HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 705; sobota, 22 luty 2020 Imieniny Małgorzaty, Marty, Nikifora
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Gorzów Wlkp. • informacje • 2015-09-23
Przedsiębiorstwo Fair Play
Przedsiębiorstwo Fair Play

Źródło: www.fairplay.pl 

Rozpoczęły się audyty firm w ramach II etapu Programu Promocji Kultury Przedsiębiorczości „Przedsiębiorstwo Fair Play”, którego organizatorami są Fundacja Instytut Badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym oraz Krajowa Izba Gospodarcza.
W tym roku weryfikacji zostanie poddanych ponad 370 firm z całej Polski, w tym 15 przedsiębiorstw z województwa lubuskiego. Patronat honorowy nad Programem objęła Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego.

Audyt w ramach Programu obejmuje sprawdzenie deklaracji zawartych przez firmy w ankietach, weryfikację dokumentów, poznanie opinii pracowników, kontrahentów, dostawców i klientów, a także zweryfikowanie informacji z innych źródeł ze stanem faktycznym na miejscu, w siedzibie firmy.

Ponad 370 firm z całej Polski zbadają niezależni audytorzy, którzy sprawdzą, jak przedsiębiorcy wywiązują się ze swoich zobowiązań i czy postępują uczciwie. O opinię zapytają kontrahentów. To wszystko w ramach II etapu Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
 
Uczciwe postępowanie w biznesie wciąż nie jest w Polsce standardem. Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” powstał, by docenić i promować tych przedsiębiorców, dla których uczciwość wobec klientów, konkurencji i pracowników, a także instytucji i społeczności lokalnej jest najwyższym dobrem i miarą sukcesu. Właśnie trwa jego XVIII edycja, w którym audytowi podda się ponad 370 firm z całego kraju, w tym 15 przedsiębiorstw z województwa lubuskiego. Patronat honorowy nad Programem objęła Elżbieta Polak – Marszałek Województwa Lubuskiego.
 
Rzetelna weryfikacja to podstawa
Każda firma ubiegająca się o certyfikat jakości biznesu jest osobiście sprawdzana przez audytora. Przedsiębiorstwa muszą udokumentować wszystkie informacje podane w ankiecie wypełnianej w I etapie Programu, a audytor może poprosić o udostępnienie informacji dodatkowych. Weryfikacji podlegają m.in. terminowość płacenia zobowiązań, przestrzeganie prawa, stan i warunki zatrudnienia, relacje z pracownikami czy realizacja zadań z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.
 
Fair Play to uczciwe i odpowiedzialne prowadzenie biznesu we wszystkich obszarach działalności firmy. To nie deklaracja, ale praktyczne, świadome działania na rzecz grup interesariuszy, z którymi na co dzień współpracujemy – podkreśla Tadeusz Szkudlarski, prezes zarządu spółki Lotos Terminale, która od wielu lat konsekwentnie poddaje się certyfikacji.
 
W II etapie Programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” zostanie przeprowadzone badanie opinii o firmie ubiegającej się o certyfikat wśród jej kontrahentów: dostawców i klientów biznesowych. Celem wywiadu telefonicznego jest poznanie, jaką reputacją cieszy się przedsiębiorstwo i dlaczego.
Na podstawie wyniku audytu oraz badania opinii kontrahentów Komisja Ogólnopolska Programu przygotuje rekomendacje odnośnie do przyznania certyfikatów i nagród. Ostateczną decyzję podejmie Kapituła Programu,
w której co roku biorą udział wybitne osobistości świata biznesu i polityki oraz reprezentanci instytucji i organizacji wspierających przedsiębiorców.
 
Święto uczciwego biznesu
Laureatów Programu poznamy podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w listopadzie w Warszawie. Uroczystość będzie okazją nie tylko do wręczenia tegorocznych certyfikatów, lecz także podsumowań - Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” w tym roku kończy 18 lat.
 
Lista tegorocznych Uczestników, opis historii Programu i jego idei oraz dotychczasowych dokonań certyfikowanych firm dostępne są na stronie www.przedsiebiorstwo.fairplay.pl.

Firmy, które w dotychczasowych edycjach uzyskały certyfikat „Przedsiębiorstwo Fair Play” mogą pochwalić się wieloletnią działalnością na polskim i międzynarodowym rynku, wysoką kulturą organizacyjną, duży zaangażowaniem w doskonalenie kompetencji pracowników oraz inwestycjami w rozwój i nowoczesne technologie. „Przedsiębiorstwa Fair Play” dużo uwagi poświęcają działaniom z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR), o czym informujemy w specjalnej akcji „Świeć dobrym przykładem”.
 
Laureatów Programu przedstawimy podczas uroczystej Gali Finałowej 27 listopada w Expo XXI w Warszawie. Wydarzenie będzie okazją nie tylko do zaprezentowania Laureatów, lecz także krótkiego podsumowania – w tym roku bowiem Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” osiąga pełnoletność i obchodzi 18 urodziny.


Pokaz specjalny filmu „Karbala”2015-09-23

Podpułkownik Grzegorz Kaliciak był gościem pokazu specjalnego filmu „Karbala”, który został zorganizowany w gorzowskim kinie Helios.
Bierzało i Kaczmarek wrócili ze złotem2015-09-23

Grzegorz Bierzało i Paweł Kaczmarek przywieźli z Rumuńskiego Bascov złoty medal Mistrzostw Europy Juniorów i Młodzieżowców w kajakarstwie.
Czas na głosowanie. Budżet Obywatelski 20162015-09-23

Wybieramy pomysły do realizacji Do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 zakwalifikowane zostały 104 pomysły gorzowian. O tym, które z nich zostaną zrealizowane zdecydują mieszkańcy oddając swoje głosy od  21 września do 5 października br. do godz. 14.00.
Polski kandydat do Oscara w kategorii 2015-09-23

Powołana przez Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Małgorzatę Omilanowską Komisja Oscarowa jednogłośnie wybrała film "11 minut" w reż. Jerzego Skolimowskiego na polskiego kandydata do Oscara w kategorii "Najlepszy Film Nieanglojęzyczny".
Za szybko o 61 km/h2015-09-23

Sulęcińscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Żandarmerii Wojskowej zatrzymali kierującego samochodem osobowym, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o 61 km/h.
O sposobach zachowania się w sytuacji zagrożenia2015-09-23

Motywowanie do troski o własne bezpieczeństwo, sposoby radzenia sobie ze stresem w konfrontacji z napastnikiem oraz podstawowe techniki samoobrony
Nakręćmy się na czytanie2015-09-23

Minister Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w konkursie „Książki naszych marzeń”! Trzeba przygotować listę potrzebnych lektur i nagrać film przekonujący, że książki powinny trafić do tej szkoły.
Warsztaty dla młodzieży i festiwal filmowy2015-09-23

Pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego Katarzyny Osos w Gorzowie Wlkp. odbędzie się V Europejski Festiwal Filmowy „Baza tożsamości europejskiej - kręte drogi do wolności”.
Lodołamacze – pracodawcy, którzy rozwiązują problemy niepełnosprawnych2015-09-23

Pod Honorowym Patronatem Wojewody Lubuskiego Katarzyny Osos odbył się etap regionalny ogólnopolskiego konkursu Lodołamacze. Gala lubusko-wielkopolska dzisiaj, 23 września 2015 r. w Poznaniu.
Publikujemy antydopalaczowe hasła 2015-09-23

Lubuski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że rozstrzygnięto konkurs na hasło „antydopalaczowe”, przeprowadzony wśród uczestników XXI edycji festiwalu „Przystanek Woodstock” 2015.
B. Kucharska: W sprawie połączenia z Berlinem trzymamy ręke na pulsie2015-09-23

Radni sejmiku z północy województwa nieustannie naciskają na władze regionu w sprawie kolejowego połączenia z Berlinem.
Więźniowie pomogli posprzątać Gorzów2015-09-23

Ponad 75 ton śmieci z terenu miasta pomogli uprzątnąć osadzeni z Zakładu Karnego – informuje gorzowski magistrat.
Spotykają się „Na Zapiecku”2015-09-23

15. sezon zainaugurował gorzowski klub „Na Zapiecku”.
Na Przemysłowej pojawiła się już sygnalizacja świetlna2015-09-23

Na razie jednak na sygnalizatorach pojawia się sygnał żółty pulsujący, który ostrzega o zmianie organizacji ruchu – w tej sytuacji należy stosować się do znaków drogowych.

Powrót do góry strony

Wiadomości:

Ogłoszenia DrobneDodaj ogłoszenie

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-18
Jaki prezent na urodziny - kompletny poradnik po oryginalnych prezentach urodzinowych

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-14
Masz problem z niedoskonałościami cery? Sprawdź jak oczyścić i pielęgnować skórę twarzy bez wizyty u kosmetyczki

gorzow.com kraj artykuly 2020-02-13
Czy trzeba mieć wkład własny przy kredycie mieszkaniowym?

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-23
Jesteś początkującym kierowcą? Sprawdź, jak obniżyć OC

gorzow.com kraj artykuly 2020-01-13
Rolety dachowe — praktyczny sposób na ochronę przed słońcem na poddaszu

gorzow.com kraj kabaret 2020-01-08
Klinika Skeczów Męczących - Kabaret Skeczów Męczących - Psychiatryk (Premiera)

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Sopocki Hit Kabaretowy 2019 - Neonówka - Zarobiony

gorzow.com kraj kabaret 2019-12-17
Kabaret Młodych Panów - Turyści

© 2018 Gorzow.com

^