HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 105; poniedziałek, 16 lipiec 2018 Imieniny Eustachego, Mariki, Mirelli
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2017-07-06
Pół miliona dla Akademii Gorzowskiej
68240.jpg

Źródło: Lubuskie.pl, Marzena Toczek 

Zarząd Województwa Lubuskiego przyznał Akademii Gorzowskiej dotację 500 tys. zł na, m.in. utworzenie interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa na kierunku Bezpieczeństwo narodowe.

– Uczelnie borykają się z problemem odpływu młodzieży. Dlatego przygotowaliśmy program adresowany do młodych. Jednym z jego elementów jest właśnie wspieranie naszych uczelni – mówiła podczas uroczystego podpisania umowy marszałek Elżbieta Anna Polak.

Jak podkreślała marszałek Elżbieta Anna Polak, samorząd województwa wspiera poprawę jakości kształcenia, aby zapobiec odpływowi młodych z regionu. Jak wynika bowiem z analiz liczba studentów w regionie spadła o 49%. - Zależy nam na tym, aby w regionie powstawały atrakcyjne kierunki kształcenia przede wszystkim dla studentów, ale również takie, które odpowiadają zapotrzebowaniu rynku pracy. Chodzi o to, żeby ludzie, którzy się u nas wykształcą, mogli dostać zatrudnienie i to dobrze płatne – wyjaśniła marszałek.

Dotacja w wysokości 500 tys. zł przeznaczona zostanie na:

a)       Przygotowanie Interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa

b)         Uzupełnienie wyposażenia laboratorium środowiskowego o elementy wsparcia interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa

a)         Wyposażenie laboratorium komputerowego (3 laboratoria) – wsparcie interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa

b)         Uzupełnienie wyposażenia laboratorium środowiskowego o elementy wsparcia interdyscyplinarnego laboratorium analiz europejskich systemów bezpieczeństwa

c)         Zakup książek

Prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor uczelni podkreślała, że to wyposażenie wpłynie na poprawę jakości kształcenia na kierunku Bezpieczeństwo narodowe oraz innych. – Kierunek bezpieczeństwo narodowe jest odpowiedzią na zapotrzebowanie środowiska i regionu. I To właśnie dlatego postanowiliśmy stworzyć pracownię działań kryzysowych, w której studenci tego kierunku oraz kierunku inżynieria bezpieczeństwa oraz administracja będą ćwiczyć sytuacje, jakie mogą się potencjalnie zdarzyć w różnych okolicznościach. Projekt został skonsultowany ze służbami mundurowymi, które także będą mogły korzystać z tego laboratorium, ponieważ oni także muszą doskonalić swoje umiejętności – wyjaśniła.  

Dotacja, na którą dziś podpisana została umowa nie jest pierwszym wsparciem dla uczelni. - W ubiegłym roku zarząd województwa również przeznaczył taką kwotę. Zobowiązaliśmy się do tego. Staramy się wesprzeć panią rektor, kadrę akademii w utrzymaniu statusu akademii i samorząd województwa się z tego wywiązuje. Wsparcie w wysokości 200 tys. zł w ubiegłym roku trzymała także Akademia Wychowania Fizycznego, w tym roku także przygotowujemy taką umowę. Wspieramy również uniwersytet Zielonogórski – poinformowała marszałek Polak. -  Musimy stworzyć atrakcyjne warunki do nauki w regionie, aby zatrzymać młodzież. Te inwestycje bardzo wzmocnią region, bo inwestycja w młodych, to najlepsza inwestycja – dodała.

Poprzednia dotacja dla Akademii Gorzowskiej również w wysokości 500 tys. zł przeznaczona została na:

1)         uzupełnienie wyposażenia Laboratorium (Technik CNC, Automatyki i Robotyki, Mechatroniki, Biomechaniki, Inżynierii Materiałowej, Podstaw Elektroniki i Elektrotechniki)

2)         oprogramowanie dydaktyczno - naukowe

3)         modernizację sprzętu audio-video w sali wykładowej W1 i W2

4)         modernizację sal ćwiczeniowych

5)         modernizację auli o sprzęt do rejestracji video

6)         wyposażenie katedry w notebooki przenośne

7)         wyposażenie zakładu w projektory przenośne

8)         doposażenie Działu Nauki i Wydawnictw oraz zakup książek do biblioteki.

Zarząd województwa szuka także innych sposobów zatrzymania młodych na lubuskich uczelniach. Jednym z nich są stypendia. – Jeżeli chodzi o szkolnictwo średnie to przyznać trzeba, że nasze szkoły są naprawdę na wysokim poziomie. Jednak znaczny procent absolwentów szuka uczelni poza regionem lubuskim. Żeby temu zapobiec, musimy wyjść z konkretną propozycją i jedną z nich będą właśnie stypendia, jak również porozumienia podpisywane z przedsiębiorcami, przy udziale samorządów podstawowych – wyjaśnił wicemarszałek Romuald Gawlik.


Pół miliona dla Akademii GorzowskiejPół miliona dla Akademii Gorzowskiej

Program „Tuptuś” zawita na ul. Marcinkowskiego i Dunikowskiego2017-07-06

Miasto przystępuje do kolejnych działań w ramach programu „Tuptuś”.  
Pół miliona złotych od samorządu województwa dla Akademii im Jakuba z Paradyża2017-07-06

Gorzowska Akademia im. Jakuba z Paradyża otrzymała dziś od samorządu województwa dotację podmiotową w kwocie pół miliona złotych na zadania związane z kształceniem studentów studiów stacjonarnych.  
Słuchacz zgłasza potrzebę poprawek na skrzyżowaniu Czereśniowej i Bohaterów Lenino. Chodzi o lustro drogowe2017-07-06

Niebezpiecznie na skrzyżowaniu ulic Czereśniowej i Bohaterów Lenino.
Pielgrzymom skradziono rowery, policjanci błyskawicznie je odzyskali2017-07-06

Pielgrzymom, którzy nocowali na terenie Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie skradziono dwa rowery. Dzięki szybkiej reakcji i dobremu rozpoznaniu policjanci odzyskali je chwilę po zgłoszeniu. 21-letni mężczyzna odpowie za kradzież, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Wobec drugiej z osób biorących udział w zdarzeniu – 11-letniego chłopca – zostanie przesłana informacja do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.
To szczególny dzień… „Ślubuję!”2017-07-06

Szeregi Lubuskiej Policji zasilili kolejni stróże prawa. W czwartek (6 czerwca) siedmiu funkcjonariuszy złożyło ślubowanie na sztandar Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Już za kilka dni rozpoczną szkolenie podstawowe, by po jego ukończeniu skutecznie i profesjonalnie służyć społeczeństwu.
Miasto ogłosiło przetargi na wykonanie i modernizację boisk2017-07-06

Miasto ogłosiło przetargi na wykonanie trzech boisk w ramach budżetu obywatelskiego.
166 km/h na „pięćdziesiątce” – pirat drogowy stracił prawo jazdy2017-07-06

21-letni kierujący stracił uprawnienia do kierowania za rażące naruszenie przepisów w ruchu drogowym. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 116 km/h, ponadto nie zatrzymał się do kontroli drogowej oraz dopuścił się innych wykroczeń. Za nieodpowiedzialne zachowanie kierujący odpowie przed sądem.
Zgłoś autokar do kontroli – wykaz punktów kontrolnych2017-07-06

Lubuscy policjanci dbając o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież w miejsca letniego wypoczynku. W całym województwie lubuskim utworzone zostały specjalne punkty kontrolne, dzięki którym szybko i bezproblemowo można sprawdzić stan techniczny pojazdów. Wykaz punktów kontrolnych przedstawiono w poniższej tabeli.
Policjanci wyróżnieni za profesjonalizm i zaangażowanie2017-07-06

Nagrody Komendanta Wojewódzkiego Policji trafiły do policjantów, którzy podczas wykonywania służbowych obowiązków wykazali się profesjonalizmem i zaangażowaniem. Dzięki ich postawie osoby poszukiwane zostały zatrzymane, a po pościgu udało odzyskać się skradzione auto.
Romane Dyvesa w TVP2017-07-06

29. Międzynarodowy Festiwal Zespołów Cygańskich Romane Dyvesa odbył się w ostatni piątek na nadwarciańskich błoniach w Gorzowie Wielkopolskim. Ponownie będzie można go obejrzeć w telewizji; emisja w najbliższą sobotę 8 lipca o godzinach 20.05 i 21.05 w TVP 2.
Administrator cmentarza wciąż walczy ze skutkami ulew2017-07-06

Czy na cmentarzu komunalnym wciąż są wykonywane prace poprawkowe po ulewach, jakie nawiedziły nasze miasto?  
Wszyscy możemy pomóc małemu Jasiowi, który traci wzrok2017-07-06

Wszyscy możemy pomóc małemu Jasiowi z Gorzowa, który traci wzrok. Potrzeba pieniędzy na operację, która ma uratować wzrok chłopca. Koszt operacji to 150 tysięcy zł. Trwa zbiórka .
J. Synowiec: Kibice piłkarscy jak dzieci gorszego Boga2017-07-06

-Kibice piłkarscy w Gorzowie traktowani jak dzieci gorszego Boga- to opinia radnego Jerzego Synowca. Jego zdaniem jeśli Gorzów ma istnieć na mapie sportu, musi mieć stadion piłkarski i zespół ligowy.
Wykonawca obwodnicy Gorzowa nie zdążył przed 30 czerwca udostępnić dwóch jezdni obwodnicy Gorzowa2017-07-06

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad tłumaczy powody przesunięcia terminu udostępnienia dwóch jezdni obwodnicy Gorzowa kierowcom.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2018-07-06
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

gorzow.com kraj informacje 2018-06-15
Samochody elektryczne dostępne w Polsce

gorzow.com kraj informacje 2018-06-13
Dzieci pożegnały reprezentację przed mundialem

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-13
Na czym polega darmowa chwilówka i kiedy z niej skorzystać?

gorzow.com kraj informacje 2018-06-12
Dzieci zaskoczyły pytaniami reprezentację

gorzow.com kraj informacje 2018-06-08
Poradnik podróżnika – jak podróżować tanio i komfortowo?

gorzow.com kraj informacje 2018-06-07
Dzieci pożegnają reprezentantów przed mundialem

gorzow.com kraj artykuly 2018-06-06
Grupowe ubezpieczenia na życie - wady i zalety

© 2018 Gorzow.com

^