja 77:66(19:8, 8:14, 22:20, 28:24)

Niezwykle ciekawie zapowiadał się pojedynek BPU SUKURS - KOZARYN SPEDYCJA i tak też było, pierwsza kwarta należy jednak do BPU Sukurs. Niezwykle skuteczny tego dnia Konrad Jelski rzuca pierwsze punkty w meczu i pd początku spotkania daje prowadzenie swojej ekipie. Pierwsza część spotkania kończy się w takim sam sposób jak zaczęła, znów wspomniany już wcześniej Jelski zdobywa swój dziewiąty punkt w meczu i Sukurs po pierwszej części spotkania prowadzi 19:8. Druga kwarta to przebudzenie graczy Kozaryn Spedycja. Sygnał do ataku dał Wojciech Wawrzyniak, który zdobywa pierwsze punkty dla swojej ekipy w tej części pojedynku, mija pięć minut i znów Wawrzyniak(6 punkt w 2 kwarcie) punktuje zmniejszając stratę do ośmiu punktów 16:24. W końcówce drugiej połowy Kozaryn nie zwalnia tempa i za sprawą skutecznego wejścia pod kosz Sebastiana Sobieszczuka zmniejsza stratę do rywala przed drugą połową na 5 punktów 22:27. Trzecia część spotkania to typowa gra kosz za kosz, żadna z ekip nie odpuszcza, wynik na tablicy rośnie, a przewaga BPU Sukurs się nie zmienia, skuteczność dopisuje obu zespołom, lecz to Sukurs rzuca dwa oczka więcej w tej części meczu, dzięki czemu przed rozpoczęciem ostatniej kwarty prowadzi 49:42. Ostatnie dziesięć minut pojedynku dobrze rozpoczyna Kozaryn Spedycja, a szczególnie Piotr Przyborowski, szybkie dwa rzuty z za linii 6,75, a następnie skuteczne rzuty wolne sprawiają, że po pięciu minutach strata jego ekipy do rywala wynosi dwa punkty 56:54. Chwilę po tym Kamil Dojnikowski(Kozaryn Spedycja) nie potrzebnie popełnia drugi faul techniczny, w efekcie którego musi opuścić boisko. Dezorganizację w szeregach rywali skutecznie wykorzystuje Sukurs, a dokładnie duet Jachimowski(19 pkt.)/Jelski(29 pkt.) punktuje akcja za akcją i pozbawia rywali szans na wygraną. Ostatecznie Sukurs wygrywa kwartę 28:24, a w całym meczu zwycięża 77:66.

Drużyna MK Zaune do pojedynku o fotel lidera desygnowała jedynie piątkę zawodników, w tej piątce zabrakło lidera zespołu Pawła Doberschutza. Początek meczu nie stanowił wielkiego widowiska, dopiero po trzech minutach padły pierwsze punkty, które zdobyła drużyna MK Zaune. Mistrzowie prowadzenia nie oddali do końca kwarty i za sprawą celnego rzutu Roberta Pawłowskiego, równo z końcową syreną wygrywają pierwszą kwartę 10:6. Krótka przerwa przed następną częścią spotkania dobrze podziałała na ekipę HSH, mija pięć minut drugiej kwarty i po celnej "trójce" Grzegorza Kaczmarka, HSH prowadzi 17:13. Z minuty na minutę przewaga Home Street Home rośnie i po pierwszej połowie mamy wynik 24:16. Druga połowa spotkania niewiele zmieniła, Home Street Home kontroluje spotkanie i i dwie ostatnie części spotkania wygrywają kolejno 10:9, 15:11 co daje im zwycięstwo 34:25 oraz fotel lidera rozgrywek.

Wszechnica zdrowia w gorzowskim szpitalu - listopad 20182018-11-27

Męskim problemom urologicznym poświęcona była listopadowa edycja Wszechnicy Zdrowia. To cykl spotkań edukacyjnych dla każdego, organizowanych przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie.
XVII Wojewódzkie Obchody Dnia Pracownika Socjalnego2018-11-26

W Teatrze im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim odbyły się Wojewódzkie Obchody dnia Pracownika Socjalnego.
Dobowy raport bezpieczeństwa w Lubuskiem. Raport za 25.11.2018r2018-11-26

Raport dotyczący działalności służb Wojewody Lubuskiego w trakcie minionej doby. (25.11.2018).
Dwa pewne zwycięstwa unihokeistów2018-11-26

Dwa pewne zwycięstwa zanotowali na swoim koncie seniorzy I LO UKS Floorball Gorzów.
80. rocznica ,,Nocy Kryształowej”2018-11-26

W czwartek 22 listopada 2018 r. na deskach gorzowskiego teatru upamiętniono ofiary nazistowskich prześladowań w niemieckim Landsbergu (od 1945 r. Gorzów Wlkp.).
Skuteczne poszukiwania zaginionego mężczyzny. Pomógł policjant po służbie2018-11-26

Informacja o zaginięciu młodego mężczyzny, a zaraz błyskawiczne i skuteczne działania policjantów, strażaków i służb leśnych, to sytuacja, która miała miejsce w minioną sobotę (26 listopada).
Jedyna droga ucieczki w płomieniach. Gorzowscy policjanci uratowali cztery osoby2018-11-26

Gorzowscy policjanci przeprowadzali interwencję w jednym z mieszkań, kiedy zauważyli, że płoną drzwi wejściowe. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, a w pomieszczeniu było coraz większe zadymienie.
Niepodległościowy pokaz mody2018-11-26

24 listopada w Gorzowie Wlkp. odbył się nietypowy pokaz mody. Młodzież, która brała udział w warsztatach z projektantką Natalią Ślizowską, zaprezentowała swoje ubiory na scenie.
Wszechnica zdrowia w gorzowskim szpitalu2018-11-26

W ramach akcji Movember, już w najbliższy poniedziałek (26 listopada) zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Wszechnicy Zdrowia.
Spotkanie autorskie z twórcami drugiego numeru „LandsbergONu”2018-11-26

Stowarzyszenie NOVUM zaprasza wszystkich gorzowian na spotkanie autorskie z twórcami drugiego numeru magazynu „LandsbergON”.
Biała sobota w gorzowskim szpitalu2018-11-26

Około 100 osób wzięło udział w ostatniej w tym roku Białej Sobocie zorganizowanej przez Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wlkp.
e-ZLA już od 1 grudnia. ZUS wydłuża godziny pracy2018-11-26

Już w najbliższą sobotę e-ZLA staną się jedyną możliwą formą wystawiania zwolnień lekarskich. By ułatwić medykom przejście z formy papierowej na elektroniczną, lubuskie Oddziały ZUS przygotowały specjalne akcje.
Przebudowa przejścia przez Górczyńską2018-11-26

W poniedziałek rozpoczyna się budowa aktywnego przejścia dla pieszych przez ulicę Górczyńską, na wysokości skrzyżowania z ulicą Wróblewskiego.
60 lat Gorzowskiej Orkiestry Dętej2018-11-26

Gorzowska Orkiestra Dęta obchodzi w tym roku jubileusz 60-lecia. Z tej okazji przygotowała „urodzinowy” koncert, który odbył się w sobotę w Teatrze im. Juliusza Osterwy.