HOME
OGŁOSZENIA
ZAREJESTRUJ DOMENĘ
DODAJ OGŁOSZENIE
DODAJ FIRMĘ DO BAZY
Osób online: 298; środa, 11 grudzień 2019 Imieniny Biny, Damazego, Waldemara
... Darmowe ogłoszenie drobne - praca, sprzedaż, usługi, auto-moto i inne ... szybko łatwo i bez rejestracji ... możliwość dodania 4 zdjęć ...
...
Gorzowskie Firmy:
Wszystkie Artykuły Wywiady Zdrowie i Uroda Kuchnia Rozrywka Muzyka Film Ciekawostki  Powrót
gorzow.com • artykuly • 2018-07-17
Ubezpieczenie podróżne przez internet - jaki wybrać zakres ochrony

Ruszył sezon urlopowy. Wielu Polaków uda się na zagraniczne wakacje. Na czas podróży warto zadbać o odpowiednią ochronę w postaci polisy turystycznej, która zapewni nam komfort i zabezpieczenie finansowe na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, takich jak choroba czy kradzież bagażu.


Przed wyjazdem za granicę coraz więcej Polaków decyduje się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Na rynku tym panuje ogromna różnorodność, w związku z czym znalezienie oferty dopasowanej do konkretnych potrzeb może się wydawać sporym wyzwaniem. Tymczasem nie musi tak być, jeśli zdecydujemy się na zakup ubezpieczenia online. Korzystanie z porównywarek internetowych to prosta i wygodna metoda pozwalająca w parę chwil zestawić kilka lub więcej propozycji w celu wyłonienia tej najlepszej – czyli takiej, która odpowiada nam zarówno pod względem cenowym, jak i w kwestii zakresu ochrony ubezpieczeniowej. Pytanie tylko, na co dokładnie zwracać uwagę i jaki zakres ochrony jest najbardziej odpowiedni?

 

Koszty leczenia – najważniejszy element polisy turystycznej

 

Najistotniejszym elementem składającym się na ubezpieczenie podróżne są koszty leczenia za granicą – nie bez powodu, albowiem to właśnie one mogą w największym stopniu obciążyć nasz portfel. Pobyt w szpitalu, wizyty lekarskie, leki, transport medyczny do Polski – to wszystko sporo kosztuje. Przykładowo opłata za każdy dzień pobytu w szpitalu wynosi w Austrii od 12,00 EUR do 20,10 EUR, we Francji – 18,00 EUR etc. Bardzo kosztowny jest transport medyczny, np. z Egiptu (karetka i transport lotniczy w pozycji leżącej) – ok. 32 000 zł, z Turcji (wyspecjalizowany ambulans lotniczy i karetka z asystą medyczną) – ok. 66 400 zł, z Grecji (transport lotniczy w pozycji leżącej z asystą lekarza) – ok. 40 000 zł. Kluczowe znaczenie ma zatem gwarantowana suma ubezpieczenia – przyjmuje się, iż przy podróżach na terenie Europy powinna wynosić minimum 30 000 EUR, a przy wyjazdach poza obszar Europy co najmniej dwa razy tyle.

 

Czy EKUZ wystarczy?

Mówiąc o kosztach leczenia za granicą, nie sposób nie wspomnieć o karcie EKUZ Warszawa (www.polisaturystyczna.pl). Sporo osób wychodzi z założenia, że dokument ten całkowicie załatwia sprawę – nie jest to jednak prawdą. Przyda się, jeśli przebywamy w państwach należących do Unii Europejskiej i EFTA – ale tylko w publicznych placówkach służby zdrowia. W danym kraju zostaniemy potraktowani tak samo, jak jego obywatele – jeżeli oni muszą ponosić częściowe lub stuprocentowe koszty świadczeń, to my również. Poza tym karta nie uchroni nas przed wydatkami związanymi z ratownictwem i transportem medycznym – za to zapłacimy z własnej kieszeni. Podobnie jak za leczenie w placówkach prywatnych. Nie oznacza to oczywiście, żeby rezygnować z karty – niemniej nie gwarantuje ona takiego zakresu ochrony, jakiego rzeczywiście potrzebujemy.

 

Ubezpieczenia OC i NNW oraz inne dodatki

 

W zakresie ochrony ubezpieczeniowej powinny zostać uwzględnione także ubezpieczenia OC i NNW. Mile widziany jest też pakiet assistance oraz ubezpieczenie bagażu. Ponadto towarzystwa ubezpieczeniowe oferują szereg dodatków, które mogą się przydać w zależności od rodzaju, kierunku i celu wyjazdu oraz stanu zdrowia podróżnego. Jeżeli np. ktoś choruje na cukrzycę lub inną chorobę przewlekłą, powinien wykupić ubezpieczenie na wypadek komplikacji i ich następstw. Z kolei gdy ktoś w trakcie urlopu zamierza uprawiać sporty ekstremalne lub niebezpieczne (ich wykaz znajdziemy w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia), polisę należy wzbogacić o stosowne opcje. Oprócz tego klienci wykupujący polisę turystyczną mogą skorzystać z innych wariantów, np. ubezpieczenia mieszkania/domu na czas podróży, ubezpieczenia kosztów rezygnacji z wyjazdu i wcześniejszego powrotu czy ubezpieczenia zwierząt itp. Zasada jest generalnie taka, aby zakres ochrony ubezpieczeniowej był skrojony na miarę indywidualnych potrzeb.

 

Jak kupić polisę turystyczną online?

 

Jak znaleźć atrakcyjną polisę online? To nic skomplikowanego, w tym celu należy:

 

  • sprecyzować własne oczekiwania względem ubezpieczenia,
  • uruchomić porównywarkę internetową – jest to bezpłatne narzędzie dostępne z poziomu przeglądarki, nie trzeba go instalować na komputerze,
  • w poszczególnych rubrykach wpisać wymagane informacje – dotyczą one m.in. kierunku i celu wyjazdu, terminu podróży, liczby i wieku podróżnych,
  • kliknąć „porównaj oferty”,
  • sprawdzić szczegóły poszczególnych ofert,
  • dokonać zakupu online – wszelakie formalności załatwimy w parę chwil, bez zbędnych formalności.


gorzow.com kraj artykuly 2019-12-06
Jak nawilżyć powietrze? Sprawdzone sposoby na suche powietrze

gorzow.com kraj artykuly 2019-11-18
Jak znaleźć niezawodne słuchawki do biegania?

gorzow.com kraj artykuly 2019-10-07
Bilety z pewnego źródła, czyli skąd?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-30
Ubezpieczenie na narty - jak i na ile się ubezpieczyć?

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-17
Jak spędzić dobrze czas w domu po ciężkim dniu w biurze

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-12
Osobisty kredyt i osobista odpowiedzialność

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-05
Reklama zewnętrzna i jej oblicza

gorzow.com kraj artykuly 2019-09-02
Dlaczego opłaca się wybierać prywatny parking przy lotnisku?

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-19
Kredyt konsolidacyjny przez internet – lato 2019

gorzow.com kraj artykuly 2019-08-16
3 sposoby na to, jak obstawiać najlepsze typy bukmacherskie

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-28
Wypożyczenie samochodu na lotnisku w Poznaniu – jak wypożyczyć samochód, aby nie przepłacić?

gorzow.com kraj artykuly 2019-06-19
Czy ubrania to dobry prezent dla dzieci?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-22
Bilety online - czy warto wykupić miejscówkę na koncert z wyprzedzeniem?

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Legalny bukmacher, czyli sposób na bezpieczne zakłady

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-21
Bukmacher BETFAN - dowiedz się więcej na jego temat!

gorzow.com kraj artykuly 2019-05-20
Taktyk i motywator. Powrót imperium.

© 2018 Gorzow.com

^